עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ישיבת מועצת עיר חגיגית לציון 65 שנים לשחרור אילת

5/03/2014
ישיבת מועצת עיר חגיגית לציון 65 שנים לשחרור אילת (הגדל)

ישיבת מועצת עיר חגיגית לציון 65 שנים לשחרור אילת

 

ישיבת מועצת עיר חגיגית לציון 65 שנים לשחרור אילת התקיימה אמש (ג') במתנ"ס שחמון, במעמד השר להגנת הסביבה – חה"כ עמיר פרץ. האולם היה מלא מפה לפה בתושבי העיר שהגיעו לברך את השר על קבלת אות הוקרה מהעיר על פעילותו הנחושה להגברת הביטחון באמצעות פיתוח מערכת כיפת ברזל הממוקמת גם באילת, עוד הגיעו לברך את זהר מילר על קבלת אות יקיר אילת, חברי מועצת נוער עירונית מילאו גם הם את השורות האחרונות וברכו על אמנת הנוער, שנחתמה במעמד הישיבה, ועוד עשרות רבות של תושבים שהגיעו לברך את העיר ביום חגה וכנהוג בחגה של העיר, ברכו אותה גם שני רבני העיר, הרב משה הדאיה והרב יוסף הכט.

 

הישיבה נפתחה בברכת ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, אשר העניק לשר עמיר פרץ, אות הוקרה מטעם העיר אילת ותושביה על תרומתו להגנה על העיר אילת בפיתוח כיפת ברזל. כך נכתב בתעודה, עליה חתום ראש העירייה: "בשם מועצת העיר אילת, תושביה ובשמי, נתונה לך התודה וההערכה על תמיכתך רבת השנים בעירנו. בזכות נחישותך להגברת תחושת הביטחון וחוסנו של העורף בישראל באמצעות פיתוח מערכת כיפת ברזל, מרגישים גם תושבי אילת ואורחיה בטוחים ומוגנים, כך מוגן שערה הדרומי של מדינת ישראל. אנחנו מצדיעים לך".

 

עוד במסגרת הישיבה, העניקה מועצת העיר, הרבה כבוד ואות "יקיר אילת" לתושב העיר - זהר מילר על פועלו למען העיר אילת ותרומתו לקהילה. כך נכתב בתעודה, שהוענקה לזהר על ידי ראש העירייה: "זהר מילר, איש רב פעלים, דמות ציבורית מוכרת ומוערכת מאוד בעיר אילת. במהלך השנים, שימש זהר בתפקידים רבים למען העיר אילת ותושביה, ברובם, פעל ועדיין פועל בהתנדבות, במסירות ובנשמה יתרה. זהר הינו יוזם רעיון אזור סחר חופשי אילת, שעוגן באמצעות חוק, והוביל לשגשוג ופריחה של העיר אילת. זהר שימש כיו"ר הראשון של מכללת אילת, יזם את הקמתו של בית הספר הבינלאומי למלונאות ותיירות בשיתוף אוניברסיטת בן גוריון, והוביל את הקמת קמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון. לצד פועלו בתחום הכלכלי והאקדמי הטביע חותמו גם בספורט כשהוא נושא בתפקיד יו"ר אגודת הכדורסל של הפועל אילת הממוקמת כיום בליגת העל. לצד פעילותו הענפה ותרומתו הבלתי נדלית למען הקהילה מגדל זהר משפחה למופת, כשילדיו הולכים בדרכו. על שם ביתו אסנת ז"ל הקימה המשפחה מוסד נפלא "יום המתנדב" במסגרתו מוקירים תודה למתנדבי העיר. זו דרכו הצנועה של זהר שהפך את ערך ההתנדבות והנתינה לערך מוביל, להנחיל את הערך הזה לרבים.

 

אות יקיר אילת, זו דרכנו הצנועה להוקיר תודה לזוהר על דרכו ופועלו למען קידום ופיתוח העיר אילת ולמען הקהילה כולה. אשרינו שהתברכנו בך, יישר כוח".

 

כמידי שנה, מכריז ראש העירייה על סמן עשייה במסגרת חגיגות אילת. לאחר שהוכרזה כבר שנת האישה, שנת הקשיש ושנת הצעירים, הוגדרה השנה כשנת הנוער והפעילות כבר ניכרת בתחומים רבים, הודות לפעילות של הועדה לקידום מעמד הילד בראשותה של חברת המועצה, עו"ד יעל דראבי בשיתוף אגף הנוער במתנ"ס ומועצת נוער עירונית.

 

כחלק מהכרזה זו, נחתמה אמנת הנוער, שתכליתה הידוק שיתופי הפעולה בין מועצת הנוער לבין הרשות. את האמנה העניקה יו"ר מועצת נוער עירונית – ליאל זינו לראש העירייה. וזה תוכן האמנה: "מועצת הנוער העירונית, הגוף המייצג את כלל בני הנוער באילת ופועל  במגוון תחומים, ובהם ייצוג וארגון פעילות חברתית וקהילתית  למען ולטובת הנוער בעיר. מאז הקמתה של המועצה אנו עובדים בשיתוף פעולה עם עיריית אילת, ופועלים יחדיו לרווחת הקהילה והנוער בפרט. באמנה זו אנו מתחייבים נציגי מועצת הנוער העירונית ונציגי העיר אילת: להכיר במועצת הנוער כגוף הרשמי המייצג את הנוער באילת. להשתתפות פעילה של נציגי מועצת הנוער בוועדות העירייה. לשיתוף מלא בין החלטות המועצה העירונית להחלטות העיריה בנושאים הנוגעים בחיי ובתרבות הנוער. ראש הרשות יפעל לתקצוב ראוי לטובת פעולות מועצת הנוער ולמען הנוער בעיר. לקיים דיאלוג מתמיד בין נציגי העירייה ונציגי מועצת הנוער תוך הקשבה לרחשי ליבם, רצונותיהם ומשאלותיהם של בני הנוער. ראש הרשות יפעל לשיתוף פעולה מלא בין נציגי בתי הספר לבין נציגי מועצת הנוער לטובת הרחבת פעילות המועצה והנוער בפרט. הרשות תפעל למתן אישורים קונקרטיים לפעילות מועצת הנוער. הרשות ומועצת הנוער העירונית יפעלו להקמת גוף הפועל לחינוך ערכי של ילידים בגילאי יסודי יד ביד עם מועצת הנוער ליצירת עתיד טוב יותר. הרשות ומועצת הנוער העירונית יפעלו לנוחות כל תנועות ומסגרות הנוער בעיר. מועצת הנוער העירונית תפעל לקידום מעמד הילד ולהרחבת מספר בני הנוער המשתתפים בפעילויות פנאי והתנדבות בקהילה".

 

"השנה אני מרגישה 'שירד האסימון'. נציגי מועצת הנוער באמת מאמינים לתפיסת העולם שלנו, רואים עצמם חלק מפעילות הועדה לקידום מעמד הילד, לא רק בישיבות הועדה, אלא גם בפעילות השוטפת ובעיקר רואים עצמם חלק בקביעת מדיניות העיר, סדרי העדיפויות שלה והנהגת העיר". ציינה חברת המועצה דראבי, שחתומה גם היא על אמנת הנוער.

 

עוד במסגרת הישיבה, אישרו חברי המועצה, פה אחד את הצעת ראש העירייה לקרוא לבית הפדרציה המרוקאית, "בית יצחק" על שמו של יצחק אזולאי ז"ל, שהקדיש את חייו למען חיזוק מורשתה של יהדות מרוקו. בזכות עשייתו זכה יצחק ז"ל בשנת 2007, בתואר חתן פרס הצטיינות מטעם הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו על פועלו כיו"ר סניף הפדרציה באילת, לרווחת כלל תושבי אילת ולתפארת יהדות מרוקו.

 

עוד במסגרת הישיבה, ארחה המועצה גם את הנואם הצעיר איליי בניטה, אשר ייצג את העיר אילת בתחרות הארצית שמקיים מועדון רוטרי, "הנואם הצעיר". לאחר שזכה במקום השני בתחרות העירונית בה השתתפו 12 תלמידי בתי הספר, ובמקום הראשון בתחרות חצי הגמר הארצית, ייצג, כאמור בניטה את אילת מבין חמישה מתמודדים מכל הארץ, בתחרות הארצית שתתקיים בשבוע הבא בבית דגן. בניטה הצליחה להקים את כל הקהל מהכיסאות בנאום סוחף במיוחד.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד