מתנדבות מלוות בתחום אלימות במשפחה

24/06/2013
מתנדבות מלוות בתחום אלימות במשפחה (הגדל)

מתנדבות מלוות בתחום אלימות במשפחה

14 מתנדבות, נשים מקרב הקהילה, רובן ככולן מתנדבות ויצ"ו, סיימו לאחרונה הכשרת "מתנדבות מלוות", לטובת פעילות במרכז הרב תחומי לטיפול באלימות, שמפעילה העירייה באמצעות האגף לשירותים חברתיים.

 

המרכז לטיפול באלימות במשפחה, שהורחב למרכז רב תחומי להתמודדות עם כל סוגי האלימות, כולל אלימות בין בני זוג, ילדים חשופים לאלימות, אלימות כלפי קשישים וחסרי ישע, טיפול בנשים בזנות ובקטינים קורבנות עבירות מין. במרכז ניתן טיפול לקבוצות אוכלוסייה, אשר עקב מעורבותן באירועים אלימים זקוקים לסיוע, הדרכה וטיפול. המענה כולל טיפול פרטני וקבוצתי לנשים, גברים וילדים וניתן על ידי אנשי מקצוע המתמחים בתחום.  כמו כן צוות המרכז נותן יעוץ לאנשי מקצוע נוספים ופועל למען הגברת המודעות ושיתופי פעולה בקהילה. בתוך המרכז פועל גם מרכז הסיוע לנפגעי ונפגעות אלימות מינית ובו פועלת קבוצת נוספת של מתנדבות.

 

פרויקט "מתנדבות מלוות" פועל בזכות שיתוף פעולה של האגף לשירותים חברתיים בעירייה עם ויצ"ו אילת ומשטרת מרחב אילת-המשמר האזרחי. המתנדבות קיבלו הכשרה על ידי כל הגורמים ונכנסו לפעילות במרץ רב לתרום מזמנן מכל הלב.

 

מטרת התכנית הינה לאפשר לפונה מענה מיידי של מתנדבת, בעת הגשת התלונה אשר תסייע ותלווה במהלך הגשת התלונה, בבית משפט, בבית חולים וכדומה. מתן תמיכה ומענה רגיש בעת משבר ובמצבים אשר ידועים כקשים להתמודדות. תיווך בין הפונה לבין המרכז למניעת אלימות.  מתנדבת אשר נמצאת בתחנת המשטרה יחד עם הפונה, בנוסף למענה המיידי תוכל לגשר ולהפנות לשיחה עם גורם מטפל. כל אחת מהמתנדבות מבצעת תורנות בת 4 שעות פעם בשבועיים בתוך תחנת המשטרה, בעמדת היומנאי.

 

לאור ההצלחה, נערכים הגורמים לפתוח קורסי הכשרה נוספים. 

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד