עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

עלייה באחוז הזכאים לבגרות בשנת תשע"ג צפויה עלייה נוספת ומשמעותית

2/09/2013
עלייה באחוז הזכאים לבגרות  בשנת תשע"ג צפויה עלייה נוספת ומשמעותית (הגדל)

עלייה באחוז הזכאים לבגרות

בשנת תשע"ג צפויה עלייה נוספת ומשמעותית

95% מתלמידי כיתות י"ב ניגשים לבגרות כולל חינוך מיוחד ותלמידים מאתגרים. אחוז הנשירה באילת עומד על 3% מבין הנמוכים בארץ. כ – 53% מקרב הלומדים באילת זכאים לבגרות. מקרב הלומדים בבתי הספר התיכוניים זכאים 61%. אלה שלא עברו בחינה אחת או שתיים משלימים אותה בקיץ במסגרת תוכנית "המחצית השלישית" ולאחר הצבא. מחציתם זכאים גם לתעודת בגרות חברתית המהווה קריטריון נוסף בקבלה ללימודים גבוהים, ובמיונים לתפקידים בצה"ל. למרות מגמת העלייה, גילה ראש העירייה אי שביעות רצון וגייס את ד"ר שושני – מנכ"ל משרד החינוך לשעבר, על מנת לשפר את התוצאות בשנים הקרובות.  באילת לא מוותרים לאף תלמיד ולא מוותרים על אף תלמיד!

 

על פי נתונים שפרסם השבוע משרד החינוך, עומד אחוז הזכאים לבגרות בשנת תשע"ב על 52.92% לעומת 51.54% בשנת תשע"א, עלייה של 1.5% בזכאים לבגרות. במסגרת מדיניות החינוך, לפיה לא מוותרים לאף תלמיד ולא מוותרים על אף תלמיד, נרשם גם השנה גידול במספר הניגשים לבגרות. 94.33% מתלמידי י"ב הלומדים ברשות ניגשים לבגרות לעומת 92.40% שניגשו בשנת תשע"א. עלייה של 2% במספר הניגשים לבגרות. זה המקום לציין, כי כל תלמידי מערכת החינוך ניגשים לבגרות, כולל חינוך מיוחד, תלמידי בית ספר ברנקו וייס, בו לומדים תלמידים שהיו על סף נשירה ותלמידים הלומדים במסלולים מקצועיים.

 

ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי: "נמשיך להילחם על לימודים מלאים של 100% מתלמידי מערכת החינוך, תוך הגשה של רובם ככולם לבגרות לצד פתיחת בית ספר תיכון נוסף מקצועי".

 

המשנה למנכ"ל וראש מינהל שח"ק בעירייה, ד"ר דרורי גניאל הוסיף: "לא נרפה ידינו בעניין ונעשה הכל על מנת להוביל את כל התלמידים לבגרות, גם אם יידרשו להשלימה לאחר הצבא. כך נמשיך ונפעל לצמצם את אחוז הנשירה ובתוך כך להביא את מרב התלמידים לסיום 12 שנות לימוד, בתקווה שגם אלה ישכילו להשלים תעודות בגרות לאחר השירות הצבאי ולרכוש בהמשך השכלה אקדמית. לכן מושקעים מאמצים אדירים בשמירה על כל תלמיד ותלמיד וקידומו להצלחה".

 

 

כידוע, כחלק מפעולות להשבחת מערכת החינוך בכל התחומים ולצד פעולות שמבצע מינהל שח"ק     בעירייה, שתכליתן בחינת עומק וקביעת דרכי פעולה לשיפור אחוז הזכאים לבגרות, נענה מנכ"ל משרד החינוך לשעבר – ד"ר שמשון שושני, לבקשת ראש העירייה ללוות ולייעץ למערכת החינוך באילת.

 

במסגרת זו, סיכם ד"ר שושני את ממצאיו על החינוך באילת, לפיהם:

 

1. חלה עלייה קבועה באחוזי התלמידים הניגשים לבגרות והוא עומד על כ – 95%. 

2. אחוז התלמידים הנושרים ירד מ-8% ל-3%. אחוז הנשירה שהוא בין הנמוכים בישראל.

3. חלה עליה של 9% במספר תלמידי התיכונים – מה שמעיד על צמצום הולך וגובר של הנשירה.

4. חלה עליה קבועה והדרגתית במשך השנים של אחוז הזכאים לבגרות, למעט הירידה בשנת תשע"א.

5. אילת נמצאת במקום גבוה באחוז הזכאים לבגרות מול ערים בדרוג סוציואקונומי דומה.

6. אילת היא מהערים המובילות בארץ בהשקעות בחינוך פר תלמיד.

 

עוד ציין ד"ר שושני, כי הירידה באחוז הנשירה מעידה על כך שלא מוותרים על אף תלמיד למרות שבוויתור על תלמידים חלשים ותת משיגים ניתן היה בקלות להעלות את אחוז ההצלחה של בית הספר. על רקע האמור, הצטרף ד"ר שושני להצעה של ראש העירייה לפתוח בית ספר תיכון נוסף מקצועי בכול הרמות גם  כדי להבטיח אופק תעסוקתי בעיר. עוד המליץ ד"ר שושני לחזק את תהליך גיוס המורים לטובת בגרויות, להפסיק עבודת מורים שכשלו בדרך לבגרות ולהאדיר את אלה שהובילו את תלמידיהם להצלחה.

 

כאמור, נאות ד"ר שושני לבקשת ראש העירייה וראש מינהל שח"ק, להמשיך וללוות את מערכת החינוך באילת, בדגש על החינוך העל יסודי, לאורך הדרך בשנה הבאה ובשנים הבאות, בהתנדבות ומתוך הערכה לעשייה באילת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד