עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

305 טון פסולת אריזות נאספו בפחים הכתומים ברחבי אילת

20/05/2014
305 טון פסולת אריזות נאספו בפחים הכתומים ברחבי אילת (הגדל)

305 טון פסולת אריזות נאספו בפחים הכתומים ברחבי אילת

תושבי העיר ממשיכים לקחת חלק מרכזי במהפכה הסביבתית עם איסופם של אריזות רבות שהועברו עד עתה להטמנה, דוגמת קרטוני משקה וחלב ומוצרי טיפוח. על פי נתונים שמציג תאגיד המיחזור תמיר, מיחזרו תושבי אילת במהלך השנה האחרונה כ-305 אלף ק"ג פסולת אריזות, שהם כ-305 טון של אשפה.

 

בשנה האחרונה הוצבו ברחבי העיר מאות פחים כתומים לאיסוף פסולת אריזות במסגרת יישום חוק האריזות, שמשרתים 17 אלף בתי אב. בין האריזות שהועברו למיחזור אפשר למצוא שקיות פלסטיק, קופסאות שימורים, קרטוני משקה וחלב, מוצרי טיפוח ועוד שמיחזורם יתרום תרומה משמעותית לאיכות הסביבה ולחיסכון בעלות ההטמנה מצד העירייה.

 

בתמיר מדגישים, כי הנתונים מצביעים על שיתוף פעולה חיובי בין העירייה לתושבים, שמפרידים את הפסולת הביתית לזרמים שונים ומשליכים אותה לפחים הכתומים הממוקמים בכל בניין. עם זאת, הם מדגישים, כי כמות האריזות גדולה הרבה יותר ושיש להמשיך לפעול בכיוון זה. עיריית אילת, יחד עם תאגיד תמיר, משקיעים משאבים רבים בחינוך ובהסברה לתושבים על חשיבות הפרדת הפסולת לפחים השונים. מדובר בקמפיין עירוני נרחב, פעילות בבתי הספר ובגני הילדים, חלוקת חומרי הסברה ושקיות רב פעמיות לשימוש התושבים.

 

קובי דר, מנכ"ל תמיר, בירך את תושבי אילת על הנתונים אך הדגיש, כי "הדרך עוד ארוכה והפוטנציאל בהפרדת האריזות הוא עצום. יישום חוק האריזות ברשויות המקומיות מאפשר לתושבים להצטרף למהפכה הסביבתית העולמית ולהשפיע על עתידנו ועתיד ילדינו. ביחד נמחזר לעתיד טוב יותר". היעד שהציב תאגיד תמיר, אשר הוקם על ידי היצרנים והיבואנים הוא שעד שנת 2020 לא תוטמן עוד פסולת אריזות בישראל. גם ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי ברך את תושבי העיר על כך שהם מוכיחים אהבה לסביבה, במיוחד בעיר אילת שנהנית ממשאבי טבע מופלאים שיש לשמור עליהם.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד