עליה משמעותית באחוז הזכאים לבגרות

23/10/2014
עליה משמעותית באחוז הזכאים לבגרות (הגדל)

עליה משמעותית באחוז הזכאים לבגרות

מאמצי ההנהגה החינוכית וסגלי ההוראה בבתי הספר העל יסודיים נשאו פרי עם עלייה משמעותית של 9.3% באחוז הזכאים לבגרות בקרב התלמידים הלומדים באילת. אחוז הזכאים לבגרות בשנת תשע"ג  עומד על 69% לעומת 59.7%% בשנת תשע"ב בקרב תלמידי כל בתי הספר התיכוניים, "בגין", "גולדווטר", "רבין", האולפנה, הישיבה התיכונית ותיכון "ברנקו וייס". על פי הצפי, גם בשנת תשע"ד צפויה עליה משמעותית נוספת.

 

עליה זו נשמרת גם בנתונים שפרסם משרד החינוך על אחוז הזכאים לבגרות בקרב תלמידים הגרים באילת ולומדים בה ומחוצה לה. על פי נתון זה 62% מהם זכאים לבגרות בשנת תשע"ג לעומת 52.59% בשנת תשע"ב. כאמור, בקרב התלמידים הלומדים בבתי הספר התיכוניים באילת עמד אחוז הזכאים על 69%.

 

על פי המדיניות החינוכית, כפי שמובילה ראש מינהל שח"ק בעירייה - ד"ר דרורי גניאל, המדיניות היא שלא מוותרים לאף תלמיד ולא מוותרים על אף תלמיד. 95% מתלמידי כיתות י"ב ניגשים לבגרות כולל חינוך מיוחד ותלמידים מאתגרים. אחוז הנשירה באילת עומד על 3%, והוא מבין הנמוכים בארץ. במסגרת זו, מפעיל מינהל שח"ק, תגבור לבגרויות ומעקב פדגוגי מלא אחר כל ההישגים של כל התלמידים זאת לצד המשך צמצום הנשירה והגשת כל התלמידים לבגרות, בהתאם למדיניות החינוכית.

 

ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי וד"ר דרורי גניאל הביעו את הערכתם בפני מנהלות בתי הספר העל יסודיים וסגל המורים על ההישג המצוין להשגת שני היעדים המרכזיים: שיפור כוח האחזקה של התלמידים, דהיינו מניעת נשירה, לצד שיפור גדול ומשמעותי בהישגי הבגרות. "זו משימה מאוד מורכבת ומאתגרת ואני שמח שצוותי החינוך עמדו בה בהצלחה, אך לפנינו עוד עבודה רבה" ציין ד"ר גניאל והוסיף: "אני גאה בהישג ויחד עם זאת חשוב לזכור, כי הזכאות לבגרות אינה חזות הכל. לצד הזכאות פועלת מערכת החינוך לערכים, כמו עידוד להתנדבות, תעודת בגרות חברתית ערכית ולגיוס משמעותי לצה"ל, שם רושמים תלמידינו הצלחה יתרה ואנו גאים על כך".

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד