עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

המחצית השלישית – סמסטר קיץ

1/07/2013
המחצית השלישית – סמסטר קיץ (הגדל)

המחצית השלישית – סמסטר קיץ


200 תלמידי כיתות י'-י"ב קיבלו הזדמנות להשלים בגרות
כחלק מפעולות מינהל שח"ק בעירייה לשיפור אחוז הזכאים לבגרות, פועלת גם השנה תכנית "המחצית השלישית" במסגרתה ילמדו במהלך הקיץ, כ- 200 תלמידי כיתות י'-י"א-י"ב וישלימו בחינות בגרות, שלא עברו או שלא נבחנו בעבר, ובתנאי שלמדו את המקצוע במהלך השנה.

 

התכנית המשותפת למשרד החינוך, לעיריית אילת ולארגון "ויצ"ו עולמית", מכוונת לסגירת פערים, לעידוד מיצוי היכולות של התלמידים, לחיזוק תחושת המסוגלות שלהם ובעיקר לאפשר לתלמידים להשלים את תעודת הבגרות בטרם עזיבתם את מערכת החינוך העל יסודית. לא מיותר לציין, כי השלמת הבגרות של כל אחת ואחד מהתלמידים מעלה את אחוז הזכאים לבגרות ברמה העירונית. 

 

המחצית השלישית שהחלה לפעול השבוע, תסתיים ב-1/8. גם השנה פועל מרכז הלמידה בבית הספר התיכון ע"ש גולדווטר. הלימודים כוללים את מקצועות החובה: מתמטיקה, אזרחות, היסטוריה, לשון ותנ"ך.  הלמידה מתבצעת בקבוצות קטנות בנות 15-20 תלמידים על ידי מורים מקצועיים שמגישים לבגרות. מסגרת הלימודים כרוכה בתשלום העומד על 400 ₪ עבור יחידת לימוד. תלמידים ממשפחות מעוטות הכנסה מקבלים הנחות משמעותיות, אף עד לגובה של מלגת לימודים מלאה במקרים מסוימים.

 

מנהלת המרכז בשנים האחרונות, אורית דהאן בן-מרגי ציינה, כי אחוזי ההצלחה בלימודי הקיץ הינם בשיעור של למעלה מ 90%. "מעבר להצלחה בבחינות הבגרות, מהווים הלימודים במהלך הקיץ ערך מוסף של חוויות הצלחה ומסגרת משמעותית בקיץ לבני הנוער תוך לקיחת אחריות אישית" ציינה בן מרגי בסיפוק.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד