עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שונית אילת מדברת לתלמידים

3/02/2014
שונית אילת מדברת לתלמידים

שונית אילת מדברת לתלמידים

1,500 תלמידי בתי הספר יצפו במהלך הימים הקרובים, בסרטון "שונית אילת מדברת" בהנחיית צביקה לבנת, כחלק מפעילות של חינוך סביבתי. הסרטון הותאם גם לבתי הספר הדתיים הן בתכנים והן בצניעות. הקרנה פתוחה לקהילה תתקיים ביום ג' הקרוב בשעה 19:30 בכיפה האקולוגית.

 

 

"הרצאות החוויה בבתי הספר מלוות בהקרנה על מסך ענק של קטעי וידאו נדירים, שצולמו במימי המפרץ שלנו לאחרונה" מסבירה רונה שפירא – מנהלת המחלקה לחינוך סביבתי ביחידה האזורית לאיכות הסביבה ומציינת, כי לבנת בעצמו משתף מחווייתו האישית ובהסברים מדעיים בגוון משעשע על בעלי החיים המתגוררים במפרץ אילת. "זוהי חוויה מעשירה בידע, צחוק, ויופי ויזואלי שמרגשת תלמידים ויוצרת קירבה עם הממלכה התת ימית באופן בלתי נשכח" מסכמת שפירא .

במסגרת סדרת ההרצאות לבתי הספר הכין לבנת גם הרצאה מיוחדת לתלמידי בתי הספר הדתיים המראה את נפלאות הבריאה שבמעמקים. להרצאותיו למגזר הדתי ערך מחדש לבנת את הסרטים שיצר ובהם הצצה ליופיים עוצר הנשימה של דרי השונית, וקריאה להישמע לדבריו של בורא עולם לאדם במדרש עם סיומה של הבריאה: "תן דעתך שלא תקלקל, כי אין מי שיתקן אחריך".

צביקה (זיגי) לבנת הינו אמן, מחנך וצלם תת ימי שהחל את דרכו מתחת לפני המים באילת לפני מעל ל20 שנה. סרטיו זכו בפרסים בין לאומיים רבים ועבודותיו משודרות מידי יום בערוצי הטלוויזיה של נשיונל ג'יאוגרפיק ישראל. עד היום הופיע לבנת במאות הרצאות בבתי ספר, אוניברסיטאות ומוזיאונים ברחבי העולם.

 

הסרטון הוא תוצר אחד מתוך תוכנית פעולה מקיפה שמובילה היחידה לאיכות הסביבה בשיתוף גופים נוספים מהעירייה ומקרב הגופים הירוקים, במטרה לשמור על חופי ועולם החי של מפרץ אילת. הקרנת הסרטון הושקה בפסטיבל הג'אז, שנערך בקיץ האחרון בנמל אילת, במסגרתו הוקרן הסרטון באולמות עצמם לפני כל הופעה.

 

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת החורף) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - ה בין השעות 16:00- 09:00 ימי שישי 09:00-15:30 בשבת 08:00-16:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנם שני חניונים לטווח ארוך, האחד בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני והשני ברחבת העפר מול חוף אלמוג.
המזרקה המוזיקלית
המזרקה המוסיקלית נסגרה לצורך שדרוג פעילותה תחודש בחודש מרץ הקרוב
זרקור למצטיין
רוצים להאיר כוכב מקומי - המליצו עליו כאן. לקישור לטופס המלצה לחץ על הכותרת.
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד