מבצע עיקור וסירוס חתולי רחוב

9/12/2013
הגדל

מבצע עיקור וסירוס חתולי רחוב

מדי שנה מעקרת ומסרסת העירייה באמצעות השירות הווטרינרי מאות חתולי רחוב בתקציב של עשרות אלפי שקלים בשנה. בשנים האחרונות עוקרו וסורסו בממוצע כ – 1,000 חתולים בשנה. ביום חמישי הקרוב, תגיע לאילת בהזמנת הווטרינר העירוני – ד"ר אורן אברמוביץ', חברתR.S.Q שירותים וטרינריים ניידים בראשותו של ד"ר משה סלמוביץ, המתמחה בעיקור וסירוס חתולים ותבצע במשך שבוע ימים (12-19.12), מבצע שכולל לכידת החתולים, עיקורם וסירוסם והחזרתם למקום בו הם נלכדו.

 

על פי דרישת הווטרינר העירוני, יבצעו נציגי החברה, בדיקה וטיפולים רפואיים לכל חתול, עפ"י צרכיו, כולל טיפולי שיניים, טיפולי אוזניים, טיפולים נגד טפילים, התערבויות כירורגיות שונות ואשפוז במידת הצורך. היעד הוא טיפול בכ – 150 חתולים ליום, כך שבתום המבצע שיימשך, כאמור שבוע ימים, יטופלו רוב חתולי הרחוב בעיר. לבקשת הווטרינר העירוני יעמוד הצוות בקשר עם מאכילי החתולים באילת, לצורך תיאום לכידה וטיפול, באזור ההאכלה. 

 

לדברי ד"ר אברמוביץ', העיקור והסירוס ייתנו מענה מידי לצמצום הילודה וימנעו את ההתרבות הבלתי מבוקרת בקרב חתולי הרחוב. בהקשר זה הדגיש הווטרינר העירוני את החשיבות בסימון חתולים פרטיים על ידי קולר כדי להעיד על שייכותם. עוד קורא הווטרינר העירוני למאכילי החתולים להודיע בפקס 6367357 – 08 לשירות הווטרינרי על ריכוזי חתולים, לצורך טיפול בהם.

 

כידוע, בהתאם להחלטת בג"צ, לפיה חתולי רחוב הינם בעל חיים מוגן, חל איסור מוחלט להמיתם ואף להעתיקם למקום אחר. מכאן שפעילות הרשויות המקומיות מוגבלת לסירוס ועיקור בלבד. כל חתול שעובר את הטיפול מסומן באמצעות קטימת חלק קטנטן מאוזנו (פרוצדורה פשוטה ולא כואבת המתבצעת כמובן תחת הרדמה). כך נמנעים ניתוחים מחודשים על חתולים שכבר עוקרו או סורסו. אם החתול ילכד שוב בעתיד הוא ישוחרר מיד בחזרה. לאחר העיקור והסירוס מוחזרים החתולים למקום ממנו נלקחו. הפעילות האמורה המתבצעת, כאמור באופן קבוע ושוטף מסייעת לצמצם את תופעת ריבוי חתולי הרחוב.

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד