עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הסתיימה פריסת הפחים הכתומים בבתי המלון בעיר

10/11/2013
הסתיימה פריסת הפחים הכתומים בבתי המלון בעיר (הגדל)

הסתיימה פריסת הפחים הכתומים בבתי המלון בעיר

 

בימים אלה השלימה העירייה באמצעות היחידה האזורית לאיכות הסביבה, הצבת מכלי מיחזור כתומים המיועדים לזרם האריזות בכל בתי המלון בעיר, כמהלך משלים להצבת המיכלים בשכונות המגורים. סך הכל הוצבו עד כה 700 פחים כתומים. במהלך החודש הקרוב יוצבו פחים כתומים גם בשטחים הציבוריים של החופים ואזורי התיירות, וכן באזור התעשייה, ובכך תושלם באופן מלא פריסת הפחים המיועדים לזרם האריזות בכל רחבי העיר.

 

במסגרת הטמעת התהליך שהחל בקיץ האחרון, הוצבו בחדרי העבודה ובמטבחים של בתי המלון מכלי שירות כתומים בנפח של 360 ליטר, אותם מרוקנים למכלים גדולים בתכולה של 1100 ליטר, המוצבים במתחם איסוף האשפה של כל בית מלון, בדומה לאלה המוצבים בסמיכות לפחי האשפה ברחבי העיר.

 

פינוי זרם האריזות מבתי המלון מתבצע מדי יום ע"י חברת "המנוף אילת", אשר זכתה במכרז העירוני לפינוי כל הפסולת המיועדת למיחזור. צוות היחידה הסביבתית נפגש באופן אישי עם הגורמים האחראיים לנושא פינוי הפסולת בכל בית מלון, הסבירו את מהות חוק האריזות, ביצעו פעילויות הסברה בנושא תהליך ההפרדה במקור ובהמשך קיימו ביקורים רצופים במלונות לצורך עידוד הצוות ופיקוח על תהליך הפרדת פסולת האריזות מהפסולת המעורבת.

 

"הפסולת המיוצרת במלונות מגיעה לכ – 40% מכלל הפסולת של העיר אילת, ומכך נובעת החשיבות שבהטמעת זרם האריזות גם בבתי המלון" מסבירה יעל אדרעי מהיחידה הסביבתית ומוסיפה, כי עד היום פונו מבתי המלון בממוצע כ- 15 טון פסולת אריזות מדי חודש, והשאיפה היא להגדיל באופן משמעותי את הכמויות מדי חודש. יש לציין שמרבית מלונות העיר מקדמים בברכה את תהליך הפרדת פסולת האריזות,  מתוך ראייה והבנה שגם עליהם מוטלת החובה המוסרית להשקיע את המאמץ הנדרש במיחזור ובשמירה על הסביבה. שיתוף פעולה יוצא דופן היה במלונות דן, מלכת שבא, רויאל ביץ', ליאונרדו רימונים, וכן במלונות דן פנורמה, קראון פלאז'ה, הוליטל סיאסטה ועוד.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד