עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

כיתות קק"ל ללימודי חוץ

2/09/2014
כיתות קק"ל ללימודי חוץ (הגדל)

כיתות קק"ל ללימודי חוץ

כחלק מהעלאת המודעות לנושאי ציונות וסביבה התחדשו שלושה בתי ספר בכיתות חוץ של הקרן הקיימת לישראל (קק"ל). הכיתות הממוקמות בחצרות בתי הספר ישמשו מקום לפעילות והדרכה. בתי הספר שזכו לקבל את הכיתה הם בתי הספר הירוקים המובילים של אילת: בית הספר היסודי "עציון גבר" – בית ספר "ירוק מתמיד" ראשון באילת, בית הספר התיכון ע"ש "רבין" – שנמצא בתהליך הסמכה כתיכון הראשון הירוק בעיר ובית הספר היסודי "תל"י הרי אילת" שנמצא אף הוא בתהליך הסמכה.

 

"הכיתות בגודל 24 מ"ר כל אחת עשויות מעץ, דבר המאפשר לשמור על תחושת חיבור עם הטבע והסביבה" מסבירה רונה שפירא – מנהלת המחלקה לחינוך סביבתי בעירייה ומי שמובילה את תחום עיצוב סביבות הלמידה במוסדות החינוך. הכיתות, תרומת קק"ל ישמשו כאמור את בתי הספר ככיתות ללימודי חוץ שיהוו חלק בלתי נפרד מתוכנית הלמידה בנושאי סביבה וקיימות, גיאוגרפיה ומורשת וכן ישמשו מקום למפגש, מנוחה ומשחק בהפסקות. לצד הצבת הכיתות תרמה קק"ל גם הכשרה מקצועית. את הצבת הכיתות עד לשלב ההיתרים ליווה אדריכל העיר ישראל חיון.

 

"מנהלות בתי הספר, ששמחו מאד על המתנה ועל ההזדמנות הגדולה לשפר את לימודי הסביבה, התחייבו להשלים את המהלך בתוכנית לימודים חינוכית שתשפר את הגינון התועלתי ואת מצב החצרות וכמובן להעמיק את לימודי הקיימות בבית הספר בדגש על מגוון מינים, מגוון ביולוגי וגינות לימודיות" ציינה רונה והוסיפה, כי במהלך השנה יינתן סיוע לבתי הספר להקים גינות לימודיות המזמנות מגוון ביולוגי סביב כיתות קק"ל ובכך יהפכו החצרות למרכז שוקק חיים של ילדים ובעלי חיים, במטרה לקדם ולחבר את הילדים והמורים לסביבת הטבע הקרובה ולהחזרת החשיבות במאזן האקולוגי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת החורף) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - ה בין השעות 16:00- 09:00 ימי שישי 09:00-15:30 בשבת 08:00-16:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנם שני חניונים לטווח ארוך, האחד בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני והשני ברחבת העפר מול חוף אלמוג.
המזרקה המוזיקלית
המזרקה המוסיקלית נסגרה לצורך שדרוג פעילותה תחודש בחודש מרץ הקרוב
זרקור למצטיין
רוצים להאיר כוכב מקומי - המליצו עליו כאן. לקישור לטופס המלצה לחץ על הכותרת.
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד