עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ברחבי העיר נאספו 10 טון אריזות

6/05/2013
ברחבי העיר נאספו 10 טון אריזות (הגדל)

ברחבי העיר נאספו 10 טון אריזות

אילת מקדמת את מהפיכת המיחזור עם יישום חוק האריזות. מאז הוצבו הפחים הכתומים ברחבי העיר נאספו 10 טון אריזות אותם הפרידו תושבי העיר

 

אילת מקדמת את מהפכת המיחזור ומיישמת את "חוק האריזות". המפכה שהחלה לפני כחודשיים, כבר מניבה פרי עם איסוף של 10 טון אריזות אותם הפרידו תושבי אילת, באמצעות השלכת האריזות הריקות לפח הכתום.

 

במסגרת יישום חוק האריזות, שנכנס לתוקפו בשנת 2011 ומיושם לראשונה בעיר אילת, הוצבו בשבועות האחרונים 800 פחים כתומים ברחבי העיר, לאיסוף אריזות ריקות למיחזור. על כל פח כתום הוצמדה מדבקה אשר מסבירה מה ניתן להשליך לתוכו. בנוסף חולקו מנשרים לבתים, מגנטים למקררים, פרסומים בתקשורת, שלטי חוצות וכמובן באינטרנט. ביחידה האזורית לאיכות הסביבה מרוצים מהנתונים ומציינים, כי שוב האילתים הוכיחו אהבה לסביבה. יצוין, כי אילת היא אחת הרשויות הראשונות אליהן נכנס הפח הכתום לאיסוף אריזות ליד בתי התושבים.

 

עם יישום חוק האריזות עוברת אילת להפרדה של הפסולת לשלושה זרמים עיקריים, שכל אחד מהם זוכה לפח בצבע שונה: פח כחול - לנייר ולמוצריו, פח כתום - לאריזות, מיחזורית לאיסוף בקבוקים ומכלי פלסטיק. בקרוב יוצבו גם מתקנים סגולים לאיסוף אריזות זכוכית. הפח הכתום נגיש ומוצב ליד הפחים הירוקים הקיימים כיום, כאשר הפסולת המצטברת בתוכו מועברת בנפרד משאר הפסולת הביתית למרכזי מיון והפרדה ומשם למפעלי מיחזור.

 

החוק להסדרת הטיפול באריזות התשע"א - 2011 ("חוק האריזות") הינו חוק סביבתי, אשר נחקק באמצעות המשרד להגנת הסביבה ונכנס לתוקף בקיץ 2011. החוק מטיל אחריות על היצרנים והיבואנים לטפל בפסולת האריזות שהם מייצרים, באמצעות תאגיד "תמיר", שהוקם כגוף מוכר לתועלת הציבור וללא כוונות רווח לצורך יישום החוק. כחלק ממהפכת המיחזור, חתמה עיריית אילת על הסכם עם תאגיד "תמיר", על פיו הוצבו ברחבי העיר 800 עגלות אשפה כתומות, אליהן יש להשליך את כל סוגי האריזות, כשהן ריקות משאריות תכולתן. בין האריזות: אריזות מזון למיניהן, קרטוני חלב ומשקאות, שקיות של חטיפים ושקיות ניילון, קופסאות שימורים, אריזות של מוצרי טיפוח, היגיינה ומוצרי ניקיון, אריזות קלקר ואלומיניום.

החוק נועד למעשה לעודד שימוש חוזר באריזות, קיום מיחזור והשבה של פסולת אריזות במדינת ישראל, צמצום יצירת פסולת אריזות ומניעת הטמנתה בקרקע, הפחתת הפגיעה וההשפעה הסביבתית של פסולת אריזות ולמעשה משלים את מהפיכת המיחזור שהחלה בעיר אילת לפני חמש שנים ותושלם עם הקמת מתקן קצה לפינוי פסולת. על פי הערכות עד שנת 2015 ייהנו תושבי העיר אילת וסביבתה ממתקן קצה לפינוי פסולת ידידותי לסביבה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד