צעדת ירושלים באילת

7/05/2013
צעדת ירושלים באילת (הגדל)

צעדת ירושלים באילת

 

כ – 500 תלמידי כיתות ג' צעדו היום (ד') ברחובות העיר לציון יום ירושלים. הצעדה מהווה את שיאה של פעילות מדרשת "אורות ישראל" (המרכז להעמקת החינוך היהודי), שהתקיימה בבתי הספר סביב נושא ירושלים.

 

בתי הספר שהשתתפו בצעדה הנם: "אלמוג", "גלים", "היובל", "צאלים" ו"עציון גבר", בהם מתקיימת פעילות שנתית שוטפת של מדרשת "אורות ישראל" ובית הספר "ימין הרצוג" יקיים פעילות נקודתית סביב הנושא.

 

הצעדה יצאה בשעה 10:00 מגן פרדקין, ימינה ברחוב אילות, לאורך רחוב יותם ועד למלון קלאב הוטל, שם התכנסו התלמידים. במסגרת הצעדה נשא כל בית ספר את אחד משעריה של ירושלים, אותו הם יצרו בעצמם במסגרת השיעורים המקדימים עם בנות "אורות ישראל". את הכינוס במלון קלאב הוטל הנחה בני גמליאלי ואת פניהם של הצועדים קיבל ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי שברך אותם. עוד בכינוס, צפו התלמידים במסכת על ירושלים שכתב יצחק נבון, ניהנו ממופע של בנות השירות הלאומי, שמעו על ההיסטוריה של ירושלים, על שעריה ועל שמותיה, ושרו משירי ירושלים היפים והטובים.

 

ציפי צברי, מנהלת מדרשת "אורות ישראל" מציינת בהתרגשות, כי "ירושלים כסמל לאחדות מרגשת מאוד גם באילת הרחוקה ודי לראות זאת בעיניי הצוותים הבית ספריים שעמלו על הכנת הצעדה המסורתית ובפניהם של הילדים המתרגשים לקראת הצעדה".

 

חגיגות יום ירושלים המשיכו בפנינג ענק לציון יום ירושלים, החל מהשעה 17:00, ברחוב ירושלים השלמה המשודרג. על הבמה המרכזית כוכבי בית הספר למוסיקה – אגם בוחבוט ופיני פולוטוב, הזמר האילתי - רותם סרי, ריקוד הפלאש מוב בהשתתפות עשרות רקדנים מבית ספר אופיר עוד בהפנינג: טעימות משוק מחנה יהודה, דוכני פעילות ויצירה סביב המקומות הנבחרים של ירושלים: כותל, גבעת התחמושת, כנסת, מוזיאון ישראל ומשכנות שאננים וחידון ירושלים סביב התחנות - נושא פרסים, בהפעלה של הגרעין התורני – אל עמי.

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד