חידון ישראל בבית ספר "אלמוג"

17/06/2013
חידון ישראל בבית ספר "אלמוג" (הגדל)

חידון ישראל בבית ספר "אלמוג"

בסימן "מנהיגות ומנהיגים פורצי דרך"

תלמידי בית ספר "אלמוג" בניהולה של בטי סימלמיץ, סיכמו השבוע את לימודי המורשת, בחידון ישראל המסורתי. החידון שהתקיים, ביום ד' האחרון בבית פיליפ מוריי הינו אירוע שיא במסגרת תוכנית מורשת ייחודית הפועלת בבית הספר מזה 20 שנה ואשר במסגרתה לומדים כלל תלמידי בית הספר, לאורך כל השנה על אישים, מקומות ואירועים במורשת ישראל.

 

השנה, עמדה תוכנית המורשת בסימן מנהיגות ומנהיגים פורצי דרך, במורשת ישראל. לצורך הלמידה, הופקה השנה, בסיוע רשת "ישרוטל", בנוסף לחוברת הלימוד השנתית, חוברת עבודה ייחודית ששמה "א'-ב' של מנהיגות" ואשר כללה מידע על מנהיגים, לפי סדר האלפבית. חידון נוסף, לתלמידי א'-ב', התקיים ביום שישי, במעמד ראש העירייה ובהשתתפות הורי התלמידים. תוכנית המורשת הינה חלק בלתי נפרד מחיי בית הספר ומהיעדים החינוכיים שלו ופועלת למען טיפוח תחושת השייכות והמחויבות למדינה ולעם, הגברת החינוך לערכים והוקרת ההיסטוריה ומורשת התרבותית של עמנו. את התוכנית מרכזת בהתנדבות כבר שנים רבות - אורה ארז, אשר הגתה את הרעיון ומובילה אותו לאורך כל השנה.

 

בחידון השנה השתתפו שני תלמידים מכל כיתה, אשר ייצגו את כיתתם והפגינו ידע רב בתחום. הזוכים במקומות הראשונים: בכיתות א'-ב' - בר רביבו וטוהר יוספה. בכיתות ג'-ד' - נועה כהן ורועי רוטשטיין. ובכיתות ה'-ו' - חן כספי ועידן ברוך. כל המשתתפים קיבלו תעודת השתתפות ושי קטן. הזוכים במקומות הראשונים והשניים קיבלו גם ספר. החידון לווה במצגת אינטראקטיבית מרהיבה. השנה, לצד המתמודדים בחידון השתתפו גם תלמידים מהקהל בנוסח "אחד נגד מאה".

 

מנהלת בית הספר סיכמה בגאווה: "תוכנית המורשת הייחודית מאפשרת לתלמידי בית הספר להרחיב את הידע שלהם ולטפח את הערכים החשובים לכולנו כבני אדם וכאזרחי המדינה. הכלים אותם רוכשים התלמידים לאורך כל השנה ואשר באים לידי ביטוי בעשייה החינוכית ובמסדרי יום שישי, מסייעים בידיהם רבות – תלמידנו הם  גאווה לבית הספר בפרט ולעם ישראל בכלל".

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד