עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מהדקים יחסים עם צ'כיה

10/06/2014
מהדקים יחסים עם צ'כיה (הגדל)

מהדקים יחסים עם צ'כיה

לאחר חתימה על ברית ערים תאומות עם העיר קרלובי וארי בצ'כיה, ביקורים הדדיים של ראשי הערים וחילופי משלחות עתידיות, תיפתח בקרוב קונסוליה רשמית באילת לטובת עידוד והידוק היחסים. כך סוכם בפגישה שהתקיימה אתמול (א') בין ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, שגריר צ'כיה היוצא – טומש פויאר, וקונסול הכבוד החדש של צ'כיה באילת – דוד הרצקי. 

 

כזכור, לפני יותר משנה נחתמה ברית ערים תאומות בין הערים אילת וקרלובי וארי, אחת מ – 12 ערים תאומות לאילת. במסגרת זו הגיעה בתחילת השנה משלחת מצ'כיה לביקור ראשון, בראשה עמדו ראש העיר קרלובי וארי - פיטר קולהנק, וסגניו לענייני פיתוח העיר ומבני ציבור, תחבורה וסביבה, על מנת להכיר את העיר אילת מקרוב ולקבוע דרכים לשיתוף פעולה. לפני כחודש, הוזמן גם ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי לעיר קרלובי וארי לאירוע פתיחת עונת הספא יחד עם כל ראשי הערים התאומות לקרלובי וארי.

 

בישיבה עם קונסול הכבוד של צ'כיה באילת, דיווח ראש העירייה על הביקור האחרון בקרלובי וארי, וציין כי נפגש עם נציגי מועדוני הצלילה בעיר כמו גם עם יושבי ראש מועדוני הכדורגל והכדורסל ועם יו"ר להקת המחול והזמר של העיר, על מנת לקדם שיתופי פעולה בתחומים השונים. קונסול הכבוד של צ'כיה באילת – דוד הרצקי, ששימש עד כה כיו"ר לשכת המסחר והתעשייה  בין ישראל לצ'כיה, אותה הוא ייסד והקים לפני מספר שנים ציין, כי ימשיך בהידוק יחסי המסחר והתעשייה בין המדינות, לצד תפקידו החדש כקונסול כבוד. כאמור במסגרת המפגש, קיבל ראש העירייה סקירה מקיפה על היחסים בין ישראל וצ'כיה מפי הקונסול הנכנס, אשר הבטיח לקדם את כל אפיקי המסחר, התעשייה וכמובן התיירות בין צ'כיה לישראל ולאילת בפרט. את המפגש האמור ליוותה ותרגמה אווה זיו אשר עובדת במוקד העירוני ודוברת צ'כית מהבית.

 

ראש העירייה סקר בפני האורחים את פעילותה של העיר אילת על כל ההיבטים וברך על הכוונה להקים כאן קונסוליה וציין, כי מדובר בעוד מהלך חשוב להידוק היחסים הבינלאומיים של אילת עם צ'כיה וכי יש בכך תרומה חשובה לביסוסם. בתום המפגש העניק ראש העירייה לשגריר היוצא ולקונסול הנכנס שי צנוע ואת סיכת העיר וצייד אותם בברכתו.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת החורף) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - ה בין השעות 16:00- 09:00 ימי שישי 09:00-15:30 בשבת 08:00-16:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנם שני חניונים לטווח ארוך, האחד בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני והשני ברחבת העפר מול חוף אלמוג.
זרקור למצטיין
רוצים להאיר כוכב מקומי - המליצו עליו כאן. לקישור לטופס המלצה לחץ על הכותרת.
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד