עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

משדרגים את מרכז התיירות

16/07/2013
משדרגים את מרכז התיירות (הגדל)

משדרגים את מרכז התיירות

 

מיד לאחר החגים יחלו עבודות לשדרוג מרכז התיירות בעלות כוללת של 3 מיליון ₪, 1.5 מיליון ₪ במימון העירייה מתקציב תשתיות תיירותיות ו-1.5 מיליון ₪ במימון בעלי הנכסים באמצעות מימון ביניים של העירייה ל – 5 שנים. את העבודות תבצע העירייה באמצעות החברה הכלכלית לאילת (חכ"א). מתכנן הפרויקט, אדריכל לוגסי. העבודות יכללו החלפת תשתיות מים וביוב, ריצופים, תאורה, ריהוט רחוב, אדריכלות נוף ושדרוג החזיתות.

 

בשבוע שעבר סייר במרכז, מנכ"ל העירייה – פיליפ אזרד ביחד עם נציגי בעלי הנכסים ועם המתכננים. בסיור נקבעו גבולות התכנון והאזורים המיועדים לשדרוג בכל שטח מרכז התיירות ואזורי הפיתוח הציבורי. ככלל, מקדמת העירייה כל יוזמה של דיירים לשדרג את מבני המגורים/עסקים ועושה כן הן במימון ביניים עבור שיפוץ בנייני מגורים והן במרכזים מסחריים דוגמת מרכז איזידור.

 

 

מזה תקופה ארוכה שהתנהלו מגעים עם בעלי הנכסים במרכז תיירות שהנו מרכז מסחרי פרטי, באשר לשדרוג המרכז בהובלה של העירייה ובשיתוף בעלי הנכסים באמצעות נציגות הוועד הנבחרת שלהם. במסגרת זו, התקיימו מספר פגישות במשרדו של סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי בהשתתפות מנכ"ל העירייה, האגודה לתרבות הדיור, אגף תיירות ואכיפה, אדריכל העיר וגורמי מקצוע נוספים ובהשתתפות אנשי וועד המרכז וכן גורמי המקצוע המלווים אותם. 

תכלית התכנית, לשדרג את המרכז מהתשתית ועד החזית, כולל השטחים הציבוריים. לטובת העניין, הקצתה העירייה מתוך תקציבי התשתיות התיירותיות במסגרת ההסכם בין משרד התיירות, משרד האוצר והעירייה, תקציב של 1.5 מיליון ₪ להשקעה בריצוף, תאורה, ספסלים, פיסול, אדריכלות נוף והחלפת תשתיות המים והביוב. הסוחרים ישקיעו אף הם בשדרוג המבנים שלהם על פי תכנית ארכיטקטונית אחידה שתיעשה במשותף, במימון ביניים של העירייה ל – 5 שנים. 

בסיכומו של תהליך, ישתלב המרכז המשודרג הממוקם בלב אזור התיירות בסביבה החדשה הכוללת את  שדרוג טיילת מול הים, עבודות המתבצעת בעת הזו, שדרוג ענק של הפארק המרכזי, בהשקעה של למעלה מ- 30 מיליון ₪, אשר ייצא לדרך בשלבים (החלו עבודות לבניית הסקייטפארק ונחתם צו תחילת עבודה לבניית המזרקה) בואכה השדרה המשודרגת הנבנית בשדרות התמרים ועוד.

 

בעת הזו, עד לתחילת העבודות, מסייעת העירייה לאנשי המרכז גם בשוטף באמצעות אגף פיקוח ותיירות, בשמירה על ניקיון המרכז. דוגמא לכך, הייתה בעבודות שביצעה העירייה להסרת 50 שלטים שלא היו בשימוש מחזיתות המרכז.            

לצד האמור ומאחר שהמרכז הנו פרטי, נדרש מבעלי הנכסים לקחת אחריות על סביבתם, כל שכן בכל הנוגע לניקיון. עיריית אילת, כאמור תסייע בכל מקום בו יימצא שיתוף פעולה מצד דיירי המקום וזאת על מנת להבטיח את שיפור איכות חייהם של הדיירים ושל הסביבה.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד