עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

תרגיל התגוננות המדמה ירי טילים

25/02/2014
תרגיל התגוננות המדמה ירי טילים (הגדל)

תרגיל התגוננות המדמה ירי טילים

מנהלת מחוז הדרום במשרד החינוך, עמירה חיים וראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי, צפו בתרגיל משולב של כוחות הביטחון (פיקוד העורף, משטרה, מד"א, כיבוי והצלה), בבית הספר "תל"י הרי אילת". 

העיר אילת נבחרה להדגים תרגיל משולב בשל מאפייניה הייחודיים כגון הריחוק  הגיאוגרפי המחייב הערכות מיוחדת, ירי הרקטות עמו התמודדה העיר בחודשים האחרונים  ורעשי האדמה הפוקדים את האזור. 

 

משרד החינוך קיים אתמול (ב') תרגיל התגוננות ארצי בבתי הספר (כיתות א'-יב') ובגני הילדים, בכל רחבי הארץ, למעט חלק מיישובי עוטף עזה. התרגיל החל בשעה  10:05, עם הישמע צפירה ארצית, בעת שהותם של התלמידים בכיתות הלימוד, והסתיים בשעה 12:00. התרגיל התקיים בשיתוף עם פיקוד העורף, הרשויות המקומיות, כוחות משטרה, מד"א, כיבוי והצלה.

 

יצוין, כי בתי הספר במחוז הדרום מתרגלים כניסה למרחבים מוגנים ("הכי מוגן שיש") מספר פעמים בשנה, כחלק משגרת הפעילות בבתי הספר. התרגול השוטף נועד להגביר את מוכנותה של מערכת החינוך להתנהגות נכונה ואפקטיבית של התלמידים ועובדי בית הספר בעת חירום: כניסה עצמאית למרחב "הכי מוגן שיש", פינוי נפגעים אל נקודת ריכוז בביה"ס וכן אל מחוץ למוסד, כיבוי שריפה מקומית על ידי התלמידים, חילוץ ע"י פיקוד העורף. 

 

בהמשך היום תרגל כל בית ספר, עם צוות החירום הבית ספרי, תרחיש של פגיעת טיל סמוך לבית הספר. לאחר מכן תרגלו כל בתי הספר "למידה מרחוק" באמצעות האינטרנט בעת חירום, כאשר כל תלמידה ותלמיד נדרשו לתקשר תכנים לימודיים מתוקשבים ולנהל שיח עם המורה באמצעות אתר בית הספר.

 

מנהלת מחוז הדרום במשרד החינוך, עמירה חיים, שהגיעה לעיר עם צוותים מקצועיים מהמחוז לשם צפייה במוכנות מוסדות החינוך למצבי חירום, הביעה שביעות רצון מהתנהלות התרגול שנערך בבוקר וציינה, כי הערכות שוטפת של מוסדות החינוך בדרום למצבי חירום היא חיונית לנוכח המצב הביטחוני באזור. 

 

כאמור, תרגיל מוסדות החינוך בוצע השנה במתווה של ירי רקטות וטילים בזמן שהילדים בכיתות, כחלק מההיערכות הלאומית ותכנית ליישום לקחים של מערכת החינוך למצבי חינוך. במקום בוצעה תצוגת תכלית מלאה של כלל כוחות ההצלה, אשר הדגימו כיצד יבוצע החילוץ, הפינוי וההצלה כחלק מהתרחיש, במסגרתו תרגלו הדמיה של פינוי פצועים, תרגולת כיבוי אש ופינוי פצועים נפגעי אש, הדמיה של אתר הרס לצורך תרגול חילוץ, ובנוסף פריסה ותצוגת תכלית של כל אחד מהגורמים.

 

לצד תרגול במערכת החינוך, מתרגלת מידי שנה העירייה מצבי חירום שונים באמצעות רשות החירום הלאומית (רח"ל) והמשרד להגנת העורף, על מנת להעלות את מוכנותה לחירום. בשנה שעברה התקיימה בעירייה ביקורת לבדיקת היערכות הרשות לחירום על ידי המשרד להגנת העורף ופיקוד העורף (פקע"ר). מטרת הביקורת הייתה להעריך את כשירותה ומוכנותה של הרשות המקומית למצבי חירום בתחום ההתגוננות האזרחית ובהתאם לכך להדריך ולכוון את הרשות לשיפור מוכנותה לחירום. ציון הביקורת של פקע"ר לאילת: 94.7.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד