חיילים משמישים מקלטים

13/01/2014
חיילים משמישים מקלטים (הגדל)

חיילים משמישים מקלטים

לצד שמירה על ביטחונה של העיר אילת, נרתמים לא אחת, חיילים מבסיסי האזור לפעילות קהילתית. הפעם היו אלה 15 חיילי טייסת התחזוקה מבסיס עובדה של חיל האוויר, שנרתמו להשמיש מקלטים.

 

היוזמה יצאה אל הפועל הודות לפניה של נגד התחזוקה בבסיס, רס"ר אולג ביגונוב לאגף ביטחון וחירום בעירייה, שביקש ביחד עם חייליו לתרום לקהילה. במסגרת זו הושמשו בכוחות משותפים, שני מקלטים באזור התעשייה החדש. עיריית אילת סיפקה את החומרים והחיילים, כהרגלם דיגמו את המקלטים, כולל פינוי הפסולת מתוך המקלט ומדרכי הגישה, צביעה פנימית וחיצונית, וסימון בהתאם.

 

ברחבי העיר קיימים 83 מקלטים ציבוריים, 30 מתוכם הינם מקלטים דו תכליתיים, דהיינו כאלה שנמסרו לעמותות ולגופים שונים לצורך קיום פעילות בימי שגרה, בכפוף להסכם שחתמה איתם העירייה, לפיו בשעת חרום תופסק הפעילות במקום והמקלט יהיה פתוח לציבור הרחב. מעבר לאלה ישנם המקלטים הפרטיים הנמצאים בבתים פרטיים ומשותפים, אשר על פי חוק ההתגוננות האזרחית, התשי"א- 1951, האחריות לאחזקת מקלט בבית משותף מוטלת על דיירי הבית. האחריות כוללת: ניקיון, אחזקה, ציוד ופינוי כל חפץ או מיטלטלין שאין להחזיקו במקלט או המפריע לדרכי הגישה אל המקלט.

 

כחלק מהערכות לחירום בשגרה, מטופלים המקלטים הציבוריים בהתאם לתכנית רב שנתית הכוללת ביצוע חיבורי חשמל, ניקיון וצביעה. בהתאם לתוכנית, בוצעו בשנה החולפת חיבורי מקלטים לחשמל, פרויקט שיימשך גם השנה, פינוי תושבים פולשים, ניקוי וצביעת מקלטים, הן ביוזמה של אגף ביטחון וחירום בעירייה והן בעזרת מתנדבים, כדוגמת היוזמה האמורה של טייסת התחזוקה בבסיס עובדה.

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד