עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

כוכב הבית שלנו

19/12/2013
כוכב הבית שלנו (הגדל)

כוכב הבית שלנו

חוויה רב חושית ותלת ממדית להגנה על הסביבה

 

כ – 1,000 תלמידי כיתות ז', ח' ו ט', מכל בתי הספר בעיר השתתפו בפעילות חווייתית "כוכב הבית שלנו" להגנה על הסביבה. החוויה משלבת הקרנה תלת ממדית על מסך ענק וצפייה באמצעות משקפיים מיוחדים, פעילויות אינטראקטיביות באמצעות שלטים אלחוטיים אישיים, הפעלה בתנועה ובצלילים, דיון ומשוב באמצעות השלטים המאפשרים לתלמידים להשמיע ולא רק לשמוע. הפעילות ממומנת על ידי המשרד להגנת הסביבה ופועלת ברחבי הארץ ולראשונה השנה, גם באילת.

 

הפעילות החלה השבוע בבתי הספר והתקיימה במשך שלושה ימים. מפגש נוספים נערכו לקבוצות ייעוד נבחרות מהקהילה ביניהם: וועדי הורים בבתי הספר הירוקים, קבוצות נוער ומנהיגות מובילות, מועצות ירוקות בבתי הספר היסודיים, צוותי מורים נבחרים, עובדים נבחרים מהרשות המקומית.

 

"החוויה "כוכב הבית שלנו" עוסקת בנושא החשוב כל כך: "הגנת הסביבה"" מסבירה רונה שפירא, רכזת החינוך הסביבתי ביחידה האזורית לאיכות הסביבה בעירייה ומוסיפה: "החוויה מציבה בפנינו שאלות ופתרונות באשר ליכולתנו להתמודד עם התחזיות העגומות על עתיד כדור הארץ. התוכנית מראה שניתן לחיות בהרמוניה עם הסביבה ומלמדת כיצד ניתן להשתמש במשאבים המצומצמים שיש לנו באופן יצירתי ויעיל". החוויה מציגה בפני התלמידים כלים שיאפשרו להם לשמור על הבית של כולנו.  בפתח החוויה יישאלו התלמידים על עמדותיהם, אשר יבחנו גם בסיום ההשתלמות, על מנת לבחון את הפנמת המידע. ב"חווית התלת ממד", ירכיבו הצופים משקפיים מיוחדים שיאפשרו להם תצפית מעמיקה לתוך כדור הארץ. ביחד יגלו מה כדור הארץ עושה בשבילנו וכיצד נוכל לגמול לו. ב"חווית החושך והדמיון" יצטרכו התלמידים לנחש מה הם רואים בחושך על ידי הפעלת הדמיון. "ההרגשה להיות בחושך לא קלה. בחיים כולנו יכולים להיקלע למצב של חושך בלי שנרצה וזאת במקרה של בעיה באספקת חשמל" מסבירים מפעילי התכנית ומוסיפים, בכך יחושו התלמידים מה קורה כשהחשמל שלנו נגמר ויבינו כמה החיים שלנו תלויים באנרגיה, ועל ידי כך להבין כמה עלינו להיות חסכוניים בשימוש בה ולהוריד את התלות שלנו בה.

 

ב"חווית  המוזיקה" יכירו התלמידים בעלי חיים שנכחדים ונעלמים מעל פני כדור הארץ, ילמדו מהו מגוון ביולוגי ויגלו כיצד ניתן להציל את היצורים המרהיבים ואת סביבות המחייה של כולנו. ב"חוויה האינטראקטיבית", יקבל כל משתתף שלט רחוק וישחק משחק ידע, יביע דעה ואולי אפילו ינצח במשחק. לאחר מכן, ישאלו התלמידים שוב את שאלות העמדה מתחילת היום, בכדי שניתן יהיה לנתח ולגלות עד כמה השתכנעו הצופים לקחת חלק פעיל במאבק להגנת הסביבה. בסיום החוויה יתבקשו התלמידים לעשות למען הגנת הסביבה: בבית , בבית הספר ובקהילה. 

 

הפעילות האמורה מתבצעת לצד חינוך סביבתי מגוון בגני הילדים, בבתי הספר ובכיפה האקולוגית, מרכז עירוני לחינוך סביבתי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד