עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אלבום לכל חלל

15/01/2014
אלבום לכל חלל (הגדל)

אלבום לכל חלל

 

לצד עמדת הנצחה ממוחשבת הממוקמת בבית "יד לבנים" המחודש במבנה מרכז המוסיקה החדש ואתר הנצחה באינטרנט, הוענק ביום א' במסגרת פרויקט "אלבום לכל חלל", אלבום הנצחה למשפחותיהם של בני אילת שנפלו, יוסי וינברג ז"ל, יוסף וודניצקי ז"ל, אסף אברג'יל ז"ל, אודי אילת- אייש ז"ל ואבנר (אבי) שלום ז"ל. אלבומי ההנצחה נכתבו על ידי סטודנטיות ממכללת לוינסקי אילת ותלמידים משכבה י"א בתיכון ע"ש "גולדווטר", בשיתוף המשפחות השכולות.

 

"אלבום לכל חלל" מופק, זו השנה השנייה למשפחות החללים על ידי עיריית אילת במסגרת פרויקט הנצחה ארצי, הפועל בשיתוף האגף להכשרת עובדי הוראה במשרד החינוך, מינהל שח"ק בעירייה, מרכז ההדרכה ואגף הנוער- מתנ"ס אילת, מינהל חברה ונוער, סניף אילת של ארגון "יד לבנים"  ומכללת לוינסקי באילת. בשנה שעברה הופק אלבום הנצחה למשפחותיהם של עידן קובי ז"ל, קארין שטרית ז"ל ואדרון עמר ז"ל.

 

התוכנית החינוכית, פרויקט להנצחת נופלים, הנה מיזם חברתי בו פרחי הוראה ממכללת לוינסקי לחינוך  ביחד עם תלמידים משכבה י"א, מתגייסים למען הבעת תמיכה במשפחות השכולות והנצחת הנופלים. במהלך השנה פרחי ההוראה והתלמידים יחד עם בני המשפחות השכולות, יוצאים  למסע זיכרון בו הם נפגשים עם האנשים, המקומות האירועים והחומרים, אשר מרכיבים את תמונת הזיכרון הבאה לידי ביטוי באלבום ההנצחה של כל חלל. 

 

"האירוע מציין סיום של תהליך רגשי, מורכב ומשמעותי, הדורש תעצומות נפש אדירות מכל השותפים והעוסקים במלאכה" ציינה עופרה בוארון – מנהלת מרכז ההדרכה באגף הנוער של מתנ"ס אילת, אשר ליוותה את הפרויקט והוסיפה: " הכתיבה עצמה מאפשרת למשפחות השכולות  לפתוח, לזכור, לדבר ולשתף במסע הזיכרון האישי והפרטי של כל משפחה".

 

האלבומים הוענקו, כאמור בטקס שנערך בבית "יד לבנים" המחודש, במעמד ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, מנכ"לית ארגון "יד לבנים" - רחל לניאדו, יזם פרויקט ההנצחה ממשרד  החינוך - אדיר זלצר, דיקנית מכללת לינסקי - רות שכטר והמנהלת האדמיניסטרטיבית של מכללת לוינסקי   באילת - דניאלה מנזין, יו"ר סניף אילת של "יד לבנים" – אתי אלימלך והמשפחות השכולות.

 

ליאורה בייסקי, סגנית גזבר העירייה, ששכלה את אחיה, יוסי וינברג ז"ל במלחמת יום הכיפורים סיפרה על החוויה: "שנה מלאת רגשות, זיכרונות, בכי, פגישות עם העבר. עברו במשפחתי 40 שנה מאז היום הנורא. הייתי רק בת 13 ולעולם אי אפשר לשכוח את הרגע. לצערי, הוריי כבר לא בחיים שנים רבות, אבל הזכות לזכור, לרגש ולהגיע למעמד של הולדת ספר ההנצחה שמנציח חיים שלמים היא הזכות של כולנו כולל אילו שאינם. פרויקט ההנצחה חשוב. רוב המשפחות לא יעשו זאת לבד, זה קשה מנשוא, זה להתמודד שוב ושוב, אך אין דומה לו. ספר ההנצחה מבטיח המשכיות, מבטיח חיבור של עבר, הווה, עתיד, ומסייע לדור העתיד, לדעת ,להכיר ובמיוחד להבין שכל שם הוא עולם ומלואו". מי שליוותה את ליאורה וכתבה את אלבום ההנצחה היא ביתה, גל בייסקי שלומדת במכללת לוינסקי באילת.

 

"להצלחת פרויקט זה נדרשת מחויבות, מסירות ואחריות  מצד העוסקים במלאכה ועל כך מגיעות תודות לכל השותפים שיחד יצרו את המזכרות והזיכרון "אלבום לכל חלל", חתמה בוארון.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד