עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

פונו התנחלויות מהחוף הדרומי

25/06/2013
פונו התנחלויות מהחוף הדרומי (הגדל)

פונו התנחלויות מהחוף הדרומי

 

כ – 15 התנחלויות (אוהלים והצללות) וכעשרה קרוואנים ששהו תקופה ממושכת בחוף הדרומי, פונו בשבוע שעבר, בפעילות יזומה של סיירת התיירות בעירייה.

 

כידוע, בהתאם לחוק העזר לאילת (איסור לינה, הקמת מחסות והבערת אש על שפת הים ובשטחים ציבוריים) התשמ"ב 1982, חל איסור לינה והקמת מחסות על שפת הים ובשטחים ציבוריים, למעט במקומות לינה מוסדרים. לצד זאת ובהתאם להמלצות הועדה למדיניות חופים, מותרת הקמת אוהלים למטרת קמפינג בחופים שאינם מוכרזים, בסופי שבוע ובתקופת החגים והחופשות בלבד. מיד לאחריהם פועלת העירייה באמצעות סיירת התיירות לפינוי האוהלים וזאת בהתאם לחוק העזר העירוני. לא מיותר לציין, כי במקרים בהם מזוהה התנחלות קבע, מבוצעת פעולת פינוי מיידית.

 

בטרם הפינוי שהתבצע על ידי הבעלים עצמם, הודבקו מודעות פינוי על הקרוואנים ונמסרו התראות בכתב אודות מועד הפינוי. ראוי לציין, כי רוב מחזיקי הקרוואנים שפונו הינם תושבי אילת, אשר הציבו את הקרוואנים בחוף משך תקופה ארוכה והיו מגיעים רק בסופי שבוע.

 

"לאחרונה אנו עדים לניכוס שטחים על ידי הצבת הצללות קבועות, שלרוב אינן מאוישות, דבר שיש בכוונתנו למנוע מתוך תפיסה שהחופים המהווים משאב לאומי שייכים לציבור כולו" ציין רמי בן דוד, מנהל אגף תיירות ואכיפה במינהל תפו"ח בעירייה והוסיף: "מדובר במספר קטן של אנשים שמציבים הצללות רחבות, מביאים רהיטים ישנים, שטיחים ושאר דברים, משאירים אותם על החוף ומשתמשים בהם מעת לעת. ובכך מונעים מאחרים ליהנות מרצועת חוף בתולית ומדהימה עם מעט מעברים לים, מאחר שמוגדרת כשמורת טבע. נדגיש, כי אין מניעה להציב הצללה לשימוש יומי, אך לא להשאירה בחוף. כמו כן אין מניעה, להציב אוהל ובלבד שזה יהיה מאויש".

 עוד ראוי לציין בעניין זה, כי בפסק דין שניתן בבית משפט השלום, דחה השופט אלון רום, בקשתו של בעל קרוואן בחוף הדרומי לצו מניעה כנגד דרישה לפינויו.  השופט רום הבהיר, כי העירייה פועלת על פי דין כאשר היא מופקדת על פי החוק על שמירת החופים ובמקרה זה פעלה מתוקף חוק העזר "איסור לינה והקמת מחסות, הבערת אש בשטחים ציבוריים".

 

לא מיותר לציין, כי במקרה שנדון בבית המשפט כמו בשאר הקרוואנים שפונו בשבוע שעבר, מדובר על מבנים הממוקמים בחוף, אך לא רק, אלא גם על ציוד הנלווה לקרוואנים הכוללים הצללות, פרטי ריהוט וכיו"ב שהצבתם בחוף אסורה על פי החוק ושיש לפנותם.

 

מצב דברים זה מנוגד למדיניות העירייה הרואה בחופי אילת משאב לאומי ונכס ציבורי המיועדים לשימושם של כלל תושבי העיר ומבקריה. העיר אילת הסובלת ממצוקת חופים שומרת על משאב זה באמצעות גופי האכיפה בעירייה, תוך איזון בין הצרכים והשימושים אשר בדרך כלל מיועדים לסוגי הפעילות השונים בחופים. על כן, מבצעת סיירת התיירות בעירייה, פעילויות פיקוח ואכיפה שוטפות, שתכליתן שמירה על החופים ומניעת התיישבות בהם.

 

כאמור, תמשיך עיריית אילת באמצעות גורמי הפיקוח והאכיפה, לבצע כל פעילות שתמנע התיישבות בחופים ובכך לאפשר לתושבי אילת ואורחיה ליהנות ממשאב הטבע בו התברכה העיר אילת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
המזרקה המוזיקלית
ימים שלישי, חמישי שישי ושבת מופעי לילה 20:30 | 21:30 שעשועי מים ביום 17:00-20:00
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד