עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אטרקציה חדשה באילת - אופניים להשכרה

22/10/2014
אטרקציה חדשה באילת - אופניים להשכרה (הגדל)

אטרקציה חדשה באילת - אופניים להשכרה

 

לאחר שהכשירה עיריית אילת מסלולי אופניים באזור התיירות וברחבי העיר, פרסמה העירייה אתמול (ג', 21.10) מכרז להקמה ותפעול של מערך השכרת אופניים בעיר, לרווחת התיירים ותושבי העיר. הפרויקט אמור לפעול לקראת הקיץ הקרוב.

 

אילת תהיה העיר השנייה בישראל המפעילה שירות זה, ובכך היא מצטרפת לערים גדולות באירופה ולתל אביב. בהיותה עיר קטנה יחסית, אליה מגיעים תיירים רבים באמצעות טיסה, השירות הופך למשמעותי מאוד, והמחיר – פטור ממע"מ, כנהוג באילת. יש לציין כי צעד זה נעשה תוך התאמה לתרבות המקומית של קהלים המרבים לפקוד את העיר אילת מהולנד, דנמרק ושבדיה, שעבורם השימוש באופניים נפוץ מאוד.

 

במסגרת הפרויקט מתוכננות 35 תחנות עם כ-300 זוגות אופניים. התחנות יוקמו ברחבי העיר, באזורי תיירות מרכזיים: שדה התעופה, בתי מלון מרכזיים, טיילת התיירות והחוף הדרומי, אטרקציות מרכזיות, שדרות התמרים, אזורי תעשייה ומסחר תיירותיים ועירוניים והאוניברסיטה. כמו כן יוקמו אתר אינטרנט ומוקד שירות לקוחות.

 

לדברי ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי: "מערך השכרת האופניים הוא עוד פרויקט עירוני חשוב המשלב תיירות, ספורט ואיכות סביבה. באמצעותו נפחית את זיהום האוויר על ידי מעבר לתחבורה ירוקה, נשביח את המוצר התיירותי, נשפר את המסחר, ניישר קו עם ערי תיירות מובילות בעולם ובכלל נמשיך לעודד לאורח חיים ספורטיבי ובריא יותר".

 

כחלק מעידוד רכיבה על אופניים הכשירה העירייה בשנים האחרונות שבילי אופניים באזור התיירות וברחבי העיר לטובת תושבי העיר ואורחיה. שביל החוף הדרומי המסומן בשלב זה ממלון מרידיאן ועד חוף הדולפין ריף. השביל יימשך עד למסוף טאבה כחלק משדרוג כביש 90. שביל עוקף מערבי שאורכו 2.5 ק"מ מתחיל מכיכר העפרונות עד לכיכר המחנות (גשר עליון בשחמון). השביל נסלל בתוואי המערבי של הדרך ומשמש כשביל להליכה, ריצה ואופני שטח. המסלול מתחבר למסלולי הסינגלים לרכיבת שטח בהרי אילת. שביל סובב אילת שהוקם על ידי קק"ל ונסלל על ידי החברה הכלכלית אילת (חכ"א), מתחיל מחוף מפרץ השמש ועובר דרך פארק הצפרות, פארק הולנד וואדי שחמון. מסלול טבעתי באורך 21 ק"מ.

 

יוסי חן, מנכ"ל התאגיד העירוני לתיירות אילת, הוסיף: "אני גאה על כך שאילת היא העיר השנייה בישראל שמציעה לתיירים ולתושבים שירות ירוק וחיוני להתניידות בעיר".

 

כידוע, התאגיד העירוני לתיירות באילת הוקם למען העצמת החוויה של כל תייר ותייר באילת ולשם קידום ופיתוח פרויקטים תיירותיים העוסקים בתרבות ובספורט שמטרתם מיצוב אילת כעיר תיירות בינלאומית וכבירת התיירות של ישראל.

 

במסגרת אירועים אלה ניתן למנות את פסטיבל הג'אז הבינלאומי, פסטיבל קלאסי בים האדום, פסטיבל הבירה, פסטיבל היין, פסטיבל אמנות חיה, תחרויות הטריאתלון והמרתון המדברי, תחרויות שחיה, גלישה, שייט וצלילה בינלאומיות, אליפות המיני יורוליג ועוד.  

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד