עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

יחידת סע"ר מתרחבת

15/07/2014
יחידת סע"ר  מתרחבת (הגדל)

יחידת סע"ר  מתרחבת

 

לאור הצלחתו של קורס החילוץ הראשון, במסגרתו הוכשרו 18 מתנדבים מחלצים ליחידת סע"ר (סיוע עצמי ראשון) שהקימה עיריית אילת בשיתוף פיקוד העורף, וכחלק מהיערכות בשגרה לחירום, קראה שוב העירייה לתושבי אילת להתנדב ליחידת החילוץ עירונית, שתגויס בעת רעידת אדמה. 35 תושבי אילת נענו לקריאה זו, ביניהם גמלאים, קב"טים, עובדי עיריית אילת, רשות שדות התעופה מתנדבי משטרת ישראל ועוד.

 

מתנדבי היחידה עברו הכשרה מיוחדת שהכינה אותם למתן מענה מידי בעת רעידות אדמה הכולל חילוץ ממבנים, הגשת עזרה ראשונה וכיבוי אש. יחידת החילוץ העירונית, הוקמה ביוזמה משותפת של פיקוד העורף ועיריית אילת, מתוך הצורך במתן סיוע מקומי מידי בשל ריחוקה הגיאוגרפי של העיר ולטובת בניית יכולת עצמאית של העיר לפעול בשתי היממות הראשונות בתחומי החילוץ וההצלה, וכמובן לשם הגשת סיוע לאוכלוסייה אחרי התרחשות של רעידת אדמה הרסנית. בקורס הראשון הוכשרו, כאמור 18 מתנדבים וכיום עם סיום הקורס השני מונה היחידה 53 מתנדבים.

 

"רעידת אדמה בעוצמה גבוהה היא תופעת טבע שהתרחשה בעבר באזורנו ועל דעת כל המומחים יתכן שתתרחש גם בעתיד. העיר אילת שוכנת בסמוך לאחד משלושת המוקדים העיקריים להתרחשות רעידת אדמה בישראל ולפיכך, העירייה, כמי שמופקדת על המרחב היישובי בשגרה ובחירום, מכירה בחשיבות ובערך הרב של היערכות מבעוד מועד" ציין אילן חדידה – קבט"ר העירייה והוסיף: "ריחוקה הגיאוגרפי ומיקומה הססמי של העיר מחייב התבססות על כוחות מקומיים ומתנדבים, מכאן חשיבותה של יחידת החילוץ הייחודית לרעידות אדמה, אשר מבוססת ברובה על מתנדבים תושבי העיר".

 

מידי שנה מתרגלת העירייה מצבי חירום שונים באמצעות רשות החירום הלאומית (רח"ל), על מנת להעלות את מוכנותה לחירום. כזכור, בביקורת מוכנות לשעת חירום של פיקוד העורף שנערכה בשנה שעברה, קיבלה העירייה ציון 94.7 שהנו בין הגבוהים במחוז דרום. מטרת הביקורת להעריך את כשירותה ומוכנותה של הרשות למצבי חירום בתחום ההתגוננות האזרחית ובהתאם לכך להדריך ולכוון את הרשות לשיפור מוכנותה לחירום. הקמת יחידת החילוץ העירונית, כאמור היא פעולה חשובה וחיונית בהיערכות העירייה בשגרה לחירום.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
המזרקה המוזיקלית
ימים שלישי, חמישי שישי ושבת מופעי לילה 20:30 | 21:30 שעשועי מים ביום 17:00-20:00
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת

לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
 
 



לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד