עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

200 תלמידי י"ב שבו מהמסע בפולין

6/11/2013
200 תלמידי י"ב שבו מהמסע בפולין (הגדל)

200 תלמידי י"ב שבו מהמסע בפולין

 

לאחר מסע מרגש, במסגרתו הכירו את העושר הרוחני-תרבותי של החיים היהודים בפולין טרם מלחמת העולם השנייה, ועמדו מול גודל השואה שירדה על העם היהודי בדור האחרון, שבו ביום ב' הביתה 200 תלמידי כיתות י"ב. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, שהצטרף אליהם בסוף השבוע, ימים ספורים לאחר הבחירות, שב ביחד איתם מחוזק לקראת המשך העשייה הציבורית.

 

"גם בשנה זו ובעיקר משום שעברתי תקופת בחירות לא פשוטה, בחרתי לצאת בשלישית ולהצטרף לתלמידי י"ב במסעם לפולין" ציין ראש העירייה והוסיף: "חשבתי כנכון לאגור כוחות להמשך חיי הציבוריים בעיקר בהיבטים החינוכיים, המוסריים והציוניים כמנהיג מקומי, מתוך אמונה שהמסע לפולין יסייע לי לקבל אנרגיות אשר יחזקו את המוטיבציות שלי ושל סובביי ובעיקר ימקמו את הפעילות הציבורית בפרופורציות הנכונות".

 

 

במעמד קידוש השבת על אדמת פולין, ביחד עם בני הנוער, סיכם ראש העירייה את החוויה הרגשית העצומה אותה חווה ביחד עם התלמידים: ""בחרתי לעבור מסע קשה זה ביחד איתכם, להיעצב איתכם, להתפלל איתכם, לשיר איתכם, להזדעזע איתכם, לבכות איתכם, לחבק איתכם, לחזק ובעיקר להתחזק. היום יותר מתמיד אני יודע שדרך רוחכם הצעירה והנקייה, משמעות מסע זה חזקה יותר, עמוקה יותר ובהחלט מסייעת לי בעבודתי כשליח ציבור, לדעת להבחין בין עיקר וטפל ובכלל לדעת למקם את ערכי האהבה והנתינה בראש סדר העדיפות. תלמידיי היקרים, היום כשאנו בסיומו של המסע עיניהם ותקוותיהם של ניצולי השואה שהם היום בשנות ה- 80 לחייהם, נשואות אליכם. דור זה שניצל כשגילם אז היה כגילכם היום מצפה מכולנו שלעולם לא נשכח את הטרגדיה שהתחוללה כאן. ותמיד נזכור ובעיקר נזכיר לדורות הבאים. אתם שחוויתם את חווית המסע אתם שבעוד שנה תעלו על מדי צבא הגנה לישראל, תניפו בגאון ובגאווה את אש התמיד של העם היהודי ותאמרו בגאווה ובקומה זקופה לא עוד.

 

השנה בדומה לשנה שעברה יצאה משלחת גדולה המונה 200 תלמידי כיתות י"ב, אליהם התלוו כ - 25 מורים מלווים והורים. במהלך המסע, שנמשך כשבוע ימים פקדו התלמידים את שרידי קהילות ישראל בפולין ואת אתרי מחנות ההשמדה שהקימו הנאצים ועוזריהם. במסגרת המסע שמסכם למעשה את לימוד נושא השואה, ביקרו התלמידים: בגטו קראקוב, אושוויץ, מחנה ההשמדה מיידנק, טיקוצ'ניק, נוז'אק, גטו לובלין, וארשה – בית הקברות היהודי, בית היתומים של קורצ'אק, אנדרטת רפפורט, מחנה ההשמדה טרבלינקה ועוד. השנה יכלו התלמידים לתעד את מסעם ביומן מסע אישי שהפיק עבורם מועדון רוטרי בשיתוף משפחת מלר. בזכות החוויה העצומה, אותה חווה ראש העירייה בשלישית, גמלה בלבו ההחלטה, להצטרף בכל שנה למסע, ולקדש את יום השישי במסע על אדמת פולין ביחד עם בני הנוער.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד