עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בית ספר אלמוג מציגים את אלוף העברית

17/06/2013
בית ספר אלמוג מציגים את אלוף העברית (הגדל)

בית ספר אלמוג מציגים את אלוף העברית

איתמר חיים, תלמיד כיתה ד' מבית ספר "אלמוג" הוכתר כאלוף העברית של בית הספר, בחידון שנערך בשבוע שעבר, כחלק מאירועי שבוע הספר. את החידון הנחה לא אחר מאשר דן כנר.

 

גמר החידון המכובד והחגיגי, נערך במעמד ראש העירייה, והיווה אירוע שיא וסיום תוכנית ייחודית אשר הופעלה השנה בבית הספר, פרי יוזמה והובלה של המורה לחינוך לשוני, אתי תנעמי.

 

לאורך כל השנה, למדו התלמידים באופן חוויתי ומשמעותי מילים, ניבים, פתגמים ושלל פניני לשון. להובלת התוכנית חברה גם רונית זגדון, רכזת השפה בבית הספר ומדריכה עירונית לחינוך לשוני ויחד נבנתה תוכנית, אשר שילבה מגוון תכנים ודרכי הוראה ייחודיות. בין היתר נבנה דף אינטרנט בית-ספרי הכולל משחקים מתוקשבים. לדברי מנהלת בית הספר, בטי סימלמיץ: "מטרת התוכנית הייתה שתלמידנו יפתחו אוצר מילים עשיר ויתבטאו בשפה רהוטה ותקינה, שיכירו את אוצר הניבים, הביטויים והפתגמים של שפתנו. החשיבה הייתה למצוא דרך נוספת שתסייע להעמיק את השימוש הנכון בשפה בכתב ובעל-פה, להרחיב את אוצר המילים של כל אחד מתלמידינו ולקרב אותם אל המילה הכתובה ואל הספר, ומתוך כך להביא לידי ביטוי את חשיבותה של העברית בכל תחום ובכל גיל".

 

לחידון הגמר העפילו 19 מתמודדים מכיתות ג'-ו'. השלב הראשון של החידון כלל שלושה סבבים: איות, השלמת פתגם ושאלות אמריקניות בנושא פירושי ניבים. לשלב השני העפילו עשרה תלמידים אשר התמודדו ביניהם בנושא מילים נרדפות. במקום השלישי זכה עמוס זיינדנברג (ו'2), במקום השני זכו דורון אוזמן (ד'1), שובל חמו (ו'2), אליעד חיים (ו'1) ובמקום הראשון זכה איתמר חיים (ד'2). הגדילו לעשות תלמידים משכבה ג' אשר הציגו בפני האורחים את המערכון "הצ'ופצ'יק של הקומקום". ההתרגשות בקרב התלמידים, ההורים והמורים הייתה רבה וכבר מתחילים לתכנן את התוכנית לשנת הלימודים הבאה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד