עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בשורה לצעירי העיר אילת

8/07/2013
בשורה לצעירי העיר אילת (הגדל)

בשורה לצעירי העיר אילת

גם הבחינה הפסיכומטרית של מועד ספטמבר 2013 תתקיים כאן באילת

 

ד"ר יואב כהן, מנהל המרכז הארצי לבחינות והערכה, נעתר לבקשת ראש העירייה מאיר יצחק הלוי והודיע על קיום בחינה פסיכומטרית נוספת באילת, מתוך חמש הבחינות שמתקיימות במהלך השנה.

עד שנה זו התקיימה באילת בחינה פסיכומטרית אחת בלבד, במועד אפריל, וביתר המועדים נאלצו הנבחנים תושבי אילת להרחיק למרכז הארץ לצורך הבחינה. לא עוד.

השנה כאמור תתקיים הבחינה הפסיכומטרית בשני המועדים - אפריל וספטמבר - באילת.

 

לאור פניות רבות של צעירים תושבי אילת, ביניהם תלמידי תיכון וחיילים משוחררים, אל מרכז הצעירים, באשר לקשיים הכרוכים בקיום הבחינה רחוק מהבית, יזם ראש העירייה פנייה למרכז הארצי לבחינות והערכה האמון על הבחינה הפסיכומטרית, בבקשה לבחון אפשרות להוסיף מועד בחינה נוסף באילת.

באילת פועלים שלושה מכוני פסיכומטרי ומספר התלמידים הנבחנים האילתים גדל משנה לשנה ועומד על מאות בשנה.

מעבר לעלויות הכספיות הכרוכות בקורס וברישום לבחינה, מתווספות גם עלויות הנסיעה אל מקום הבחינה ולעיתים נוסף גם צורך בלינה. לאילוצי הנסיעה והשינה מחוץ לבית יש השפעה ברורה על רמות הלחץ של הנבחנים, הגבוהות ממילא, והדבר עלול לתת אותותיו גם על רמת המוכנות לבחינה ועל סיכויי ההצלחה של הנבחן. אין סיבה שהציון בבחינה החשובה, ומכאן גם סיכויי ההצלחה בעולם האקדמי, של הסטודנטים האילתים, ייפגעו כתוצאה מהריחוק הכפוי.

מהטעם הזה, ומהרצון להמשיך ולקדם את ההשכלה הגבוהה באילת, כולל שירותים עוטפי-אקדמיה, נעשתה פנייה למרכז הארצי לבחינות והערכה, שכאמור קיבל את בקשת העירייה, וכעת לסטודנטים האילתים יש עוד הזדמנות טובה להיבחן כאן בבית.

 

הבחינה הפסיכומטרית הקרובה תתקיים ב 16/9/2013. חשוב - כל מי שמעוניין להיבחן באילת (בקמפוס אונ' בן גוריון) צריך לציין זאת בזמן ההרשמה לבחינה. הרשמה באתר המרכז הארצי לבחינות והערכה (ע"ר) www.nite.org.il

ממש בימים אלה נפתחת גם ההרשמה לקורסי פסיכומטרי למועד ספטמבר (של רשת אנקורי וליאור כהן). תנאים מיוחדים לחיילים משוחררים ולתושבי אילת. הפעם יותר מתמיד כדאי להירשם לקורס!

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד