עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

130 תלמידי י"ב קיבלו תעודת בגרות חברתית

24/06/2013
130 תלמידי י"ב קיבלו תעודת בגרות חברתית (הגדל)

130 תלמידי י"ב קיבלו תעודת בגרות חברתית

 

130 בני נוער, מסיימי כיתה י"ב משלושת בתי הספר התיכוניים, קיבלו בשבוע שעבר תעודת בגרות חברתית אזרחית, בזכות פעילות התנדבותית בקהילה שביצעו בשלוש השנים האחרונות,  בהיקף של 60 שעות לפחות בשנה ו- 30 שעות הכשרה בתחום ההתנדבות.

 

תעודת הבגרות החברתית הוענקה לבוגרים בטקס שהתקיים בשבוע שעבר (ה') בבית פיליפ מוריי, במעמד ראש העירייה, המפקח היישובי – שלמה בטיטו, מנכ"לית רשת המתנ"סים – איריס כהן, מנהל אגף הנוער והספורט - יואב יצחק הלוי, מנהלות בתי הספר התיכוניים, רכזות מעורבות בחינוך הפורמלי, רכזי נוער ותאי התנדבות בחינוך הבלתי פורמלי, מחנכים, הורים ובני נוער בוגרי י"ב. באי הטקס נהנו ממופעים מרגשים של הרכבים מוזיקליים ממרכז ווליום, ומגמת המחול של בית הספר התיכון ע"ש בגין ומתנ"ס קולייר. 

 

כידוע, בכיתה י' מחויבים כל התלמידים להתנדבות בקהילה במסגרת פרויקט מחויבות אישית. אלה מהם, אשר ממשיכים בהתנדבות עד כיתה י"ב, במסגרת השעות הנדרשת, זכאים לתעודת בגרות חברתית וזאת לצד תעודת הבגרות הרגילה המשקפת את ההישגים הלימודיים. התעודה מהווה קריטריון נוסף בקבלה ללימודים גבוהים, ובמיונים לתפקידים בצה"ל.

 

התוכנית ביוזמת משרד החינוך מיושמת, זו השנה הרביעית על ידי מינהל שח"ק בשיתוף אגף הנוער ברשת המתנ"סים, כחלק מהמערך החברתי חינוכי ערכי המיושם בבית הספר ומחוצה לו, במטרה לעודד את התלמידים להיות מעורבים בעשייה חברתית מתמשכת משמעותית ומשפיעה. ראוי לציין, כי גם השנה עלה מספר הזכאים לבגרות חברתית, ביחס לשנה שעברה.

 

"האמונה המניעה את כל השותפים היא העצמה וטיפוח המנהיגות של בני הנוער, אשר מאפשרת לנו, אנשי החינוך להוביל את הנוער להיות מעורב, משפיע ויוצר בקהילה. כך מתממש הפוטנציאל האישי של כל אחד מבני הנוער המעורבים" ציינה בסיפוק, עופרה בוארון – רכזת מעורבות עירונית והוסיפה: "אין ספק כי נושא ההתנדבות מאפשר לבני הנוער התנסות ממשית בהוויה החברתית ובכך עולה בקרב בני הנוער תחושת המסוגלות, התרומה האישית, המיצוי החברתי, והמוטיבציה להצלחה ולהישגים הבאה בקנה אחד עם העצמה והחוסן האישי של כל נער ונערה".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד