עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

תרגישו מחוברים - אפליקציה עירונית חדשה!

9/10/2013

 

                  

 

 

תרגישו מחוברים - אפליקציה עירונית חדשה!

 

עיריית אילת עברה בשנים האחרונות שינוי דיגיטלי משמעותי כחלק מחיזוק הקשר עם התושב. לצד תקשורת כתובה, זמינה העירייה עבור התושב בכמה אפיקים ברשת: באתר העירייה, בפייסבוק, בטוויטר, בערוץ היוטיוב, באינסטגרם ועכשיו גם באפליקציה עירונית חדשה, המאפשרת קבלת עדכונים שוטפים ושירותים בנושאים הרלוונטיים לתושבים ולאורחים, כמו חינוך, תיירות, אירועים, צעירים, חברה וקהילה, אקדמיה ועוד. מעתה יוכל התושב לקבל מידע באופן ממוקד וענייני התפור על פי מידותיו , תחומי התעניינותו ורצונותיו הספציפיים. כאמור, כל זאת בקלות ובזמן אמת ( (Push notifications .

 

 

 

הפורמט במסגרתו פועלת האפליקציה מאפשר לתושב לקבל מידע ממוקד המעניין אותו על פי פילוח אותו הוא מגדיר (מקום מגורים, תחומי עניין, בתי ספר, וכד'). אתם כהורים תוכלו להזין את מוסדות החינוך בהם לומדים ילדכם ולקבל מידע ישיר וממוקד אודות הפעילות החינוכית ישירות לטלפון הנייד. אתם כצעירים תוכלו לקבל את כל המידע הרלוונטי המופק על ידי מרכז צעירים. עוד ניתן לקבל הודעות על סגירת כבישים באזור מגוריכם ועוד. בנוסף, מאפשרת האפליקציה החכמה לאתר את גן המשחקים או המקלט הקרוב אליך ביותר. וקבלת מידע ועדכוני חירום בזמן אמת. כל המידע מעכשיו בכף ידך.

בשל אופייה התיירותי של העיר אילת, פותחה האפליקציה באופן המאפשר לתושב ולתייר לקבל תכנים שונים הרלוונטיים לגביו. זאת על פי הגדרת הגולש בעצמו, מיקומו ותחומי העניין שהגדיר. בנוסף שולבו באפליקציה תכנים תיירותיים המנגישים לתייר את כל אפשרויות הלינה, המסעדות והאטרקציות הקיימים  באזור אילת והסביבה.

חברת "העיר שלי טכנולוגיות בע"מ" היא החברה שפיתחה את האפליקציה העירונית על פי דרישות העירייה. החברה נוסדה בשיתוף עם  מייסדי חברת בנדרטק בע"מ, חברה העוסקת בפרויקטים רחבי היקף בתחומי התקשוב והפיתוח, מבין לקוחותיה רשות שדות התעופה, משרד הפנים, רשות השידור, IBM , אלביט, מטריקס ועוד.

 

ייחודה של האפליקציה הוא במידת האקטיביות שהיא מעניקה לתושב בקשריו עם העירייה. בנגיעת יד, יכול התושב לבחור ולמקד מבין שלל האפשרויות את המידע שהוא מעוניין לקבל מהרשות, ממוסדותיה, מבתי העסק, בענייני תרבות, חינוך, ביטחון, חירום, התנדבות, איכות הסביבה וקידום המסחר בעיר וכד', ובהתאמה לבחור מהם המסרים שהוא מעוניין להעביר לרשות אודות מפגעים עירוניים, בשגרה ובמצבי חירום.

הדוגמאות לשימושים באפליקציה הן רבות ומגוונות, כולל העברת הודעות עשירות תוכן (טקסט, תמונות, שמע ווידאו) ובהן מידע במסגרת אירועי תרבות, פנאי, כגון מופעים, קונצרטים, הצגות, הרצאות, ספורט ועוד לצד מסרונים בזמן אמת בשגרה ובעת חירום, דוגמת: הפסקות חשמל ומים יזומות, חידוש לימודים לאחר שביתות, שינוים בהסדרי החנייה, הרשמות לגני ילדים, הפנייה למקלטים בחירום ועוד. מודולים חיוניים נוספים באפליקציה הם מוקד 106 ומודול החירום. אלו מאפשרים לתושב לצלם מפגעים ולהעבירם בלחיצת כפתור לרשות. העברת ההודעה ישירות, ללא צורך בהמתנה למוקדן, תכלול באופן אוטומטי את המיקום המדויק של המפגע.

לצד אלה, פיתחה העירייה מודול מפות ייחודי המאפשר לתושב ולתייר לאתר את המקלט, הגן הציבורי, המסעדה, האטרקציה או המלון הקרובים אליו ביותר על פי איתור מיקום מדויק. בנוסף במצבים של קריסת רשת, כוללת האפליקציה הוראות של פיקוד העורף וטלפונים חיוניים אחרים אליהם ניתן להתקשר מטלפון נייח.

"אין ספק שמדובר כאן, באפיק תקשורת אישי המאפשר מגוון הזדמנויות לקשר דינמי בין העיר לתושב על פי בחירותיו" ציין בסיפוק פיליפ אזרד – מנכ"ל העירייה שיזם וליווה את התהליך. את האפליקציה ניתן להוריד חינם הן בחנות האנדרואיד והן באפ סטור של אפל.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד