עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

העיר אילת הוכיחה עמידה איתנה באזעקת אמת

העיר אילת הוכיחה עמידה איתנה באזעקת אמת (הגדל)

העיר אילת הוכיחה עמידה איתנה באזעקת אמת ראשונה על רקע ירי רקטות על אילת

 

לצד מערכת הגנה מרבית על העיר אילת, הכוללת את הגדר המערבית, הקמת חטיבה מרחבית נוספת והצבת סוללת כיפת ברזל, פעלה היום (ד') לראשונה גם מערכת האזעקה על רקע ירי רקטות לעיר אילת בסביבות השעה 9:00. עם הישמע האזעקה פונו 10,500 תלמידי מערכת החינוך למרחבים מוגנים, ראש העירייה הנחה לפתוח את המקלטים הציבוריים והציבור הונחה להיכנס תוך 45 שניות למרחב מוגן במידה שתישמע אזעקה נוספת. כוחות משטרה וצבא שסרקו את האזור איתרו שני מוקדי נפילה בשטחים פתוחים, ללא נפגעים וללא נזק. העיר אילת חזרה במהרה לשגרה.

במהלך הבוקר, שוחח ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי עם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו שהתקשר על מנת להביע הזדהות עם העיר אילת וציין, כי ממשלת ישראל תעשה כל שיידרש, על מנת שלעיר אילת ולתושביה יהיה טוב. גם שר הביטחון, בוגי יעלון התקשר לראש העירייה וציין, כי נעשים מאמצים להחזיר את העיר לשגרה ואכן כך היה. טלפונים נוספים הגיעו משרת המשפטים, ציפי לבני, מהשר סילבן שלום ועוד. 

מפקד מרחב אילת, נצ"מ רון גרטנר ציין במהלך הערכת המצב את התגובה המשותפת והמהירה של כלל גורמי המשטרה, הרשות המקומית, החירום, ההצלה והביטחון. "גורמים אלו יודעים לעבוד יחדיו גם בשגרה וגם בעת חירום במטרה להקנות לתושבים את הביטחון המרבי" ציין גרטנר והנחה להגביר את נוכחות השוטרים במקומות הומי קהל, בטיילת ובאזור בתי המלון. משטרת מרחב אילת שומרת על מוכנות ודריכות מבצעית לכל תרחיש.

ד"ר דרורי גניאל, ראש מינהל שח"ק בעירייה דיווח, כי בתי הספר פעלו באופן מדויק הודות לתרגולים המתקיימים באופן שוטף. בתוך 30 שניות, נכנסו כ- 10,500 תלמידי מערכת החינוך באילת למרחבים המוגנים ושהו שם משך כחצי שעה. מיד לאחר מכן, התבצעו בכיתות פעולות הרגעה, הסברה והפגה, על ידי יועצות בתי הספר והמחנכות. 

ארן זלוטניק, קב"ט מוסדות חינוך דיווח, כי בהתאם להנחיות פיקוד העורף נכנסו כל התלמידים וילדי הגנים למרחבים הכי מוגנים שיש, אשר הושמשו במקומות בהם אין מקלטים, ביניהם חדרי ביטחון ו/או כיתות המצויות בחדר בנוי בקומה תחתונה, כאשר ריכוז התלמידים התבצע קרוב לקירות פנימיים ורחוק מחלונות. בהקשר זה, ראוי לציין כי מיד לאחר חופשת הפסח עם הצבת סוללת כיפת ברזל, תרגלו כל מוסדות החינוך כניסה למרחבים מוגנים וזאת בנוסף לתרגולים המתקיימים במהלך כל השנה. 

כאמור, העיר אילת שבה לשגרה. בשיחותיו עם גורמי ביטחון וממשלה, ציין ראש העירייה, כי הוא מקווה שימוצה הדין עם אותן תנועות ג'יהאד וכי פעולתן המחבלת והפוגעת בעיר אילת, בביטחון תושביה ואורחיה ובסביבה כולה, תמוגר ושידו הארוכה של צה"ל תגיע למפגעים. "הפעולות המתבצעות הלכה למעשה מלמדות, שמשרד הביטחון וממשלת ישראל עושים הכל, על מנת להגן על העיר אילת" ציין ראש העירייה והוסיף, כי הצוותים המקצועיים יתכנסו בימים הקרובים, על מנת לעמוד על הפערים ולגשר עליהם, כך שתהיינה אפס תקלות, באופן שיבטיח את ביטחונם המלא של תושבי העיר אילת ואורחיה.

לצד המצב ביטחוני מתמודדת בימים אלה העיר אילת מול איום נוסף והוא ביטול הפטור ממע"מ. על רקע האירוע הביטחוני האמור, בוטלה ישיבת המחאה נגד ביטול הפטור ממע"מ, שתוכננה להיום בערב והיא תידחה ליום רביעי הבא, 24.4 בשעה 17:00 במחסום הצפוני.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד