עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

כיתות קק"ל ללימודי חוץ

2/09/2014
כיתות קק"ל ללימודי חוץ (הגדל)

כיתות קק"ל ללימודי חוץ

כחלק מהעלאת המודעות לנושאי ציונות וסביבה התחדשו שלושה בתי ספר בכיתות חוץ של הקרן הקיימת לישראל (קק"ל). הכיתות הממוקמות בחצרות בתי הספר ישמשו מקום לפעילות והדרכה. בתי הספר שזכו לקבל את הכיתה הם בתי הספר הירוקים המובילים של אילת: בית הספר היסודי "עציון גבר" – בית ספר "ירוק מתמיד" ראשון באילת, בית הספר התיכון ע"ש "רבין" – שנמצא בתהליך הסמכה כתיכון הראשון הירוק בעיר ובית הספר היסודי "תל"י הרי אילת" שנמצא אף הוא בתהליך הסמכה.

 

"הכיתות בגודל 24 מ"ר כל אחת עשויות מעץ, דבר המאפשר לשמור על תחושת חיבור עם הטבע והסביבה" מסבירה רונה שפירא – מנהלת המחלקה לחינוך סביבתי בעירייה ומי שמובילה את תחום עיצוב סביבות הלמידה במוסדות החינוך. הכיתות, תרומת קק"ל ישמשו כאמור את בתי הספר ככיתות ללימודי חוץ שיהוו חלק בלתי נפרד מתוכנית הלמידה בנושאי סביבה וקיימות, גיאוגרפיה ומורשת וכן ישמשו מקום למפגש, מנוחה ומשחק בהפסקות. לצד הצבת הכיתות תרמה קק"ל גם הכשרה מקצועית. את הצבת הכיתות עד לשלב ההיתרים ליווה אדריכל העיר ישראל חיון.

 

"מנהלות בתי הספר, ששמחו מאד על המתנה ועל ההזדמנות הגדולה לשפר את לימודי הסביבה, התחייבו להשלים את המהלך בתוכנית לימודים חינוכית שתשפר את הגינון התועלתי ואת מצב החצרות וכמובן להעמיק את לימודי הקיימות בבית הספר בדגש על מגוון מינים, מגוון ביולוגי וגינות לימודיות" ציינה רונה והוסיפה, כי במהלך השנה יינתן סיוע לבתי הספר להקים גינות לימודיות המזמנות מגוון ביולוגי סביב כיתות קק"ל ובכך יהפכו החצרות למרכז שוקק חיים של ילדים ובעלי חיים, במטרה לקדם ולחבר את הילדים והמורים לסביבת הטבע הקרובה ולהחזרת החשיבות במאזן האקולוגי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד