עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שר החינוך סייר במוסדות החינוך

13/01/2014
שר החינוך סייר במוסדות החינוך (הגדל)

שר החינוך סייר במוסדות החינוך

שר החינוך, הרב שי פירון שהגיע לאילת בסוף השבוע האחרון, לא ויתר על ההזדמנות להכיר מקרוב את מערכת החינוך באילת. ראה והוקסם. במהלך ביקורו נפגש עם ראש העירייה, עם ילדי גן ארגמן, עם תלמידי בית ספר "מצפה ים", עם תלמידי הישיבה התיכונית ועם בני הנוער מתנועות הנוער "בני עקיבא" ו"הצופים".

 

בפתח ביקורו, בבוקר יום שישי, נפגש השר עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי והמנהיגות החינוכית, ראש מינהל שח"ק – ד"ר דרורי גניאל, מנהלת אגף החינוך – מירי קופיטו, והמפקחת על גני הילדים כנציגת הנהלת מחוז דרום שבמשרד החינוך - גילה נחמני. ראש העירייה העלה בפני השר סקירה על מערכת החינוך העירונית על חזקותיה וחולשותיה, בדומה לסקירה שניתנה ליו"ר ועדת החינוך – חה"כ עמרם מצנע שביקר בחודש שעבר באילת. ראש העירייה הדגיש את נושא האקדמיה באילת והציג את החזון העירוני לפיו יגדל מספר הסטודנטים באילת העומד כיום על      כ – 1,000 ל – 3,500 סטודנטים. עוד ציין ראש העירייה, כי המטרה היא שהאקדמיה באילת תזכה להכרה לאומית ובינלאומית, מטרה שגובתה על ידי שר החינוך הקודם והמועצה להשכלה גבוהה. "הפיכתה של אילת לעיר אקדמית מהווה עוגן משמעותי להתפתחותה של העיר" ציין ראש העירייה. עוד העלה ראש העירייה את הקושי בגיוס המורים  ואת האתגרים העומדים מידי שנה בפני הצוות החינוכי בגיוס כוח אדם מקצועי, בדגש על מורים, יועצים, פסיכולוגים ועוד. עוד העלה ראש העירייה את "החייאת" התקנה המיוחדת לאילת שאושרה בשנת 1996 ואשר התייחסה לאפיוניה הייחודיים של העיר אילת. "דרך תקנה זו ניתן להזרים משאבים לטובת אוכלוסיית המורים" ציין ראש העירייה. בעניין התקנה ציין ראש העירייה, כי כבר בשנת 1995 התקבלה החלטה ע"י שר החינוך דאז - פרופ' רובינשטיין  להכיר במיוחדותה של מערכת החינוך באילת ובגין זאת אושרה תקנה מיוחדת לאילת.

 

לאחר הפגישה יצאו השר ביחד עם ראש העירייה והצוות, לסיור בגן "ארגמן" שייחודו במרכזיות המוסיקה. השר התקבל כמובן בשירה ונגינה והתרשם ממגוון הפעילויות בגן. לאחר מכן המשיכו לסיור בבית ספר "מצפה ים", שם התקבל השר בריקוד "האחר הוא אני", עבר בשדרת התלמידים החולמים, ביקר בחטיבה הצעירה ובכיתת חינוך מיוחד (סיעודית) לקבלת שבת.

 

 

משם המשיכו השר והצוות לישיבה התיכונית הפנימייתית לשיחה עם התלמידים, שם הוצג בפני השר, נושא החקלאות הימית שנבנה כמקצוע ברמת 5 יח"ל ולמידת חקר בתחום. בצאת שבת נפגש השר כשהוא מלווה על ידי ד"ר גניאל לשיח עם בני הנוער מתנועות הנוער "בני עקיבא" והצופים.

 

לדברי ד"ר גניאל, השר התרשם מאוד והחמיא לראש העירייה ולצוות על העשייה, איכות המוסדות וחזות העיר. בתום הביקור סוכם, שתיקבע פגישת עבודה מסודרת עם כול גורמי המקצוע.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד