גיחת של"ח 2013

26/11/2013
גיחת של"ח 2013 (הגדל)

גיחת של"ח 2013 בסימן הצדעה לצה"ל ולכוחות הביטחון

130 תלמידי י' מבית הספר התיכון ע"ש גולדווטר, יצאו השנה לגיחה וציינו 25 שנים לגיחת גולדווטר. משך שלושה ימים לנו התלמידים בנחל נמרה שבבאר אורה, וחוו בניית מחנה, מסכות, מורשות קרב, יום משימות, יום אתגר, א"ש לילה, מסדרים, מסע אלונקות ועוד. המסכת המרכזית נערכה במעמד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ומפקד אג"מ של יחידת רימון ובהשתתפות קצינים נוספים, ביניהם חיילים וקצינים בוגרי בית הספר שהגיעו במיוחד לגיחה.

 

את הגיחה ליוו דורון כהן – רכז של"ח בית ספרי, המלווה אותה מאז היווסדה לפני 25 שנים ביחד עם מחנכי הכיתות- גלית חן, יונתן לוינשטיין, אבי סולומון, אברהם שכטר, ניצה זינגר, אורית בלו ובת אל שמול בשיתוף עם רכזת השכבה אורית דהאן בן מרגי. את התלמידים הדריכו מש"צים (מובילי של"ח צעירים) תלמידי שכבות י"א – י"ב ביחד עם 25 בוגרי בית הספר, שהיו חלקם, מש"צים לפני כ – 20 שנים, וכיום בעלי משפחות שהתנתקו מהיום יום וממשפחותיהם, הגיעו להיות חלק ממשפחת גולדווטר והיוו כוח עזר משמעותי בעשייה.

 

"הגיחה הינה מסורת בית ספרית המהווה חלק בלתי נפרד מהחינוך החברתי-ערכי, במסגרת פעילות של"ח (שדה, לאום, חברה) וידיעת הארץ, אותה מוביל דורון כהן ביחד עם הנהלת בית הספר כבר שנים רבות" ציינה אפרת זקס – מנהלת בית הספר והדגישה, כי מטרות הגיחה מעבר להעשרת הידע ההיסטורי הינן לרכוש וליישם הרגלים ומיומנויות טיול בשדה, לשפר את האקלים החברתי בכיתה תוך גיבושה, להצמיח מנהיגות בקרב התלמידים, לפתח הרגלי לקיחת אחריות אישית וקבוצתית בדגש על ערך השותפות והנתינה, להציב בפני התלמידים אתגרים מגוונים ולחזק את כישורי החיים וכן להוסיף נדבך להכרת הארץ.

 

נושא הגיחה השנה היה "הצדעה לצה"ל ולכוחות הביטחון". במסגרת זו בחרה כל כיתה, יחידה בעלת אופי, דוגמת צנחנים, יהלום, שייטת 13 ועוד. במשך שלושה שבועות נפגשו כל תלמידי הכיתות והשכבה עם המחנכות והמש"צים להכנה לקראת הגיחה ויצרו לכל כיתה דגל, המנון ותלבושת עם הלוגו של הנושא שבחרה כולל עיצוב האוהלים שהקימו במו ידיהם בשטח.

 

במהלך הגיחה, שנשאה כמיטב המסורת, אופי תחרותי נערכו תחרויות כיתתיות שונות כדוגמת ספורט היתולי, הכנת ארוחת ערב - עיצובה והצגתה בפני השופטים, זאת בשיתוף מלא של הורי התלמידים שהתגייסו במלוא המרץ למשימה. בחצות הלילה, התקיים א"ש לילה ואת הערב חתמה מסכת מרגשת בליווי כתובות אש. התלמידים חזרו לבתיהם עייפים, צרודים אך מרוצים ומלאי חוויות.

 

דורון כהן המוביל כבר 25 שנים את לימודי השל"ח, קורסי המנהיגות והגיחות ציין בהתרגשות, כי מידי שנה נרתמים לטובת הגיחות בוגרי מש"צים לדורותיהם. "המסורת כל כך חזקה שזה מדבק" מציין כהן ומוסיף: "את רוב המש"צים בנים ובנות ניתן למצוא ביחידות מובחרות בצה"ל".

 

ד"ר דרורי גניאל – ראש מינהל שח"ק שיבח את הצוות החינוכי וכמי שייסד את גיחת גולדווטר וקלט אז כמנהל בית ספר גולדווטר את דורון כהן, ציין בגאווה, כי את פירות הגיחה אנו קוצרים בגיוסם של תלמידינו כיום ליחידות מובחרות בצה"ל. "כבר אז היה לי ברור שאנו פורצים דרך. דורון כהן במנהיגותו ובמקצועיותו, לא רק שהפך את גולדווטר למעצמת של"ח אלא שהעמיד דורות של מפקדים וקצינים בצה"ל ששומרים לו ולבית הספר כבוד והערכה ומשתתפים בגיחות, כחלק משרשרת הדורות של חינוך לערכי אהבת הארץ, כבוד לזולת, נתינה ואחריות הדדית. אלה מנהיגי העתיד" ציין ד"ר גניאל.

 

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד