עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מחסלים את היתושים

18/06/2014
מחסלים את היתושים (הגדל)

 מחסלים את היתושים

 

במסגרת שיתוף הפעולה בין הערים אילת ועקבה הועברו  25,000 דגי גמבוזיה לעקבה השכנה לטובת טיפול בתופעת היתושים.

בעקבה כמו בעיר אילת פועל מט"ש (מתקן לטיהור שפכים) המשרת אוכלוסייה בת למעלה מ – 120 אלף תושבים. חלק ממי הקולחין בעקבה, הידועים באיכותם הגבוהה מועברים לתעשייה לשימוש חוזר וחלקם נותרים כלגונות המלאות קני סוף במט"ש הירדני, חלקן משמשות כפארק צפרות באזור. בשל העובדה, כי דגירת יתושים מקורה באזורי מים, נוצר מצב של התרבות יתושים באזור שבחלקם חוצים את הגבול ומגיעים לעיר אילת.

 

על מנת למנוע את התופעה ובמסגרת שיתופי הפעולה, כאמור מסייעת העיר אילת לעקבה ומעבירה, לא לראשונה דגי גמבוזיה לעקבה. הפעם האחרונה שהועברו דגי גמבוזיה היתה בשנת 2007. בכך מאמינים אנשי איכות הסביבה באילת ובעקבה למגר את בעיית היתושים באזור.

 

בפעולה שהתקיימה, כאמור אתמול השתתפו מהצד הישראלי נציגי המשרד לאיכות הסביבה, דני איש שלום ודני מולכו - המפקח על נושא יתושים, זבובים ומזיקים אחרים, אסף אדמון - מנהל היחידה האזורית לאיכות סביבה אילת-אילות וסמו סמוראי – מנהל היחידה לשיתוף פעולה אזורי. מהצד הירדני השתתפו: נציגי אסז"ה, מנהל המחלקה לעניינים ממשלתיים, מנהל המחלקה להגנת הסביבה, מהנדס סביבה ומומחה טכני לחרקים, מנהל השירותים האזרחיים, מנהל הטיהור, ונציגי ארמון המלך בעקבה,          ד"ר מאהר כאמל שעבאן - מנהל הבטיחות ואיכות סביבה בארמון המלך ות'איר אלרלאלני - מנהל ארמונות המלך. הפגישה התקיימה במלון אינטרקונטיננטל. הצד הירדני הציג מצגת שכללה את מבנה האגף להגנת הסביבה, תהליכה בקרה, פיקוח וטיפול במלחמה במזיקים, מהסביבה הפרטית ועד להתייחסות למוסדות ציבור, מסחר ומתקנים הנדסיים שונים. המצגת פירטה את הבעיות ואת דרכי הטיפול. הדיון התנהל בשפה הערבית שתורגמה סימולטנית על ידי סמו סמוראי. הגורמים הירדנים דיווחו, כי התכנית אושרה ע"י המושל.

 

בתום הצגת המצגת הירדנית הציג דני מולכו, נציג המשרד לאיכות הסביבה, מצגת על המתרחש בצד הישראלי וסוכם על ביקור גומלין של הצד הירדני בצד הישראלי.

 

במקביל לדיון ועל מנת להוכיח את נחישות העירייה ואת רמת העדיפות הגבוהה שמיוחסת לטיפול בחיסול בעיית היתושים הנחה ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי על העברת דגי גמבוזיה, כאמור לצד הירדני. במסגרת המפגש, כאמור אתמול הועברו כ-25.000 דגי  גמבוזיה שהועברו מיידית לבריכות המט"ש הירדני, זאת לאחר שנתגלו מאות רימות בתהליך התפתחות ליתושים. סמו סמוראי ביקש להדגיש את שיתוף הפעולה של הצד הירדני, בדגש על אנשי ארמון המלך ואת הפתיחות כלפי ביצוע הבדיקות על ידי נציגי המשרד לאיכות הסביבה מתוך מטרה משותפת למגר את המטרד.

 

במקביל לפעולות למיגור מטרד היתושים סוכם על ביקור נוסף שידון בפעולות למיגור תופעת העורב ההודי שמהווה אף הוא מטרד ובנושאים סביבתיים נוספים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד