עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

חג הספר העברי

9/06/2013
חג הספר העברי (הגדל)

חג הספר העברי

עם פתיחת שבוע הספר העברי, המצוין השבוע ברחבי הארץ, לבשה הספרייה העירונית, כמידי שנה חג. מאות מתושבי אילת פקדו אמש (מוצאי שבת) את הספרייה העירונית, באירוע הפתיחה, שנערך במעמד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי. האירוע יוחד כמחווה ליוצרים אילתים: הכותבים, רודי ספילמן ואברי אטיאס, לרגל הוצאת ספריהם והציירת האילתית אסתר דיין, המציגה תערוכת ציורים, במהלך כל השבוע בספרייה. עוד מלווה את שבוע הספר האמנית, לאורה גרים, שמעצבת להנאת הבאים, כריכות של ספרים באמצעות קיפולי נייר.

 

גם השנה כולל שבוע הספר מגוון אירועי חוויה ותרבות לקהל הצעיר והבוגר כאחד, לצד מכירת ספרים במהלך כל השבוע בספרייה העירונית. "אלפי ספרים יוצעו למכירה במחירים מיוחדים" מציינת שושה דרור – מנהלת הספרייה העירונית ומוסיפה, כי השנה מציעה הספרייה העירונית באמצעות חברת סטימצקי, מבצע חסר תקדים של ארבעה ספרים ב – 100 ₪, לצד המבצעים הרגילים של החברה. חלק מהרווחים מופנה לטובת רכישת ספרים חדשים לספריה ולטובת מלגות לסטודנטים.

 

בין האירועים, שיתקיימו כולם בספריה העירונית סמוך למתנ"ס בית רובין: תיאטרון סיפור "שמוליקיפוד" ו"הבית של יעל" עם השחקנית פלורנס פיש חכם מתיאטרון "אדם" (ימים א'-ב' בשעה 17:00). שעת סיפור מפיהן של המספרות הנאמנות, אשר מתנדבות לאורך כל השנה בספריה: סמדר כהן, עדה-ים מירסקי, חוה בית הלחמי (ימים ג'-ה' בשעה 17:00). מפגש עם הסופרת אמונה אלון, בין ספרי הילדים שכתבה: "כשאני מבקש מאלוהים", "איך מבקשים סליחה", "ספר לכבוד שבת", איילת מחפשת מצווה" ועוד (יום ג' בשעה 18:00).

 

לצד פעילות לילדים תתקיים במהלך כל השבוע, מידי ערב בשעה 20:00 גם פעילות למבוגרים: מפגש עם הסופר, העיתונאי, מגיש הטלוויזיה ומדריך הטיולים - יגאל צור, אבחון על פי הנומרולוגיה עם המרצה: יפה גונן, מפגש עם הסופרת, העורכת, המאיירת, הפובליציסטית והמורה - אמונה אלון, הרצאה בנושא: סגנונות תקשורת אפקטיבית עם ד"ר משה גרסטטנר, ומפגש עם הסופרת אורלי קראוס וינר.

 

"שבוע הספר" מהווה שיא של פעילות שמקיימת הספרייה העירונית, במהלך כל השנה, על מנת לקרב את תושבי אילת אל הספר" מציינת שושה דרור ומספרת בגאווה, כי כיום מנויים בספרייה העירונית כולל בשלוחתה במתנ"ס שחמון, 8,500 מנויים. בשבוע הספר שנערך בשנה שעברה נרשמו 200 משפחות אילתיות נוספות שהתווספו, כאמור למעל 8,000 מנויים, שנהנים ממנוי חינם לספרייה המציעה עשרות אלפי ספרי קריאה לילדים, נוער ומבוגרים במספר שפות, חדרי עיון עשירים ואינטרנט חינם. "גם השנה אנו צופים רישום משמעותי נוסף לספרייה העירונית" סיכמה שושה דרור.

 

כל הפעילויות בשבוע הספר הן ללא תשלום.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד