ראש העירייה בפנייה לשרי הממשלה

29/07/2014
ראש העירייה בפנייה לשרי הממשלה (הגדל)

ראש העירייה פנה לשרי הממשלה על רקע השלכות מבצע "צוק איתן"

על רקע הלחימה במסגרת מבצע "צוק איתן" להגנה על מדינת ישראל, הנכנס לשבוע הרביעי והשלכותיו הישירות על ענף התיירות, במיוחד בעת הזו של הקיץ, פנה ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי לשרי הממשלה, האוצר, התיירות, התרבות והספורט וכן לוועדת הכספים של הכנסת, בבקשה לכלול את העיר אילת בין הערים שיפוצו בגין נזקי המלחמה וזאת על רקע הקשר הישיר לפגיעה בתיירות, כענף העיקרי עליו נשענת כלכלת העיר.

 

בפתח דבריו לשרים, שלח ראש העירייה בשמו ובשם תושבי העיר אילת, ברכת הצלחה לצה"ל במשימותיו החשובות להגנה על תושבי המדינה ותפילה לשובם של חיילנו בשלום. עוד בדבריו, ביקש ראש העירייה לחזק את ידי ממשלת ישראל ושרי הקבינט בדרך בה הם מנהלים את המבצע החשוב הזה לעם ישראל. "אני שולח ברכת הצלחה לצבא הגנה לישראל בכל המשימות הניצבות בפניו ובתקווה שישלים את משימותיו עד תום, תוך פגיעה וחיסול כל גורמי הרשע הבאים עלינו לכלותינו" ציין ראש העירייה.

 

באשר לעיר אילת, ציין ראש העירייה: "העיר אילת אשר כל הכלכלה שלה נשענת על ענף התיירות, עוברת ולצערי בעיקר תעבור, משבר כלכלי קשה בעקבות הפגיעה הקשה בתיירות הנכנסת לאילת". עוד הוסיף ראש העירייה, כי אין צורך להכביר במילים באשר להשלכות הכלכליות והחברתיות על העיר כתוצאה מתקופה זו וכתוצאה משיגורי הטילים גם על העיר. ונתן כדוגמא את אליפות העולם לנוער בשחייה שהייתה אמורה להתקיים בעיר בסוף אוגוסט בהשתתפות 38 נבחרות מהעולם ובוטלה על ידי איגוד השחייה הבינלאומי. "נראה לי שביטול זה הוא הראשון בתוך סדרת ביטולים עתידיים, וחובה עלינו להיערך בהתאם" הדגיש ראש העירייה, בפנייתו לשרים.

 

על רק האמור, ביקש ראש העירייה משר האוצר – חה"כ יאיר לפיד, לכלול את העיר אילת בין הערים שמחוץ לגבולות ה-40 ק"מ, אשר תכללנה בין הערים שיפוצו בגין נזקי המלחמה. בפנייה לשר התיירות - חה"כ ד"ר עוזי לנדאו ושרת התרבות והספורט - חה"כ לימור לבנת, ביקש ראש העירייה לקיים חשיבה משולבת של המשרדים התומכים הרלוונטיים בפסטיבלים ובאירועי הספורט הבינלאומיים, כאמור על רקע ביטול ראשון של אליפות העולם לנוער בשחייה במים פתוחים וכן על רק פסטיבל הג'אז הבינלאומי שמתוכנן גם הוא בסוף חודש אוגוסט וקיים חשש לביטול של הרכבים מחו"ל. "ביטולים אלה יובילו לנזק כספי המוערך במיליוני ש"ח ואף מעמידים בסכנה את קיום הפסטיבל" ציין ראש העירייה.

  

בפניה דומה ליו"ר ועדת הכספים של הכנסת – חה"כ ניסן סלומיאנסקי, ביקש ראש העירייה על רקע האמור ומשום צוק העיתים, להכליל את העיר אילת ברשימת הערים הזקוקות לסיוע ופיצוי. "לצער כולנו, גם העיר אילת נמצאת תחת מטחי רקטות ועדיין חוליות ג'יהאדיות משוטטות קילומטרים ספורים מאילת בגזרת סיני במטרה לפגוע בעיר אילת" ציין ראש העירייה בפנייתו ליו"ר ועדת הכנסת. והוסיף: "ברור הוא שבעת הזו, עוברת תעשיית התיירות, משבר קשה והתוצאות הכלכליות על כלל הפעילות בעיר מורגשות היטב".

 

כזכור, בשבוע שעבר פנה ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי גם ליו"ר הסתדרות המעו"ף – ארנון בר דוד, בבקשה לגלות רגישות לצרכים הלאומיים ולקיים השתלמויות עובדים בארץ ולא בחו"ל, ובכך לסייע לענף התיירות באילת ובארץ על רקע ההשלכות הקשות והמידיות על הענף בעת הזו וכן על רקע המשבר הצפוי, כתוצאה מהלחימה המתמשכת.

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד