עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אות הנגב לאיכות הסביבה הוענק לירמי בכר

28/10/2014
אות הנגב לאיכות הסביבה הוענק לירמי בכר (הגדל)

אות הנגב לאיכות הסביבה הוענק לירמי בכר

ירמי בכר- הסבא הסביבתי, זכה באות הנגב לאיכות הסביבה בזכות פעילותו הבלתי נלאית ורבת השנים למען הסביבה. באות הנגב למתנדב שהוענק לירמי מהשר להגנת          הסביבה – עמיר פרץ נכתב: מר בכר משתתף בכל אירוע וחג, בכל מבצע ניקיון בחופי אילת ובמקומות נוספים, מסביר ומשכנע על חשיבות השמירה על הסביבה וניקיונה והכל תוך דוגמא אישית. בזכות פעילותו זו, קיבל ירמי בשנת 2002 גם את פרס מחזיק מגן השר להגנת הסביבה על עבודתו הסביבתית ומאז הוא ממשיך, מקדם ועושה ביתר שאת. לאילת, זו הפעם הרביעית בה מוענק אות הנגב עם הענקת האות בשנים קודמות לתנועת הנוער "שומרי המפרץ", לכיפה האקולוגית ביחידה האזורית לאיכות הסביבה ולתושב העיר, ד"ר בני שלמון והשנה כאמור לתושב העיר, ירמי בכר.

 

זו השנה השישית בה נערכת התחרות, אותה יזמה עמותת נגב בר קיימא. מידי שנה בוחר צוות השיפוט את המועמדים המתאימים לקבלת האות על פי השיקולים הבאים: פעילות ייחודית או פעילות פורצת דרך לתועלת הציבור בתחום איכות הסביבה בנגב. כאמור, זכה ירמי באות המתנדב בזכות פעילותו הייחודית למען הסביבה.

דמותו הצבעונית, תלבושותיו, שיריו המיוחדים והמופע הייחודי של ירמי הפכו אותו לדמות ציבורית מבוקשת בכל אירועי הסביבה המתקיימים בעיר אילת המתקדמת בצעדי ענק לקראת היותה עיר ירוקה ומקיימת. באירועים אלו מגיע ירמי עם מגאפון, שקיות מיוחדות והקלנועית  המוכרת שלו, כאשר הוא מעודד ומשמח את כל משתתפי האירוע מעצם היותו סמל ודוגמא לשותפות, התנדבות ורצון לשמירה על הסביבה. ירמי כידוע, מתנדב קבוע למען השמירה על מפרץ אילת. בכל חגי ישראל ותקופת הקיץ, מסייר ירמי בחופי אילת, חבוש בתלבושת הים הייחודית שלו העשויה מחומרים ממוחזרים, עם שיריו ושקיותיו ועובר בין מתרחצי החופים הקבועים והחדשים. הוא שר, מסביר ומחלק שקיות ומעודד את כולם לשמור על הניקיון. באי החופים הקבועים המגיעים כל שנה מחכים לבואו של ירמי שהפך חלק מהטיול הקבוע שלהם באילת. מעבר לפעילות הסביבתית ירמי - תושב פעיל המדווח למוקד העירוני על מפגעים סביבתיים. כחלק מתפקיד זה קיבל ירמי פלאפון מיוחד לדיווח ישיר למוקד 106 ואף נשלח לבדוק ביצוע בשטח. ונחשב כ"מתריע העירוני". בנוסף משמש ירמי כצלם סביבתי של כל האירועים הסביבתיים המתקיימים בעיר. מגיע עם מצלמתו מתעד ומאפשר לכל העושים במלאכה לקבל גם תיעוד של הפעילות. בנוסף, מתנדב ירמי כבר למעלה מעשור בעמותת "אילת אוהבת חיות". במשך חמש שנים אסף ירמי למעלה מ - 100 כלבים נטושים שהסתובבו ברחוב. את כולם הוא חיסן מכיסו ודאג למצוא להם בתים חמים. ובשבע השנים האחרונות הוא משמש כגזבר העמותה.

 

 

במהלך מופעי הרחוב שהוא מקיים ובכל מקום שהוא הולך, מתרים ירמי כסף לעמותה וממשיך לטפל ולתמוך בכל המקרים של הכלבים והחתולים הזקוקים לעזרה. מעבר לכך, בשנתיים האחרונות מתנדב ירמי בחתוליה העירונית, הוא מגיע אחת לשבוע לנקות את הכלובים ולסייע בטיפול במאות החתולים הנמצאים בחתוליה. בנוסף ירמי הוא כתובת עירונית לכל התושבים המוצאים בעלי חיים וזקוקים לסיוע.

 

אות הנגב ניתן לירמי גם על פעילותו החינוכית, על  התנדבותו בגני הילדים ובתי הספר בדגש על שמירה על הסביבה. במסגרת פעילותו של ירמי כאב  הבית של הכיפה האקולוגית, המשמשת כמרכז לחינוך סביבתי חברתי של היחידה האזורית לאיכות הסביבה, לומד ירמי את נושא הסביבה מתוך השתלמויות שמתקיימות בכיפה ובין היתר הוא מתמחה בעבודות אומנות בשימוש חוזר. את הידע הרב שירמי צובר הוא מעביר בפעילויות התנדבותיות לבתי הספר וגני הילדים תוך שהוא שותף למבצעי הניקיון שבתי הספר מובילים, מסייע להם להתמודד עם המחזור, משוחח עם הילדים על נושאי איכות הסביבה בדגש על מחזור, משמש כצלם הבית שלהם, מסייע להם בהקמת גינה לימודית סביבתית, מלמד אותם אמנות שימושית בשימוש חוזר ושר להם שירים סביבתיים שחיבר בעצמו. "האקולוגינה" של ירמי מתוך אהבתו לסביבה הקים ירמי בשנים האחרונות בפתח ביתו הנמצא בבניין ציבורי באחת השכונות הוותיקות של העיר, גינה לימודית לתפארת. בגינה המבוססת כולה על צמחים שהוא אסף ממקומות שונים ובתוספת של כלים מיוחדים שהוא המציא ויצר מתוך מאגרי  פסולת שונים, הצליח ירמי להקים גינה אקולוגית חינוכית לתפארת העיר, אליה מגיעים תלמידי גני ילדים, בתי ספר, פנסיונרים שלומדים גינון, תיירים וכל תושבי העיר המעוניינים לראות, ללמוד ולשמוע כיצד ניתן לייצר גינה חסכונית בצריכת משאבים, ללא עלויות ובשימוש חוזר בחומרים משומשים, הכל בהתאם "לשיטת ירמי". השראתו הביאה גם את ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, לביקור בגינתו ולתמוך בעשייתו הענפה, כמו גם להוקיר את פועלו ולשבח אותו על קבלת האות ועל היותו דוגמא ומופת לאזרחות טובה ומעורבות חברתית וסביבתית הראויה לציון.

 

אם לא די בכך, נוסף לשלל הפעילויות בהם חבר ירמי בכר הוא משמש גם כחבר הנהלה של עמותת הסביבה "ים ומדבר", עמותה עירונית הפועלת באילת עשרות שנים מתוך מטרה לשמור על מפרץ אילת באמצעות הסברה, חינוך, אכיפה ועידוד לחוקי עזר עירוניים. בנוסף הוא מתנדב בקבוצת "גננים בקהילה", קבוצה ייחודית שהוקמה במסגרת הפעילות של מתנ"ס קולייר, במסגרתה לומדים המשתתפים על גינון אקולוגי, מסיירים בגינות ייחודיות בארץ ובוחרים פרויקט יישומי כחלק מהתפיסה החינוכית המאמינה כי יש לעשות למען הסביבה בסביבה. כחלק מפעילות זו ירמי שותף להקמת גינות לימודיות בגני הילדים והקמת גינה לימודית במתנ"ס קולייר. בארבע השנים האחרונות ירמי חבר גם בוועדת איכות הסביבה של מועצת העיר ומסייע לקדם מתוך פועלו נושאים סביבתיים נבחרים.

 

 

בנוסף ירמי אוסף פסולת ייחודית ומייצר ממנה אמנות ייחודית אותה הוא מפתח ומשכלל מידי שנה. כל זאת הוא עושה בנוסף לטיפולו הצמוד בכל מערך מתקני ה"שקי קקי"  בפארקים ובגינות הציבוריות.  בנוסף כתוספת לפרנסתו, אוסף ירמי בקבוקים ופחיות משקה עליהם חל "חוק הפיקדון" ובעשירית מהכנסותיו הוא תומך בסתר כבר שנים בשתי משפחות נזקקות.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד