עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

העם דורשת כדורשת

25/02/2014
העם דורשת כדורשת (הגדל)

העם דורשת כדורשת

הן אימהות, סבתות, עצמאיות, שכירות ואפילו חברת מועצה אחת, הן נפגשות פעמיים בשבוע לעשות לנפשן ולגופן, אלה הן נשות הכדורשת של אילת המונה כ- 40 נשים אילתיות. ביום רביעי הקרוב (26.2) בשעה 20:00 יעלו על מגרש אולם הספורט בתיכון "רבין" 4 קבוצות נשים לגמר כדורשת נשים מקומי ויראו לכולם שגם אימא יודעת לשחק ולכבוש את המגרש. הקהל יעודד, בובות ענק יטיילו על המגרש והתרגשות גדולה תירשם כשהקבוצה הזוכה תקטוף את הגביע.

 

בשנת 2009 נוסדה עמותת המועדון הישראלי לכדורשת על ידי 8 נשים, אשר בפי רבים נקראות  "השמינייה". אלה הקימו את הליגה המקצועית ראשונה מסוגה, ששמה יצא למרחוק, והיא דוגמא ליוזמה נשית, כוח נשי ועשייה משותפת למען הקהילה. כיום מתאמנות ברחבי הארץ 7 קבוצות בליגת העל בכדורשת, 18 קבוצות בליגה הארצית, ליגה למקומות עבודה וליגה לנערות. באילת, פועלות כיום 4 קבוצות, שתיים של רשת המתנ"סים, אחת של בית חולים "יוספטל" ואחת של עיריית אילת, וביחד כ – 40 נשים.

 

לפעילות הכדורשת נחשפו נשות אילת לראשונה ביוזמה משותפת של אורן אלמוג, מי ששימש אז כמנהל אגף הספורט בעירייה ומרלן רוזנפלד- עוזרת ראש העיר ויועצת לקידום מעמד האישה. במסגרת תחרויות שקיימה העמותה בעיר אילת, הוזמנה נציגת המועדון ללמד את נשות אילת את חוקי המשחק, אשר מזכירים בחלקם את משחק הכדור עף. מרגע זה ואילך נרשמה התלהבות ונשים החלו לפקוד את המגרש, פעם בשבוע למשחק אותו אימנה באותה עת בהתנדבות, שירי אלמוג. ככל והפעילות גדלה והנשים הצביעו ברגליים, נעתרה רשת המתנ"סים לבקשה לקחת את הכדורשת נשים תחת חסותו ולפתח אותו. עידן לנקרי, רכז הספורט של הרשת לקח את המושכות, הפך את הפעילות למסודרת וממוסדת, גייס מקרב השחקניות מאמנת ולמעשה הקים את הקבוצה הרשמית הראשונה בכדורשת נשים באילת.

 

הילה ששון, מנהלת הכדורשת באילת, החלה את דרכה כשחקנית בקבוצה הראשונה שהוקמה ולבקשת עידן לנקרי, החליטה להתמקצע בתחום ולנהל את הפעילות. כעת היא מאמנת גם את הקבוצות הנוספות, אשר קמו בשיתוף מנהל אגף הספורט בעירייה, יעקב מלכה כחלק מליגה למקומות עבודה. עבור הילה זו אהבה גדולה "זו זכות שאני יכולה לעסוק במה שאני אוהבת. עזבתי את כל עיסוקיי והחלטתי לעשות שינוי באמצע החיים", ציינה הילה בהתרגשות.

 

הילה לקראת סיום לימודיה במכון וינגייט ופועלת לגיוס כמה שיותר נשים לצאת משגרת היום ולהגיע לשחק. "חשוב לי לקדם את הכדורשת גם אצל ילדות ונערות. זה משחק קל, ידידותי ולא קשה ואני קוראת לנשים לעזוב את השגרה השוחקת ולחוות פעילות נשית מהנה ואחרת" מוסיפה הילה. אם תשאלו את שחקניות הכדורשת, עבורן זו לא רק פעילות ספורטיבית. בין הנשים המשחקות המגיעות ממגוון סקטורים נוצרו חברויות וקשרים, ערבי גיבוש והן לא מוותרות על ימי האימון המתקיימים במתנ"ס בימי שני ורביעי. 

 

הטורניר המקומי הוא פלטפורמת הכנה לטורניר הכדורשת הלאומי לנשים, שייערך באילת בין התאריכים 19-22.3.2014, בו ישתתפו גם נשות אילת, שיכבשו את המגרש בעוצמה ובנשמה כמו שרק הנשים שלנו יודעות.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד