עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

דיור למשתכן יוצא לדרך

10/06/2013
דיור למשתכן יוצא לדרך (הגדל)

דיור למשתכן יוצא לדרך

בימים אלה החלה ההרשמה למכירת דירות לזכאים, במחירים מוזלים בפרויקט "מחיר למשתכן". מדובר ב – 32 דירות בנות 4 חדרים, בגודל 100 מ"ר כל אחת, במיקום מעולה (רובע 6 שחמון) הנמכרות לזכאים החל מ- 689,000 ₪ כולל שכ"ט עו"ד ורישום בטאבו.

 

פרויקט "מחיר למשתכן" המהווה בשורה לתושבי אילת, בעיקר לזוגות צעירים ומשתכנים מחוסרי דיור משווק באמצעות חברת א.לוי בע"מ. הפרויקט כולל סה"כ 73 דירות, מתוכן 32 דירות ב"מחיר למשתכן". הפרויקט יבנה במגרשים 690, 691 ו 692 ברובע 6, סמוך לכיכר בה נפגשים רחובות עין יהב ועין נטפים.

 

מכרזי מקרקעין בשיטת "מחיר למשתכן" מטרתם שיווק קרקע ליזמים, כאשר מחיר הקרקע ועלויות הפיתוח ידועות מראש ומצוינים בחוברת המכרז. במסגרת זו, מציעה המדינה מסלול מוזל ואטרקטיבי במיוחד לרכישת דירות לבעלי תעודות זכאות.

 

בשיטה זו עלויות הפיתוח ומחיר הקרקע, כפי שנקבעו על ידי שמאי ממשלתי מפורסמים בחוברת המכרז והיזמים הניגשים למכרז מציעים את המחיר הסופי שבו ימכרו הדירות למשתכנים. מחיר הדירה נקבע מראש, התחרות היא על מחיר סופי למ"ר כאשר הזוכה נקבע כבעל ההצעה הזולה ביותר. בשיטה זו נמכרות הדירות במחיר נמוך ממחיר השוק ובאופן זה מוענקת הטבה משמעותית לרוכשי הדירות בעיר.

 

כפי שהובטח, המחירים בפרויקט "מחיר למשתכן" הינם מוזלים ורשאים להירשם בעלי תעודת זכאות בהתאם לקריטריונים והנחיות המשרד. כאמור, מחצית מהדירות בפרויקט מיועדות לזכאי משרד השיכון. על פי הקריטריונים, קיימת עדיפות ראשונה למשפחות עם 3 ילדים ומעלה לאחר שירות צבאי, עבורם הוקצו 45% מכלל הדירות. עדיפות נוספת לזוגות עם ילד אחד או שניים, לעדיפות זו הוקצו 35% מכלל הדירות. ב – 20% הנותרים מכלל הדירות תינתן עדיפות לזוגות צעירים ללא ילדים. במידה ומספר הנרשמים יעלה על מספר הדירות, תחול הגרלה בין הנרשמים.

 

 

לדברי נחום סרי – ראש מינהלת שכונות ותיקות: "הפרויקט מצליח מאוד ומעניין את הציבור ועד כה נרשמו מעל 150 זכאים, כמחציתם תושבי אילת. הפרויקט האטרקטיבי הזה מוכיח שמחירים סבירים (689,000 ₪) יוצרים ביקוש, זאת למעשה התרופה הבדוקה בפתרון דיור בר השגה באילת".

 

ראש העירייה שהוביל את המהלך מול משרד הבינוי והשיכון ומינהל מקרקעי ישראל על מנת לקדם פתרונות דיור לזוגות צעירים ציין: "אני שמח, כי מאמצינו להחזיר את פרויקט "מחיר למשתכן" לאילת נשאו פרי. רכישת דירה חדשה במחיר מוזל ביחס למחירי הנדל"ן ההולכים ומאמירים מהווה "קרש קפיצה" עבור הזוגות הצעירים ולכן אנו פועלים להרחיב את הפרויקט במתחמים נוספים" בהקשר לזה יצוין, כי נבחנת אפשרות להקצות קרקעות נוספות לדירות גם במרכז העיר, לטובת זכאי משרד הבינוי והשיכון.

 

למותר לציין, כי הפרויקט שיוצא לדרך היום, הינו תולדה של עבודה מאומצת מול שר הבינוי והשיכון דאז, אריאל אטיאס הממשיכים גם כיום מול שר הבינוי והשיכון הנכנס אורי אריאל. בפגישה שקיימו ראש העירייה והשר בתחילת החודש, סוכם כי יורחבו המכרזים לזוגות צעירים באילת כמו גם פתרונות לדיור בר השגה בעיר בשיתוף ובתיאום עם מינהל מקרקעי ישראל.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד