עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

חיילים משמישים מקלטים

13/01/2014
חיילים משמישים מקלטים (הגדל)

חיילים משמישים מקלטים

לצד שמירה על ביטחונה של העיר אילת, נרתמים לא אחת, חיילים מבסיסי האזור לפעילות קהילתית. הפעם היו אלה 15 חיילי טייסת התחזוקה מבסיס עובדה של חיל האוויר, שנרתמו להשמיש מקלטים.

 

היוזמה יצאה אל הפועל הודות לפניה של נגד התחזוקה בבסיס, רס"ר אולג ביגונוב לאגף ביטחון וחירום בעירייה, שביקש ביחד עם חייליו לתרום לקהילה. במסגרת זו הושמשו בכוחות משותפים, שני מקלטים באזור התעשייה החדש. עיריית אילת סיפקה את החומרים והחיילים, כהרגלם דיגמו את המקלטים, כולל פינוי הפסולת מתוך המקלט ומדרכי הגישה, צביעה פנימית וחיצונית, וסימון בהתאם.

 

ברחבי העיר קיימים 83 מקלטים ציבוריים, 30 מתוכם הינם מקלטים דו תכליתיים, דהיינו כאלה שנמסרו לעמותות ולגופים שונים לצורך קיום פעילות בימי שגרה, בכפוף להסכם שחתמה איתם העירייה, לפיו בשעת חרום תופסק הפעילות במקום והמקלט יהיה פתוח לציבור הרחב. מעבר לאלה ישנם המקלטים הפרטיים הנמצאים בבתים פרטיים ומשותפים, אשר על פי חוק ההתגוננות האזרחית, התשי"א- 1951, האחריות לאחזקת מקלט בבית משותף מוטלת על דיירי הבית. האחריות כוללת: ניקיון, אחזקה, ציוד ופינוי כל חפץ או מיטלטלין שאין להחזיקו במקלט או המפריע לדרכי הגישה אל המקלט.

 

כחלק מהערכות לחירום בשגרה, מטופלים המקלטים הציבוריים בהתאם לתכנית רב שנתית הכוללת ביצוע חיבורי חשמל, ניקיון וצביעה. בהתאם לתוכנית, בוצעו בשנה החולפת חיבורי מקלטים לחשמל, פרויקט שיימשך גם השנה, פינוי תושבים פולשים, ניקוי וצביעת מקלטים, הן ביוזמה של אגף ביטחון וחירום בעירייה והן בעזרת מתנדבים, כדוגמת היוזמה האמורה של טייסת התחזוקה בבסיס עובדה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד