עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מחזור שני של "הדבר הבא"

26/06/2014
מחזור שני של "הדבר הבא" (הגדל)

 מחזור שני של "הדבר הבא"

 

16 סטודנטים לתואר ראשון מקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון, מהאוניברסיטה הפתוחה והמכללה למנהל, מחציתם בני ובנות אילת, סיימו בהצלחה את המחזור השני של תכנית המתמחים היוקרתית "הדבר הבא" שהוביל מרכז הצעירים בעירייה. לראשונה השנה, התבצעה ההתמחות גם במגזר העסקי ולא רק בעמותות וגופים ציבוריים.

 

תוכנית המתמחים "הדבר הבא" הינה תכנית דגל של קרן רוטשילד- קיסריה, במסגרתה משובצים, סטודנטים שנמצאים בשלבים מתקדמים של לימודים אקדמיים, להתמחות בתפקידים ההולמים את תחום לימודיהם ואת אופקם התעסוקתי, ומשתתפים במפגשי למידת עמיתים שכוללים הכנה לעולם העבודה, הרצאות מרתקות וסיורים.

 

"בשוק העבודה התחרותי של היום, ניסיון תעסוקתי מהווה פקטור מרכזי באיתור מועמדים ובקבלה למקומות עבודה. סטודנטים רבים מסיימים את לימודיהם ללא ניסיון תעסוקתי מקצועי רלוונטי, ולרוב מתקשים במציאת עבודה ההולמת את כישוריהם ואת תחום הלימודים, במיוחד באזורי הפריפריה", מסבירה מורן סולומון, רכזת פיתוח קריירה במרכז הצעירים, שריכזה את התוכנית וליוותה את המתמחים לאורך כל התוכנית.

 

16 הסטודנטים שנמצאים בשנה השלישית ללימודי תואר ראשון בתחומי הניהול, כלכלה, מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה, משאבי אנוש, מלונאות ותיירות, הנדסת אדריכלות ועוד, השתלבו במשרות התמחות בארגונים ציבוריים בעיר, ביניהם, עיריית אילת, החברה הכלכלית, העמותה הישראלית לבריאות הנפש- אנוש ומשרד התיירות בעיר. השנה, לראשונה התמחו הסטודנטים גם במגזר העסקי, דוגמת משרדי רו"ח, משרדים לייעוץ כלכלי, מנפאוור ועוד.

 

ההתמחות, בהיקף של 120 שעות שנפרסו על פני שבעה חודשים, נעשתה על בסיס התנדבותי, אולם מאידך, זכו המתמחים לליווי צמוד והשקעה מצד המנחה-המעסיק, עשו היכרות אמיתית עם המקצוע, קשרו קשרים אישיים ומקצועיים ורכשו ניסיון תעסוקתי איכותי ורלוונטי, "מצרכים יקרי ערך שישרתו אותם בהמשך דרכם התעסוקתית ובהשתלבותם בשוק העבודה", הדגישה שרון מיר, מנהלת אגף צעירים בעיריית אילת, והוסיפה כי "מדובר ברווח הדדי, כאשר בנוסף לרווחים של הסטודנטים, גם המעסיקים זוכים לכוח עבודה איכותי, מסור ומחויב, וגם הקהילה זוכה בתושבים איכותיים שישתלבו במקום עבודה מתאים והולם ויבחרו להישאר לחיות בעיר".

 

 

אומרי ברמי, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה שהתמחה בעצמו במסגרת התכנית שיתף בחוויה: "התוכנית עלתה מעבר לכל ציפייה אפשרית שהייתה לי בתחילת הדרך. אני מרגיש שהוספתי לעצמי בגרות, מקצועיות , והרבה מאוד זווית חשובה והכרחית למקצוע שארצה לעסוק בו בעתיד. תודה למרכז הצעירים על ההזדמנות שנתתם לי ולסטודנטים בעיר לנסות ולסלול את דרכם בדרך אל ההגשמה העצמית".

 

מפגש הסיכום של התוכנית התקיים בשבוע שעבר (ה') במעמד ראש מינהל שח"ק             בעירייה - ד"ר דרורי גניאל, ובהשתתפות המתמחים, המנחים-מלווים, נציגי הארגונים הקולטים, צוות מרכז צעירים ומנהלת התוכנית הארצית, גב' גל שלום, שציינה לשבח את התוכנית באילת, ואת היותה תוכנית הדגל ברמה הארצית. ד"ר דרורי גניאל בירך את כל המתמחים והדגיש את תרומתה של התוכנית לפיתוחה וקידומה של אילת. בסיום המפגש קיבלו המעסיקים תעודות הוקרה והמתמחים תעודות סיום.

 

מחזור שני של "הדבר הבא"

בימים אלה מתחילים המיונים לקראת המחזור הבא של התוכנית. סטודנטים ומעסיקים המעוניינים להשתלב בתוכנית מוזמנים ליצור קשר עם מרכז הצעירים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד