שופץ הגלעד לזכרו של ניצן וולצ'ינסקי ז"ל

30/12/2013
שופץ הגלעד לזכרו של ניצן וולצ'ינסקי ז"ל (הגדל)

שופץ הגלעד לזכרו של ניצן וולצ'ינסקי ז"ל

מזה שנים מונח גלעד חלוד ומוזנח לזכרו של ניצן וולצ'ינסקי ז"ל בסמוך לשכונת פטיו נלקין. לפני כשבועיים התקשרה אימו של ניצן-  נעמי וולצ'ינסקי, למחלקת פניות הציבור בעירייה, בבקשה לשפץ את הגלעד וסביבתו. מגי שיש - מנהלת המחלקה לפניות הציבור, נרתמה מיד ואיתרה מתנדב שיצבע את האנדרטה ויחדש אותה. ביחד איתה נרתמה גם מחלקת גנים ונוף בעירייה, שדאגה לשקם את סביבתה. 

 

ניצן וולצ'ינסקי ז"ל, בנם של נעמי ודויד נולד ב-12.4.59 באילת ולמד בפנימייה הצבאית שליד הגימנסיה העברית בהרצליה. ניצן  נהרג בתאונת דרכים בשנת 1974 כשהיה בן 15 בלבד, בהיותו בשנה הראשונה בפנימייה. ניצן גדל באילת, אהב מאוד את הים, חיפש לעצמו מסגרת תחרותית ומעניינת ולכן בחר להירשם ללימודים בפנימייה הצבאית, כשכולם צפו לו עתיד צבאי. כשנהרג ניצן הקים אביו – דב (דויד) וולצ'ינסקי ז"ל, את הגלעד לזכרו העשוי מתכת ומדמה טיל סביב כדור הארץ וזאת מתוך התבוננות על העולם של ימינו: עולם אשר הגיע להישגים כל כך גדולים עד לכדי פיתוח טילים ושיגור חלליות לירח, אך בחיי היום יום אינו מסוגל לשמור על האנשים שמקיימים אותו. דב ז"ל ואשתו נעמי חיו באותם ימים באילת עם אחיו הקטן של ניצן וניסו לקיים שגרת חיים נורמאלית למרות האסון, אך הצער השתלט על דב והוא נפטר שנתיים לאחר מכן.

 

נעמי אשר מקפידה להגיע מידי שנה לקברו של ניצן ולטקס העירוני לחללי מערכות ישראל התרגשה כאשר התבשרה על שיפוץ הגלעד "אני רוצה להודות למגי שיש שפעלה מהר וללא בירוקרטיה. הלוואי וכל עובדי המדינה היו פועלים ככה. חשוב לי שילדים שחולפים על פני האנדרטה ידעו מהי מסמלת ועבור מי היא הוקמה ועל כך התודה".

 

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד