האופרה הישראלית במופע אגדי לילדי אילת

26/03/2014
האופרה הישראלית במופע אגדי לילדי אילת (הגדל)

האופרה הישראלית במופע אגדי לילדי אילת

כ – 1,300 תלמידי כיתות ג'-ד' מכל בתי הספר יזכו לצפות מחר (27.3) ממופע אגדות ילדים בביצוע האופרה הישראלית. לצד השקעה עירונית רבה בסל תרבות, במטרה לחשוף את ילדי אילת למיטב ההצגות והמופעים המועלים על במות מרכזיות בארץ,  זכתה העיר אילת לקבל שלושה מופעים של האופרה הישראלית, במסגרת פרויקטים מיוחדים של סל תרבות ארצי. המופעים יתקיימו, כאמור ביום חמישי הקרוב בין השעות 9:30-12:30 בתיאטראות אילת. אורך כל מופע: כשעה אחת. 

 

האופרה הישראלית וסל תרבות מציגים: אופרה ואגדות ילדים - מפגש ראשוני עם העולם הקסום של האופרה בהפקה חדשה לילדי בתי הספר הצעירים. מה קורה כאשר סינדרלה רוצה להגיע לנשף בארמון, הנזל וגרטל הולכים לאיבוד ביער והנסיך טמינו מחפש אחר הנסיכה פמינה שנחטפה? ואיך נחלצת אליסה לעזרתם? ארבעה סיפורים קסומים בתכנית אחת שבה יפגשו התלמידים את הדמויות האהובות מאגדות הילדים המוכרות: סינדרלה והאחיות החורגות, הנזל וגרטל והמכשפה, הנסיך טמינו, הנסיכה פמינה ופפגנו צייד הציפורים מ"חליל הקסם", ואליסה. ארבעה סיפורים שהם סיפור אחד – ארבעה סיפורים שבהם הסוף טוב והכול טוב.

 

שמונה סולני האופרה בתלבושות מרהיבות ישירו וישחקו בשפה העברית את סיפורי האגדות המוכרים והאהובים שהלחינו רוסיני, מוצרט, הומפרדינק ודוד זבה, בליווי פסנתר ורביעיית כלי קשת. מנהל מוזיקלי: איתן שמייסר; בימאית: שירית לי וייס. אורך המופע: כשעה אחת.

 

סך הכל יצפו באופרה כ-5,000 תלמידים מהיישובים: אור עקיבא, אילת, הגלבוע, הגליל התחתון, יבניאל, כפר תבור, נצרת ועפולה.

 

לקראת הצפייה באופרה יגיע צוות מיוחד של זמרים ופסנתרן לכל אחד מבתי הספר שמשתתפים בפרויקט ויקיים איתם הכנה שמטרתה לקרב את התלמידים לעולם האופרה, להסביר מושגי יסוד, לספר את סיפור העלילה ולהשמיע אריות ודואטים מרכזיים. בנוסף, כל תלמיד שמשתתף בפרויקט יקבל תכנייה שתכלול גם היא מושגי יסוד של תחום האופרה, תקציר העלילה, כתבות על תהליך היצירה, תמונות מההפקה ועוד. כל מורה שכיתתו משתתפת בפרויקט יקבל דיסק, שיכלול אריות ודואטים מרכזיים והסבר קצר על הסיפורים.

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד