עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

עושים עסק בבית ספר אלמוג

6/05/2013
עושים עסק בבית ספר אלמוג (הגדל)

עושים עסק בבית ספר אלמוג

 

תלמידי שכבה ו' בבית ספר "אלמוג", בניהולה של בטי סימלמיץ, סיימו השבוע את הקורס "עושים עסק".

הקורס הוא יוזמה של עמותת "שיעור אחר" אשר מקשרת בין גופים ומתנדבים לבין בתי ספר בארץ. לצורך הפעלת התוכנית בבית ספר "אלמוג", התגייסו חברי מועדון רוטרי אילת, צוות ארגון גימלאי צה"ל ובנק יהב.

התכנית "עושים עסק" חושפת את התלמידים למושגי יסוד בכלכלה וצרכנות ומציידת את התלמידים בכלים ובמיומנויות להבנה של העולם הכלכלי, ולהשתתפות מושכלת בו. התכנית מבקשת, על דרך החוויה, הדיון והמשחק, להעצים את התלמידים כפרטים בתוך העולם הכלכלי ובכלל זה מתן כלים לצרכנות נבונה ומושכלת, ניהול תקציב אישי והסבת תשומת לב לפרסומות.

מיד עם התחלת התוכנית בלט החיבור בין הצוות החינוכי של בית הספר, שפתחו את כיתותיהם בזרועות פתוחות, ובין המתנדבים שהגיעו מידי שבוע והעבירו שיעורים שונים, מגוונים ומרתקים. מעבר לידע הכלכלי והבנקאי שנלמד, נחשפו התלמידים לסיפורים האישיים של המתנדבים ולמדו להכיר את עולם התוכן של כל אחד מהם.

בתום עשרה שיעורים, נערך סיור בסופרמרקט – מגה בול, ובו התבקשו התלמידים ליישם את הכלים אותם למדו במהלך הקורס, הפעילות הייתה חווייתית, מלמדת והמחישה את הנושאים התיאורטיים שנלמדו בכיתה.

ביום רביעי האחרון התקיים מפגש הסיכום, בהנחייתו של המורה למתמטיקה, דני קן-לי. למפגש הגיעו גם השותפים להפעלת התוכנית: יעל גורן מעמותת "שיעור אחר", רוברט סיבוני – נשיא רוטרי אילת ויוסי בדש שלימד חלק מהשיעורים בכיתות, שושי אהרון – מנהלת בנק יהב וצוות העובדים המרצים: רפי סלמה, דן הכהן ושריי נדב וחנוך ברנוב מצוות ארגון גימלאי צה"ל, אשר ליווה את הפרויקט בבית הספר. במפגש הוצג סרטון ובו תמונות מהסיור, כמה מתלמידי השכבה המחיזו שתי סיטואציות בהן אנו נדרשים לפעול כצרכנים נבונים.

נציגי התלמידים סיכמו בהתרגשות רבה שלמדו המון ובעיקר מוצאים עצמם היום עוזרים להורים בהפעלת שיקולי דעת ובתכנון הקניות.

 מנהלת בית הספר, בטי סימלמיץ, בירכה והודתה לכל השותפים וסיכמה, כי אין ספק שהתוכנית ציידה את התלמידים בכלים להתבוננות וניתוח המציאות, סייעה לחיזוק ופיתוח חשיבה ביקורתית ואפשרה לתלמידים לדעת מהי צרכנות ואזרחות שקולה ואחראית.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
המזרקה המוזיקלית
ימים שלישי, חמישי שישי ושבת מופעי לילה 20:30 | 21:30 שעשועי מים ביום 17:00-20:00
עדכון
המזרקה המוסיקלית לא תפעל בערב תשעה באב (מוצאי שבת 21.7). בשבוע הבא תחזור המזרקה לפעילות סדירה.
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד