עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מחפשים את "הדבר הבא"

5/11/2013
מחפשים את "הדבר הבא" (הגדל)

מחפשים את "הדבר הבא"

 

מחזור ראשון של "הדבר הבא" אילת הסתיים בהצלחה והחל גיוס של המחזור הבא. 12 סטודנטים לתואר ראשון מקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון סיימו בהצלחה את המחזור הראשון של תכנית המתמחים היוקרתית "הדבר הבא" שהוביל מרכז הצעירים בעיר. לאור ההצלחה והביקוש מצד המעסיקים והסטודנטים נפתח בימים אלו הגיוס למחזור הבא.

 

תוכנית המתמחים "הדבר הבא" הינה מיזם משותף בהובלת המשרד לפיתוח הנגב והגליל, קרן רוטשילד - קיסריה,בשותפות קרן גרוס, ג'ויינט ישראל ועמותת אלומה. קרן רוטשילד - קיסריה מפעילה תכניות דומות בתחומי השכלה גבוהה ותעסוקה כבר למעלה מעשר שנים, כדוגמת "שגרירי רוטשילד". במסגרת התוכנית, סטודנטים שנמצאים בשלבים מתקדמים של לימודים אקדמיים, משובצים להתמחות בתפקידים ההולמים את תחום לימודיהם ואת אופקם התעסוקתי, ומשתתפים במפגשי למידת עמיתים שכוללים הכנה לעולם העבודה, הרצאות מרתקות וסיורים. מרכז הצעירים באילת היה בין הזוכים המעטים במכרז הארצי להפעלת התכנית היוקרתית.

 

"בשוק העבודה התחרותי של היום, ניסיון תעסוקתי מהווה פקטור מרכזי באיתור מועמדים ובקבלה למקומות עבודה. סטודנטים רבים בישראל מסיימים את לימודיהם ללא ניסיון תעסוקתי מקצועי רלוונטי, ולרוב מתקשים במציאת עבודה ההולמת את כישוריהם ואת תחום הלימודים. הדבר אף יותר בעייתי באזורי פריפריה, שבהם האפשרויות התעסוקתיות מוגבלות יותר, מסיבות של ריחוק, בידוד, העדר גיוון וחסמים נוספים", מסבירה מורן סולומון, רכזת פיתוח קריירה במרכז הצעירים, שריכזה את התוכנית וליוותה את המתמחים לאורך כל התוכנית.

 

12 הסטודנטים האילתים שנמצאים בשנה השלישית בלימודים לתואר ראשון בתחומי הניהול, כלכלה, מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה, משאבי אנוש, מלונאות ותיירות, הנדסת אדריכלות ועוד, השתלבו במשרות התמחות בארגונים ציבוריים בעיר, ביניהם, עיריית אילת, החברה הכלכלית, תאגיד התיירות העירוני, מפעל תעסוקה שיקומי "מיוחד" ומשרד התיירות בעיר. ההתמחות, בהיקף של 120 שעות שנפרסו על פני חמישה חודשים, נעשתה על בסיס התנדבותי, אולם מאידך, זכו המתמחים לליווי צמוד והשקעה מצד המנחה-המעסיק, עשו היכרות אמיתית עם המקצוע, קשרו קשרים אישיים ומקצועיים ורכשו ניסיון תעסוקתי איכותי ורלוונטי.

 

"מצרכים יקרי ערך שישרתו אותם בהמשך דרכם התעסוקתית ובהשתלבותם בשוק העבודה", מדגישה שרון מיר, מנהלת אגף צעירים בעיריית אילת, והוסיפה כי "מדובר ב win-win לכל הצדדים, כאשר בנוסף לרווחים של הסטודנטים, גם המעסיקים זוכים לכוח עבודה איכותי, מסור ומחויב, וגם הקהילה זוכה בתושבים איכותיים שישתלבו במקום עבודה מתאים והולם ויבחרו להישאר לחיות בעיר".

 

מפגש הסיכום של התוכנית התקיים במעמד ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, ובהשתתפות המתמחים, המנחים-מלווים, נציגי הארגונים הקולטים, צוות מרכז צעירים ומנהלת התוכנית הארצית, גל שלום, שציינה לשבח את התוכנית באילת, ואת היותה תוכנית הדגל ברמה הארצית. ראש העירייה בירך את כל המתמחים על שזכו להיות הנחשונים בתוכנית, והדגיש את תרומתה של התוכנית לפיתוחה וקידומה של אילת. "החיבור בין השכלה אקדמאית ובין השמה הולמת בתעסוקה הוא בעל משמעות אסטרטגית בתהליך הפיכת עיר למקום איכותי, ולתוכנית "הדבר הבא" יש תפקיד חשוב בקידומה של העיר אילת", הדגיש ראש העירייה, ובאותה נשימה ביקש מכל השותפים כבר לפעול להרחבת התוכנית באילת.

 

בסיום המפגש קיבלו המתמחים תעודות סיום ונהנו ממפגש עם רועי ג'ינג'י סדן, הישראלי שהקיף את העולם באופניים, בשיחה אינטימית על התמודדות עם אתגרים והגשמת חלומות.

 

בימים אלה מתחילים המיונים לקראת המחזור הבא של התוכנית. סטודנטים ומעסיקים המעוניינים להשתלב בתוכנית מוזמנים ליצור קשר עם מרכז הצעירים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד