עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בית כנסת חדש בשחמון

12/08/2014
בית כנסת חדש בשחמון (הגדל)

בקרוב יתחדשו תושבי שכונת השחמון בבית כנסת חדש

עשרות תושבים הגיעו אמש (א') לטקס הנחת אבן הפינה לבניית בית כנסת חדש ברובע 9 בשחמון, שנערך במעמד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, רבני העיר – הרב הדאיה והרב הכט וחברי מועצת העיר. בטרם הונחה האבן, קראו ילדי השכונה פסוקי תורה ונענו על ידי הקהל הרב שנכח בטקס.

 

כמענה לדרישת תושבי השכונה, קידם בחודשים האחרונים מינהל הנדסה בעירייה מול משרד הדתות, תכנון של בית הכנסת, שבוצע על ידי אדריכל מיכאל רונה בליווי אדריכל העירייה, ישראל חיון. הודות לתרומה שגייס רב העיר, הרב יוסף הכט בשווי 1 מיליון ₪ תחל העירייה בימים הקרובים, באמצעות החברה הכלכלית לאילת (חכ"א), לבנות את בית הכנסת, שייבנה ברובע 9 בשחמון בסמוך לבית הספר היסודי החדש, שיפתח את שעריו בתחילת שנת הלימודים תשע"ה.

 

מבנה בית הכנסת יבנה בשטח כולל של כ – 213 מ"ר כולל קומת קרקע הכוללת אולם תפילה וחדרים נלווים וכן עזרת נשים בקומה עליונה בשטח של כ- 81 מ"ר. על פי התכנון יתאפיין בית הכנסת בארכיטקטורה ירוקה על ידי גג מיוחד המחופה בציפוי תרמי, שישתלב כקיר במבנה. חלונות המבנה יהיו מוארכים באופן שיכניסו אור אך לא שמש והרחבה המגוננת תשמש אזור התכנסות. העבודות שצפויות להימשך 10 חודשים יבוצעו על ידי הקבלן "דנזיו בניין ופיתוח", בעלות כוללת של כ – 2.8 מיליון ₪.

 

במהלך הטקס אמר ראש העירייה, כי בית הכנסת החדש יהיה חלק מקריית החינוך שתכלול את בית הספר היסודי שנבנה בימים אלה ומתנ"ס שייבנה בהמשך וריאה ירוקה שתהיה מסביב. הרב הדאיה, מי שחנך את בית הכנסת הראשון בעיר הדגיש, כי בית כנסת הוא תוספת לערכה של עיר, כל שכן לשכונה. הרב הכט, מי שפעל כאמור לגייס כספים לבניית בית הכנסת אמר בהתרגשות, כי בימים אלה שלאחר תשעה באב, בהם נחרב בית המקדש, זו זכות גדולה להניח אבן פינה ולבנות בית כנסת המהווה "בית מקדש מעט". באותה נשימה פנה הרב הכט לקהל הרב שהגיע, להתגייס גם כן ולתרום, כל אחד לפי יכולתו לבניית בית הכנסת. ראשון התורמים היה חן לבון המשמש יו"ר ועד בית של בניינים אברהם אבינו 63,65,67, ושרה אמנו 1,3, דיירי הבניינים הרימו תרומה משותפת לעמוד הבניה הראשון בסך 5,400 ₪.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד