עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אביב ברשת – שיח מוסיקלי עם אביב גפן

12/03/2014
אביב ברשת – שיח מוסיקלי עם אביב גפן (הגדל)

אביב ברשת – שיח מוסיקלי עם אביב גפן

כחלק מחינוך מוסיקלי חוצה גילאים אותו מובילה מערכת החינוך באילת, נפגשו השבוע תלמידי כיתות ו' ו-ט' מכל בתי הספר עם הזמר והיוצר, אביב גפן, ל"שיח מוזיקלי" במסגרת תכנית חשיפה שיזם פרויקט "סיסמה לכל תלמיד" בשיתוף אגף החינוך. גפן שוחח עם התלמידים, סיפר להם על עצמו וביחד עם הפסנתרן והמוסיקאי, ערן מיטלמן העניקו לתלמידים מסע מוזיקלי מרתק.

במסגרת המהלך אותו מוביל ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, לפתח את העיר אילת כעיר "שרה ומנגנת" ובהמשך לתכנית העירונית "מצויינגב" המפתחת את תחום המוסיקה במערכת החינוך, בוקר זמר, בוקר מחולות ועוד, נפגשו אתמול התלמידים עם הזמר והיוצר אביב גפן, וזכו למפגש מוזיקלי מרתק ומופע של הזמר תוך הצצה לעולמו האישי.

כידע, מיזם "סיסמה לכל תלמיד" מפעיל רשת לימודית חברתית בכל בתי הספר היסודיים באילת, ולקראת הופעתו של אביב גפן עסקו התלמידים בפעילויות מתוקשבות בתחום השפה העברית, במטרה לאפשר למידה משמעותית שתביא להשבחת תהליכי הכתיבה של הילדים, העמקת ההיכרות של התלמידים עם שירי ארץ ישראל וחיבור לעם ולמדינה דרך השירים. באמצעות אתר האינטרנט הבית-ספרי, המופעל על-ידי "סיסמה לכל תלמיד", נחשפו התלמידים למגוון שירים ויוצרים העוסקים בנושא נופי ארץ ישראל בזמר הישראלי.  

לקראת הופעתו של אביב גפן התנסו הילדים גם בכתיבת שירים על נופי הארץ והשתתפו באמצעות אתר האינטרנט של "סיסמה לכל תלמיד" בסקר ממוחשב, בו נשאלו כיצד היו רוצים להשתלב בהופעתו של הזמר. מהסקר, בו נטלו חלק 1,015 תלמידים, עולה כי 590 תלמידים היו מעוניינים לקרוא בפני אביב גפן שיר שכתבו, 304 היו רוצים לשמוע ממנו איך הופכים להיות יוצר וזמר מצליח. עוד מגלה הסקר כי 73 תלמידים היו רוצים לשיר עמו ו-48 היו בוחרים לנגן עמו.

המפגש עם הזמר הופק בחסותו הנדיבה של אודי אנג'ל - יו"ר מיזם "סיסמה לכל תלמיד" הפועל בכלל בתי הספר היסודיים בעיר. לדברי אנג'ל בכוונתו להפוך את המפגש באילת שהיווה סנונית ראשונה והוכתר בהצלחה, למיזם ארצי. את היום המרתק ליוו וכיבדו בנוכחותם אודי אנג'ל, מגי אסייג - מנכ"לית "סיסמה לכל תלמיד", ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, ראש מינהל             שח"ק – ד"ר דרורי גניאל ומנהלת אגף החינוך – מירי קופיטו.

 

 

גפן הופיע בשלושה סבבים: תלמידי כיתות ט' צפו במופע מלא של אביב גפן לצד הפסנתרן         והיוצר - ערן מיטלמן, במהלכו נחשפו התלמידים ליצירותיו של גפן ולסיפורים שמאחוריהן. משם המשיך גפן לשיח עם תלמידי כיתות ו' בשני סבבים נוספים, שיח משמעותי שאפשר חשיפה לעולמו האישי של היוצר תוך שילוב מסרים חינוכיים וערכיים על משמעות ההתמדה והחריצות, קבלת השונה, אהבה לארץ ישראל, על היצירה כתהליך סובלימציה לכעסים ומיגור אלימות ועוד. התלמידים שאלו שאלות מרתקות, לחלקם גם ניתנה אפשרות להציג קטעי שירה ונגינה על הבמה, לצדו של הזמר. גפן עצמו התרגש מאוד מהמפגש "אני מתרגש מהמפגש אתכם והאמינו לי עוד יותר מאשר אתם מהמפגש איתי". עוד ציין הזמר, כי הוא נפעם מההיענות וההירתמות של ראש העירייה לפרויקט "אני רוצה להודות באופן אישי לראש העיר - מאיר יצחק הלוי, רק ראש עיר עם ראש פתוח והבנה יכול להזמין אותי להרצות ולהופיע בפני תלמידים" ציין גפן.

מנהלת אגף החינוך – מירי קופיטו, ציינה בהתרגשות, כי המפגש של גפן עם התלמידים תרם מאוד להעמקת הערכים בקרב התלמידים בעיקר בגלל ששמעו זאת מפי זמר ויוצר מוכר "אין ספק שהמפגש עם אביב אפשר לתלמידים לראות את האדם שמאחורי הרייטינג, אדם עם רגשות וערכים המדבר בכנות על יצירה ועל משמעותה של ההתמדה בדרך להצלחה. אין ספק שאמירותיו היו אבני דרך משמעותיות לילדים ובני נוער שאישיותם מתעצבת בשנים אלו".

כידוע, "סיסמה לכל תלמיד" מהווה רשת לימודית חברתית, המחברת בין שלושת גורמי ההוראה המרכזיים: מורים, תלמידים והורים. המיזם פועל על בסיס פלטפורמה (רשת ענן) המאפשרת תקשורת עדכנית, מידית ונוחה בין המורים לתלמידים, ומעודדת ביטוי עצמי ויצירתיות הן בקרב המורים והן בקרב התלמידים. אל פורטל "סיסמה לכל תלמיד" ניתן לגשת מכל מחשב המחובר לאינטרנט. ייחודיות המיזם, נמצאת בתהליכי ההטמעה האישיים שמוענקים לכל בית ספר, ולצוות ההוראה המשתתף בפרויקט: המורים לומדים לבנות שיעורים מתוקשבים ולהשתמש בכלי המחשב הבסיסיים, כשיפור הקשר עם התלמיד, ויכולים ללמד את התוכן בצורה עדכנית, אינטראקטיבית וחווייתית הרבה יותר. ההטמעה, ושעות החניכה הפרטניות לכל בית ספר, הם אלו שסייעו להצלחת הפרויקט, והובילו את הביקוש העצום להשתתפות בו. המיזם ממומן במלואו מתרומות של החברה לישראל בשיתוף קבוצת XT, בזן ובנק הפועלים, ובשיתוף פעולה עם המשרד לפיתוח הנגב והגליל.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד