עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מדנמרק לאילת

17/06/2014
מדנמרק לאילת (הגדל)

מדנמרק לאילת

שגריר דנמרק בישראל - ג'ספר ואר (Jesper Vahr) שקפץ לאילת לחופשה ביחד עם רעייתו, ניצל את הזמן לקידום היחסים בין אילת לדנמרק ונפגש עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי. במהלך הפגישה בישר השגריר, כי החל מהחורף הקרוב יצאו משני יעדים מרכזיים בדנמרק טיסות צ'רטר שבועיות ישירות לאילת.

ביום חמישי האחרון ביקר השגריר הדני בלשכת ראש העירייה בלווי רעייתו ובליווי קונסול הכבוד של דנמרק באילת – אורי פרי-גל. המפגש התקיים בנוכחות יו"ר ועדת ערים תאומות הנכנס – בני גמליאלי ועיקרה חיזוק הקשר בין אילת לדנמרק. השגריר שביטל את ביקורו באופרה במצדה לטובת ביקור וחופשה באילת ניצל את ההזדמנות למפגש בנושא עידוד וחיזוק היחסים בין דנמרק ואילת. במהלך הפגישה הדגיש השגריר את רצונו לחזק את הקשר וכראיה לכך סיפר כי בחורף הקרוב יפעלו מידי שבוע קווי "צ'רטר" ישירים לאילת מהבירה קופנהגן ומחצי האי יוטלנד שבממלכת דנמרק.

השגריר סיפר כי לו ולרעייתו קשר מיוחד עם העיר אילת עוד מהתקופה בה הוריהם נפשו כאן בשנות ה-70 המאוחרות. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי סקר בפני השגריר את חזונו ואת היתרונות היחסיים אותם מציעה אילת במשאבי הטבע שלה והדגיש כי פיתוחו של האזור כולל שכנותיה של אילת יביאו לשגשוג וביטחון.  עוד ציין ראש העירייה בפני השגריר כי הקשר עם דנמרק היה ויישאר חם. "אנו נשמח לעודד שיתוף פעולה והידוק יחסים עם דנמרק נוכח העבר החם בינינו. בנוסף נשמח לקדם שיתופי פעולה נוספים בין אילת לדנמרק ואף לבחון אפשרות של ברית ערים תאומות.  במהלך הפגישה סקרו השגריר וראש העירייה כמה אפשרויות וביניהן נבחנה האפשרות כי האי Bornholm שבדנמרק יכול להתאים בשל אופיו התיירותי (אי דני תיירותי בים הבלטי מדרום לשוודיה). השגריר מצדו הבטיח לקדם את העניין ולבחון אפשרויות נוספות ולהציגם בפני ועדת ערים תאומות לצורך קידום והידוק היחסים.

ראש העירייה כהרגלו העניק לשגריר ולרעייתו את סיכת העיר ובנוסף אלבום תמונות המסכם את 60 שנותיה הראשונות של אילת עם הקדשה אישית. השגריר הנרגש הודה לראש העירייה על המפגש וציין כי הוא עצמו מאוד אוהב את העיר אילת ופוקד אותה בקביעות.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד