הסתיימה פריסת הפחים הכתומים בבתי המלון בעיר

10/11/2013
הסתיימה פריסת הפחים הכתומים בבתי המלון בעיר (הגדל)

הסתיימה פריסת הפחים הכתומים בבתי המלון בעיר

 

בימים אלה השלימה העירייה באמצעות היחידה האזורית לאיכות הסביבה, הצבת מכלי מיחזור כתומים המיועדים לזרם האריזות בכל בתי המלון בעיר, כמהלך משלים להצבת המיכלים בשכונות המגורים. סך הכל הוצבו עד כה 700 פחים כתומים. במהלך החודש הקרוב יוצבו פחים כתומים גם בשטחים הציבוריים של החופים ואזורי התיירות, וכן באזור התעשייה, ובכך תושלם באופן מלא פריסת הפחים המיועדים לזרם האריזות בכל רחבי העיר.

 

במסגרת הטמעת התהליך שהחל בקיץ האחרון, הוצבו בחדרי העבודה ובמטבחים של בתי המלון מכלי שירות כתומים בנפח של 360 ליטר, אותם מרוקנים למכלים גדולים בתכולה של 1100 ליטר, המוצבים במתחם איסוף האשפה של כל בית מלון, בדומה לאלה המוצבים בסמיכות לפחי האשפה ברחבי העיר.

 

פינוי זרם האריזות מבתי המלון מתבצע מדי יום ע"י חברת "המנוף אילת", אשר זכתה במכרז העירוני לפינוי כל הפסולת המיועדת למיחזור. צוות היחידה הסביבתית נפגש באופן אישי עם הגורמים האחראיים לנושא פינוי הפסולת בכל בית מלון, הסבירו את מהות חוק האריזות, ביצעו פעילויות הסברה בנושא תהליך ההפרדה במקור ובהמשך קיימו ביקורים רצופים במלונות לצורך עידוד הצוות ופיקוח על תהליך הפרדת פסולת האריזות מהפסולת המעורבת.

 

"הפסולת המיוצרת במלונות מגיעה לכ – 40% מכלל הפסולת של העיר אילת, ומכך נובעת החשיבות שבהטמעת זרם האריזות גם בבתי המלון" מסבירה יעל אדרעי מהיחידה הסביבתית ומוסיפה, כי עד היום פונו מבתי המלון בממוצע כ- 15 טון פסולת אריזות מדי חודש, והשאיפה היא להגדיל באופן משמעותי את הכמויות מדי חודש. יש לציין שמרבית מלונות העיר מקדמים בברכה את תהליך הפרדת פסולת האריזות,  מתוך ראייה והבנה שגם עליהם מוטלת החובה המוסרית להשקיע את המאמץ הנדרש במיחזור ובשמירה על הסביבה. שיתוף פעולה יוצא דופן היה במלונות דן, מלכת שבא, רויאל ביץ', ליאונרדו רימונים, וכן במלונות דן פנורמה, קראון פלאז'ה, הוליטל סיאסטה ועוד.

 

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד