עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

באילת נלחמים על כל אירוע

29/09/2014
באילת נלחמים על כל אירוע (הגדל)

באילת נלחמים על כל אירוע

לאחר שדיווח משרד התיירות על ירידה של 36%  בכניסת תיירים בחודש אוגוסט האחרון, ולמרות קמפיינים שמקיים בעת הזו משרד התיירות, בפריסה עולמית ביורוספורט, כדי לסייע לענף להתאושש מהשלכות מבצע "צוק איתן", התבטל השבוע בעיר אילת, אירוע ספורט בינלאומי נוסף, רביעי במספר. בעירייה מעריכים, כי ביטול האירועים הוביל לביטול של למעלה  מ – 10,000 לינות ספורטאים ועוד אלפי לינות ישראלים.

אירוע ראשון שהתבטל היה אליפות העולם לנוער במים פתוחים, שהיה אמור להתקיים בין התאריכים 26-30.8.2014, במסגרתו היו צפויים להשתתף כ-300 שחיינים ושחייניות מכ-35 מדינות. יו״ר איגוד השחייה נעם צבי: ״עבודה של שנתיים, הכוללת המון מתנדבים, השקעה כספית גדולה ובעיקר אהבה, ירדה לטמיון. אבל אנחנו נתאושש מהר ויחד עם השותפים שלנו, עיריית אילת משרד הספורט, משרד התיירות ונותני החסות שלנו, נכפיל את מספר האירועים אשר אנחנו מביאים לאילת. זאת התשובה היחידה שתהיה לנו על ביטול האליפות הזו. לשמחתי מנכ"ל הפינ"א כבר כתב לי התחייבות בעניין זה״.

 

אירוע שני הוא המיני יורו - אליפות אירופה בקט רגל, שצפוי היה להתקיים בחודש נובמבר באייס מול, במסגרתו היו צפויים להשתתף כ – 600 ספורטאים מ - 24 מדינות, למשך 7 לילות. בהודעה שקיבל ארגון ״מדינת הכדורגל״ שזכה באירוח האליפות, הסבירו ראשי הארגון האירופאי, כי לא יכלו לקחת את הסיכון באירוח האליפות באילת וזאת על רקע המצב הביטחוני המעורער. ניסיונות השכנוע של הישראלים, שעד כה הצליחו לדחות את הזזת האליפות למדינה אחרת, לא צלחו. ב"מדינת הכדורגל", שמפעילה 750 טורנירי כדורגל ברחבי ישראל ללא שופטים, מדווחים על פגיעה כלכלית הנאמדת בכ – 1.5 מיליון ₪  ואובדן של שנת עבודה שלמה על האליפות. מורן גרא, מנכ״ל מדינת הכדורגל: ״אחד החלומות שלנו היה להביא לישראל מאות חובבים כדורגל ולהראות להם את האהבה שיש כאן למשחק. לתת חוויה ארץ ישראלית טובה לחובבי כדורגל מכל רחבי אירופה, ולהעביר את היופי שבמדינתנו דרך שידורים ישירים של כל 52 משחקי האליפות".

 

אירוע נוסף שבוטל הוא גביע הפדרציה בטניס לנשים, שאמור היה להתקיים בחודש פברואר 2015, בו היו צפויים להשתתף כ – 200 טניסאיות מ - 16 מדינות. גם כאן, איגוד הטניס הבינלאומי הוא שהחליט לקיים את גביע הפדרציה ׁ(FED CUP) 2015 בבודפשט, הונגריה. זאת לאחר שאילת הייתה המועמדת המובילה לארח את גביע הפדרציה, בפעם הרביעית.

 

ועתה, כאמור בוטלה גם אליפות העולם עד גיל 19 בסטריט בול (כדורסל 3X3ׂ), שהייתה אמורה להתקיים בין התאריכים 3-7.6.2014, במסגרתה היו צפויים להשתתף נבחרות מ – 48 מדינות בעולם, באירוע שאמור היה להיות הפנינג גדול בטיילת אילת, עם יציעים לאורחים. את ההודעה שיגר השבוע יעקב בן שושן – מנכ"ל איגוד הכדורסל בישראל לראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, כשהוא מציין: "איגוד הכדורסל ניסה בכל כוחו להתנגד לקבלת החלטה זו אך ללא הועיל. החלטה זו של פיב"א עולמי נבעה מהמצב הביטחוני בארץ. אנו תקווה שבהמשך הדרך נקבל אירוחים נוספים ואנו רואים את העיר אילת כשותפה שלנו גם בעתיד".

בעיריית אילת מציינים, כי מדובר במכות כואבות בבטן הרכה וכמו ראשי איגודי ענפי הספורט מדווחים על היערכות ארוכה ויסודית, לארח כל אליפות ואליפות בעיר אילת, כשבצדה השקעות כספיות גבוהות, שירדו לטמיון. עוד מציינים בעירייה, כי הם מעריכים את פעולות ראשי האיגודים הישראלים לנסות לדחות את ההחלטות של עמיתיהם בחו"ל, לבטל את האליפויות באילת, וכי ביחד עם האיגודים ומשרדי הספורט והתיירות, ימשיכו לעשות כל מאמץ להבטיח את קיום שאר האירועים ו/או אירוח של האליפויות שבוטלו, כבר בשנה הבאה, זאת כחלק מפעולות העירייה למצב את אילת כעיר ספורט ותיירות בינלאומית. 

 

כידוע, בשנים האחרונות הפכה העיר אילת לעיר ספורט בינלאומית המארחת עשרות אירועי ספורט לאומיים ובינלאומיים ועושה זאת בהצלחה מרובה. במסגרת זו מתוכננת להיבנות בחלק המזרחי של העיר, קריית ספורט בינלאומית שתשמש לאירוח אירועי הספורט לצד המתקנים הרבים הקיימים בעיר. בעת הזו, נערכים בעיריית אילת לארח בחודש הבא (28.11) את המרתון המדברי הראשון בו צפויים להשתתף 200 רצים מחו"ל ו – 1,200 רצים בסך הכל ובחודש ינואר 2015 את אליפות איש הברזל עם צפי של 160 ספורטאים מחו"ל        וכ-1,400 בסך הכל.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד