200 תלמידי י"ב שבו מהמסע בפולין

6/11/2013
200 תלמידי י"ב שבו מהמסע בפולין (הגדל)

200 תלמידי י"ב שבו מהמסע בפולין

 

לאחר מסע מרגש, במסגרתו הכירו את העושר הרוחני-תרבותי של החיים היהודים בפולין טרם מלחמת העולם השנייה, ועמדו מול גודל השואה שירדה על העם היהודי בדור האחרון, שבו ביום ב' הביתה 200 תלמידי כיתות י"ב. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, שהצטרף אליהם בסוף השבוע, ימים ספורים לאחר הבחירות, שב ביחד איתם מחוזק לקראת המשך העשייה הציבורית.

 

"גם בשנה זו ובעיקר משום שעברתי תקופת בחירות לא פשוטה, בחרתי לצאת בשלישית ולהצטרף לתלמידי י"ב במסעם לפולין" ציין ראש העירייה והוסיף: "חשבתי כנכון לאגור כוחות להמשך חיי הציבוריים בעיקר בהיבטים החינוכיים, המוסריים והציוניים כמנהיג מקומי, מתוך אמונה שהמסע לפולין יסייע לי לקבל אנרגיות אשר יחזקו את המוטיבציות שלי ושל סובביי ובעיקר ימקמו את הפעילות הציבורית בפרופורציות הנכונות".

 

 

במעמד קידוש השבת על אדמת פולין, ביחד עם בני הנוער, סיכם ראש העירייה את החוויה הרגשית העצומה אותה חווה ביחד עם התלמידים: ""בחרתי לעבור מסע קשה זה ביחד איתכם, להיעצב איתכם, להתפלל איתכם, לשיר איתכם, להזדעזע איתכם, לבכות איתכם, לחבק איתכם, לחזק ובעיקר להתחזק. היום יותר מתמיד אני יודע שדרך רוחכם הצעירה והנקייה, משמעות מסע זה חזקה יותר, עמוקה יותר ובהחלט מסייעת לי בעבודתי כשליח ציבור, לדעת להבחין בין עיקר וטפל ובכלל לדעת למקם את ערכי האהבה והנתינה בראש סדר העדיפות. תלמידיי היקרים, היום כשאנו בסיומו של המסע עיניהם ותקוותיהם של ניצולי השואה שהם היום בשנות ה- 80 לחייהם, נשואות אליכם. דור זה שניצל כשגילם אז היה כגילכם היום מצפה מכולנו שלעולם לא נשכח את הטרגדיה שהתחוללה כאן. ותמיד נזכור ובעיקר נזכיר לדורות הבאים. אתם שחוויתם את חווית המסע אתם שבעוד שנה תעלו על מדי צבא הגנה לישראל, תניפו בגאון ובגאווה את אש התמיד של העם היהודי ותאמרו בגאווה ובקומה זקופה לא עוד.

 

השנה בדומה לשנה שעברה יצאה משלחת גדולה המונה 200 תלמידי כיתות י"ב, אליהם התלוו כ - 25 מורים מלווים והורים. במהלך המסע, שנמשך כשבוע ימים פקדו התלמידים את שרידי קהילות ישראל בפולין ואת אתרי מחנות ההשמדה שהקימו הנאצים ועוזריהם. במסגרת המסע שמסכם למעשה את לימוד נושא השואה, ביקרו התלמידים: בגטו קראקוב, אושוויץ, מחנה ההשמדה מיידנק, טיקוצ'ניק, נוז'אק, גטו לובלין, וארשה – בית הקברות היהודי, בית היתומים של קורצ'אק, אנדרטת רפפורט, מחנה ההשמדה טרבלינקה ועוד. השנה יכלו התלמידים לתעד את מסעם ביומן מסע אישי שהפיק עבורם מועדון רוטרי בשיתוף משפחת מלר. בזכות החוויה העצומה, אותה חווה ראש העירייה בשלישית, גמלה בלבו ההחלטה, להצטרף בכל שנה למסע, ולקדש את יום השישי במסע על אדמת פולין ביחד עם בני הנוער.

 

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד