פורום אכיפה עירוני

28/08/2013
פורום אכיפה עירוני (הגדל)

פורום אכיפה עירוני

פורום האכיפה העירוני המתכנס מידי חודש בהובלת ראש העירייה ומפקד משטרת מרחב אילת, ובהשתתפות כל גורמי האכיפה העירוניים, התכנס הבוקר (ב') עם מפקד משטרת מרחב אילת היוצא – נצ"מ רון גרטנר והמפקד הנכנס – סנ"צ קובי כהן. המפקד היוצא סיכם תקופה, המפקד הנכנס קיבל סקירה וראש העירייה ברך על שיתוף הפעולה ואיחל לשניהם הצלחה.

 

בפתח הדברים, שיבח ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי את שיתוף הפעולה בין המשטרה לבין העירייה תוך שציין כי תחושת הביטחון לתושב משמעותה איכות חיים טובה, לכן אנחנו לא מתפשרים.

 

מפקד משטרת המרחב היוצא, נצ"מ גרטנר סיכם את תקופת כהונתו, בה עמדה משטרת מרחב אילת ביעדים של המחוז והמרחב תוך שיתוף פעולה יוצא דופן עם הגורמים העירוניים ותוך ראייה עין בעין עם ראש העירייה את חשיבות האכיפה הבלתי מתפשרת שתכליתה להשביח את איכות החיים. עוד ציין המפקד היוצא, כי בזכות שיתופי הפעולה, הפכו מספר פעילויות של המרחב למודל, ביניהן: האכיפה נגד הקמות רעש בווילות מושכרות עד לכדי הגשת כתבי אישום והטיפול בכרטיסי הביקור של נערות הליווי. עוד דיווח המפקד על הפעילות המוצלחת בקיץ ועל ההיערכות לפתיחת שנת הלימודים. ראוי לציין, כי בשנה החולפת נרשמה ירידה משמעותית ועקבית בנפח הפשיעה בעיר אילת בדגש על עבירות המשפיעות על ביטחונו האישי של התושב והנופש. בנוסף הצביע הציבור ודירג את משטרת מרחב אילת, במקום הגבוה ביותר בסקר שביעות רצון שנערך בתחום השירות הטוב ביותר לאזרח, בקרב תחנות המשטרה.

 

מפקד השיטור העירוני, פקד יניב חן סקר גם הוא את הפעילות של היחידה המשותפת לעירייה ולמשטרה הכוללת פעילות בו זמנית של פקח ושוטר, בתוכה הטיפול במסתננים בדגש על אכיפה כנגד עסקים המנוהלים על ידי מסתננים, מוקדי רעש בפארקים, אכיפת עישון במקומות ציבוריים, גרוטאות רכב, אכיפה כנגד מכירת אלכוהול ועוד.

 

אילן חדידה קבט"ר העירייה סקר את עניין המצלמות הממוקמות ברחבי העיר ואת פעילות המשל"ט העירוני. אתי סבן, רכזת סיירת ההורים ציינה את שיתופי הפעולה שסייעו לכולם לעבור קיץ טוב ורגוע.

 

ראש העירייה הוסיף בעניין זה, כי הנחה את רשת המתנ"סים לקיים פעילות שישי לנוער, שתתרכז בשדרה, כפי שהוא קורא לה "שדרת הנוער", המתחילה מבית הפועל, ממשיכה בגן פרדקין וכוללת את מתנ"ס בית רובין ובית פיליפ מוריי. הפעילות שתחל לאחר החגים, תכלול פעילות ספורטיבית בבית הפועל, ערבי להקות ופעילות בגן פרדקין, סרטי קולנוע במתנ"ס וכיו"ב.

 

לאחר הסקירה המקיפה ציין מפקד המרחב הנכנס, סנ"צ כהן, כי שיתוף הפעולה והתמיכה ההדדית ניכרים מאוד ומהווים ללא ספק בסיס איתן לעבודה טובה של משטרת המרחב.

 

פורום האכיפה העירוני המהווה את הוועדה העליונה למיגור האלימות כחלק מתוכנית "אילת עיר ללא אלימות" כולל את כל גורמי הטיפול והאכיפה העירוניים, לרבות משטרת המרחב. מטרת הפורום המתכנס, אחת לחודש ליצור תהליכי אינטגרציה וממשקים בין כלל גורמי האכיפה הפועלים בעיר, פיתוח שפה אחידה ותפיסה של "עיר ללא אלימות", קביעת יעדים משותפים, איגום משאבים, הגברת שיתופי פעולה במטרה לצמצם תופעות אלימות בעיר.

 

במסגרת זו, נפגשו לפני הקיץ האחרון, כל גורמי האכיפה העירוניים, ליום עיון שתכליתו חיזוק שיתוף הפעולה בין כל גורמי האכיפה העירוניים, ביניהם יחידות הפיקוח והאכיפה בעירייה (סיירת תיירות, סיירת עירונית, שיטור עירוני ופיקוח על הבנייה), היחידה האזורית לאיכות הסביבה, משטרת המרחב, שמורות הטבע והגנים, והתחנה למניעת זיהום ים. במסגרת יום העיון גובשו מדדי הצלחה ודרכי פעולה, שתכליתם לשפר את איכות חיי התושבים.

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד