עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

צעדת ירושלים באילת

7/05/2013
צעדת ירושלים באילת (הגדל)

צעדת ירושלים באילת

 

כ – 500 תלמידי כיתות ג' צעדו היום (ד') ברחובות העיר לציון יום ירושלים. הצעדה מהווה את שיאה של פעילות מדרשת "אורות ישראל" (המרכז להעמקת החינוך היהודי), שהתקיימה בבתי הספר סביב נושא ירושלים.

 

בתי הספר שהשתתפו בצעדה הנם: "אלמוג", "גלים", "היובל", "צאלים" ו"עציון גבר", בהם מתקיימת פעילות שנתית שוטפת של מדרשת "אורות ישראל" ובית הספר "ימין הרצוג" יקיים פעילות נקודתית סביב הנושא.

 

הצעדה יצאה בשעה 10:00 מגן פרדקין, ימינה ברחוב אילות, לאורך רחוב יותם ועד למלון קלאב הוטל, שם התכנסו התלמידים. במסגרת הצעדה נשא כל בית ספר את אחד משעריה של ירושלים, אותו הם יצרו בעצמם במסגרת השיעורים המקדימים עם בנות "אורות ישראל". את הכינוס במלון קלאב הוטל הנחה בני גמליאלי ואת פניהם של הצועדים קיבל ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי שברך אותם. עוד בכינוס, צפו התלמידים במסכת על ירושלים שכתב יצחק נבון, ניהנו ממופע של בנות השירות הלאומי, שמעו על ההיסטוריה של ירושלים, על שעריה ועל שמותיה, ושרו משירי ירושלים היפים והטובים.

 

ציפי צברי, מנהלת מדרשת "אורות ישראל" מציינת בהתרגשות, כי "ירושלים כסמל לאחדות מרגשת מאוד גם באילת הרחוקה ודי לראות זאת בעיניי הצוותים הבית ספריים שעמלו על הכנת הצעדה המסורתית ובפניהם של הילדים המתרגשים לקראת הצעדה".

 

חגיגות יום ירושלים המשיכו בפנינג ענק לציון יום ירושלים, החל מהשעה 17:00, ברחוב ירושלים השלמה המשודרג. על הבמה המרכזית כוכבי בית הספר למוסיקה – אגם בוחבוט ופיני פולוטוב, הזמר האילתי - רותם סרי, ריקוד הפלאש מוב בהשתתפות עשרות רקדנים מבית ספר אופיר עוד בהפנינג: טעימות משוק מחנה יהודה, דוכני פעילות ויצירה סביב המקומות הנבחרים של ירושלים: כותל, גבעת התחמושת, כנסת, מוזיאון ישראל ומשכנות שאננים וחידון ירושלים סביב התחנות - נושא פרסים, בהפעלה של הגרעין התורני – אל עמי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת החורף) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - ה בין השעות 16:00- 09:00 ימי שישי 09:00-15:30 בשבת 08:00-16:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנם שני חניונים לטווח ארוך, האחד בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני והשני ברחבת העפר מול חוף אלמוג.
המזרקה המוזיקלית
המזרקה המוסיקלית נסגרה לצורך שדרוג פעילותה תחודש בחודש מרץ הקרוב
זרקור למצטיין
רוצים להאיר כוכב מקומי - המליצו עליו כאן. לקישור לטופס המלצה לחץ על הכותרת.
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד