עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בטיחות בדרכים לכל החיים

10/06/2013
בטיחות בדרכים לכל החיים (הגדל)

בטיחות בדרכים לכל החיים

שנה עמוסת פעילות עברה על המטה העירוני לבטיחות בדרכים, הפועל להבטיח את שלומם וביטחונם של ילדי אילת בכבישים, במהלך כל השנה: עם פתיחת שנת הלימודים, במהלכה וגם בחופשות, כל זאת שיחזרו הביתה בביטחה.

 

לצד פעילות הסברה שוטפת ופעילות מונעת שמקיים המטה בניהולה של הדיה סטרוק, חוו התלמידים השנה, פעילויות ייחודיות שילוו אותם כל החיים, ביניהן: צפייה בהצגה "חיים פעם אחת" המבוססת על סיפור אמיתי ובסרט "שיכורים לרגע, נכים לנצח", חידון אינטראקטיבי עליו השיבו באמצעות שלט רחוק, סימולטור המדמה רכב מתהפך, תרגול של רכיבת אופניים נכונה במרכז ההדרכה לבטיחות בדרכים, המהווה דגם אמיתי של מערכת צמתים וכבישים. תחנות ריענון לנהגים שהופעלו על ידי נאמני הבטיחות בדרכים. זאת ועוד, בכל בית ספר יסודי נתלו שלטים מאירי עיניים עם המסר: "הורים – חבקו, נשקו וסעו", והורים מתנדבים סייעו לתלמידים לרדת מהמכונית תוך שביקשו מהנהגים לנסוע מידית, על מנת לפנות את רחבת בית הספר לנהגים הבאים אחריהם. את הפרויקט מלווה משטרת התנועה במרחב אילת, בפיקודו של רפ"ק מתי סופר.

 

השנה נערכו הפעילויות בסימן "חושבים חיים", המעביר מסר לפיו, כולנו מבלים על הכביש זמן רב מחיינו, כולנו חשופים לסיכון להיפגע, כולנו תלויים ישירות זה בזה ואחראים זה לחיי זה - ולכולנו ההזדמנות והיכולת לקבל אחריות ולמנוע את התאונה הבאה, ולכן אם חושבים – חיים.

 

בכנס סיכום שנה המציין חצי יובל לפעילות נאמני הבטיחות, שנערך השבוע (א') בהשתתפות נאמני בטיחות מכל בתי הספר, הוריהם ומתנדבים פעילים, ציין ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי: "עיריית אילת הרואה חשיבות רבה בשמירה על הבטיחות בדרכים כחלק מאיכות חיים, פועלת כל העת להבטיח זאת בטיפול, הסברה ומניעה" והוסיף, כי הנתונים מעידים על כך שהעיר אילת היא עיר בטוחה. "יחד עם זאת איננו נחים על זרי הדפנה ופועלים כל העת לשדרג את הכבישים, לחדש תמרורים ולהתמיד בפעילויות ההסברה, חינוך ואכיפה" הדגיש יצחק הלוי.

 

במסגרת האירוע חולקו למתנדבים ולמצטייני משמרות הבטיחות, תעודות הוקרה על ידי סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי המשמש כיו"ר הועדה העירונית לבטיחות בדרכים, וכן שי מתנת עיריית אילת והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. נאמני בטיחות בדרכים, תלמידי בית הספר היסודי "גלים", הציגו מופע אומנותי.

 

כיום פעילים כ- 200 מתנדבים נאמני בטיחות, מתוכם כ - 150 תלמידי כיתות ה' עד י"ב וכ- 40 מתנדבים מבוגרים, חלקם הורים לתלמידים וחלקם עובדי עירייה, המסייעים מדי יום ביומו לתלמידי בתי הספר, לחצות את הכבישים בבטחה, בשעות הבוקר עם הגיעם לבית הספר ובשעות הצהריים עם סיום הלימודים.

 

עוד במסגרת פעילות המטה, ייערך גם השנה, מבצע "הכן אופניך לקיץ" במסגרתו יתבצעו בדיקה ותיקון אופניים בחנות האופניים "כהן אמין בע"מ" במהלך כל חודש יוני בשעות אחר הצהריים. אופניים שימצאו לא תקינים יתוקנו במקום ותינתן הנחה משמעותית הן על התיקונים והן על האביזרים. כמו כן, תלמידים שישתתפו במבצע בדיקת תקינות האופניים, יקבלו אביזר לאופניים במתנה.

 

עוד במסגרת היערכות המטה העירוני לבטיחות בדרכים, כמידי שנה ייערך בתחילת החופש הגדול מבצע לאיתור מפגעי בטיחות בקרבת בתי הספר. מחלקת התחזוקה בעיריית אילת תפעל להסירם לאלתר וזאת על מנת להבטיח את שלומם ובטיחותם של התלמידים בעת חציית הכביש.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד