עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

נרשמה עליה משמעותית של 8% באחוז הזכאים לבגרות

9/10/2013
נרשמה עליה משמעותית של 8% באחוז הזכאים לבגרות (הגדל)

נרשמה עליה משמעותית של 8% באחוז הזכאים לבגרות

מאמצי מערכת החינוך בתוכה ההנהגה החינוכית וסגלי ההוראה בבתי הספר העל יסודיים נשאו פרי עם עלייה משמעותית של 8% באחוז הזכאים לבגרות בקרב התלמידים הלומדים באילת. אחוז הזכאים לבגרות בשנת תשע"ג  עומד על 69% לעומת 61% בשנת תשע"ב בקרב תלמידי כל בתי הספר התיכוניים, "בגין", "גולדווטר", "רבין", האולפנה, הישיבה התיכונית ותיכון "ברנקו וייס" לתלמידים מאתגרים, שניגשו זו השנה הראשונה לבגרות.

 

כזכור, מנתונים שפרסם משרד החינוך עמד אחוז הזכאים לבגרות בשנת תשע"ב על 53% בקרב תלמידים הגרים באילת ולומדים בה ומחוצה לה. בקרב התלמידים הלומדים בבתי הספר התיכוניים באילת עמד אחוז הזכאים על 61%. אז נרשמה עליה מתונה של 1.42% בהשוואה לשנת תשע"א. כאמור מנתונים שהציגו בתי הספר התיכוניים כולל תלמידים שהשלימו בגרות במחצית השלישית, עומד אחוז הזכאים על 69% - עליה של 8% באחוז הזכאים לבגרות!

 

95% מתלמידי כיתות י"ב ניגשים לבגרות כולל חינוך מיוחד ותלמידים מאתגרים. אחוז הנשירה באילת עומד על 3%, והוא מבין הנמוכים בארץ. כזכור בשנת תשע"א נרשמה ירידה באחוז הזכאים לבגרות, שהובילה את ההנהגה החינוכית בהוראת ראש העירייה לבחון את הסיבות ולפעול לאלתר. ברוח זו, הוביל ד"ר דרורי גניאל – המשנה למנכ"ל וראש מינהל שח"ק בעירייה, תכנית סדורה הכוללת פתיחת מרכזי תגבור לבגרויות, מעקב פדגוגי מלא אחר כל ההישגים של כל התלמידים, תגמול למורים מצוינים ועוד. זאת לצד המשך צמצום הנשירה והגשת כל התלמידים לבגרות, בהתאם למדיניות החינוכית, לפיה לא מוותרים לאף תלמיד ולא מוותרים על אף תלמיד. במסגרת זו, נוספו שעות תגבור כוללות בכל בתי הספר וכ – 20 מורים זכו לחוזים אישיים של משרד החינוך בעקבות הישגי תלמידיהם.

 

ראש העירייה: "אני גאה בסגל המורים על כך שלא נפלה רוחם, ועל כך שהמשיכו למרות כל הקשיים להשקיע את המקסימום, שלא ויתרו על אף תלמיד ולא ויתרו לאף תלמיד, והגיעו לתוצאות מדהימות כאלה. נמשיך להילחם על לימודים מלאים של 100% מתלמידי מערכת החינוך, תוך הגשה של רובם ככולם לבגרות לצד פתיחת בית ספר תיכון נוסף מקצועי".

 

גם ד"ר דרורי גניאל הביע את הערכתו בפני מנהלות בתי הספר העל יסודיים וסגל המורים על ההישג המצוין להשגת שני היעדים המרכזיים: שיפור כוח האחזקה של התלמידים, דהיינו מניעת נשירה, בצד שיפור גדול ומשמעותי בהישגי הבגרות.

 

"זו משימה מאוד מורכבת ומאתגרת ואני שמח שצוותי החינוך עמדו בה בהצלחה רבה. אני גאה בהישג ויחד עם זאת חשוב לזכור, כי הזכאות לבגרות אינה חזות הכל. לצד הזכאות פועלת מערכת החינוך לערכים, כמו עידוד להתנדבות, תעודת בגרות חברתית ערכית ולגיוס משמעותי לצה"ל, שם רושמים תלמידינו הצלחה יתרה ואנו גאים על כך", סיכם ד"ר דרורי גניאל.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד