עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

דגל כחול יונף בחוף השחפים

1/07/2013
דגל כחול יונף בחוף השחפים (הגדל)

דגל כחול יונף בחוף השחפים

הדגל הינו תו איכות סביבתי בינלאומי

חוף "השחפים" בחוף הצפוני, יניף עם פתיחת הקיץ, דגל כחול המהווה תו איכות סביבתי בינלאומי, ובכך יצטרף לשורה הנבחרת של החופים הטובים בעולם. "הדגל הכחול" מהווה סימן למצוינות המוכר על ידי תיירים ואנשי מקצוע בתחום והוא תורם לקידום התיירות מהארץ ומחו"ל תוך חיזוק תדמיתה של ישראל כמדינת תיירות חופים.

 

"הדגל הכחול" הינו תו איכות סביבתי, הניתן לרשויות העושות מאמץ מיוחד לנהל את החופים שלהן, את סביבת החוף ומי הים, תוך מתן כבוד לסביבה המקומית ולטבע. לקבלת תו "דגל כחול", תנאים וקריטריונים מחמירים על פי דרישות ה- FEE- ארגון גג לחינוך סביבתי של עמותות ומלכ"רים מרחבי העולם, המיוצג בארץ ע"י עמותת ECOOCEAN. זוהי השנה הראשונה שחופים במדינת ישראל ניגשים לתקינה הבינלאומית היוקרתית.

 

עיריית אילת גאה להודיע, כי חוף "השחפים" עמד בתקינה המחמירה של איכות מי רחצה, אשר נבדקים אחת לשבוע על ידי מחלקת התברואה בעירייה, בבדיקה לפי התקינה הישראלית ואחת לחודש בדיקה מפורטת לפי דרישות ה FEE. מלבד איכות מי רחצה, עומד חוף "השחפים" בסטנדרטים גבוהים אחרים של הארגון FEE כמו, שירותי הצלה ברמה גבוהה, ניקיון, פעילות חינוכית הסברתית בנושא חופים בחוף עצמו וברחבי העיר, הקמת ועדה לניהול החוף, הנגשה לנכים, איסור לינה בחוף, ועוד. את התהליך לקבלת התו הסביבתי והשמירה עליו מבצעת היחידה לאיכות הסביבה בעירייה לצד פעילות סביבתית ענפה ברחבי העיר ובמפרץ אילת.

 

לתכנית הדגל הכחול יתרונות רבים: הנפת דגל כחול על חוף הים ממתגת את החוף כידידותי לסביבה. מעידה, כי החוף עומד בקריטריונים בינלאומיים מתקדמים במתן שירותים לציבור המשתמשים בחוף. מעניקה לו את סימן המצוינות וכך ימשוך אליו יותר מבקרים ותמצב את ישראל כמדינת תיירות חופים. מעל הכל, המשמעות הערכית של תכנית זו היא, כי רשות מקבלת על עצמה, מבלי שנדרשה לעשות כך, קריטריונים מחמירים, משקיעה מאמצים ומפנימה את עקרונות החשיבה הסביבתית במערכת.

 

נכון להיום, ישנם ברחבי העולם כ 3,650 חופים ומרינות המניפים את הדגל הכחול ב - 46 מדינות ברחבי אירופה, אפריקה, ניו זילנד, דרום אמריקה, קנדה והקאריביים. גם באזורינו מופעלת התוכנית, לדוגמה: ירדן, טורקיה, קפריסין ויוון.

 

ראש העירייה קיבל בסיפוק רב את ההודעה על הזכייה בדגל הכחול ואמר: "ההכרה הבינלאומית היא פרי עמלנו על השקעות אדירות בתשתיות, בחינוך הסביבתי ובשמירה על הסביבה בכלל ומפרץ אילת בפרט. הדגל הכחול מצטרף לציונים הגבוהים להם זוכים חופי אילת במדרגים הישראליים ולציון 100 – הציון הגבוה ביותר, בו זכה לפני שנתיים החוף הצפוני במדרג שנערך על ידי המשרד להגנת הסביבה, משרד הבריאות ומשרד הפנים. נמשיך להשקיע בניקיון, בפיתוח וטיפוח תוך פיקוח מתמיד לטובת שמירה על הסביבה".

 

בשבוע הבא, יום שלישי, 9.7 החל מהשעה 18:00 ייערך הפנינג ספורט בחוף לצד טקס הנפת הדגל. בתכנית: הפנינג ספורט קצבי וסוחף עם מאמן הכושר ברק צור ("לרדת בגדול") שיכלול מתחמי דראמס אלייב (תיפוף על כדורים), קיקבוקס וטרמפולינות. טקס הנפת הדגל הכחול        בחוף השחפים, במעמד ראש העירייה ונציגי ארגון אקו-אושן וארגון ה- FEE העולמי, סבא       טוביה – הסבא הכי אהוב במדינה במופע חדש לילדים. הכניסה חופשית. ביום זה יוארכו שעות פעילות המצילים בחוף דן-הרודס והרחצה בחוף תותר עד לשעה 20:30.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד