עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מחשב נייד גם לגננות

מחשב נייד גם לגננות (הגדל)

מחשב נייד גם לגננות

42 גננות קיבלו מחשבים ניידים וקורסי הדרכה מתקדמים, במסגרת תכנית "מחשב נייד לכל מורה" של קרן אתנה להעצמת המורים בישראל

 

לאחר שחולקו בשנתיים החולפות 636 מחשבים ניידים למורי בתי הספר היסודיים והעל יסודיים בעיר, במימון מלא של משרד החינוך, קיבלו היום (ב') 42 גננות, גם כן מחשב נייד במסגרת התכנית, פרי יוזמתה של קרן אתנה בשיתוף הסתדרות המורים, משרד החינוך ובנק מסד.

בנוסף למחשבים הניידים, יקבלו הגננות קורסי הדרכה של 90 שעות לכל גננת, הכוללים ידע בסיסי בהפעלת המחשב וכן הדרכה בנושאי מיומנויות דיגיטליות, שילוב מחשב בהוראה, שימוש במידע נגיש ברשת האינטרנט ועוד. ההדרכה תעניק לכל גננת כלים להעצמתה כגננת מתקדמת, מתוקשבת ובעלת כלים להתמודד עם מהפכת המידע.

שילוב התכנית במערכת החינוך באילת התאפשרה בזכות תרומתם של הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון, קרן אתנה, בנק מסד, הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים ושותפיה האחרים לתוכנית ועיריית אילת. ד"ר דרורי גניאל, המשנה למנכ"ל וראש מינהל שח"ק בעירייה, היה מי שהוביל את התהליך לגיוס הכספים באילת בארבע השנים האחרונות כחלק מתוכנית גדולה ומקיפה של הפיכתה של אילת לעיר דיגיטאלית. את התרומה גייס ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי מגוף שביקש לשמור על אנונימיות.

בדברי הברכה ששלחה מנהלת מחוז דרום של משרד החינוך, עמירה חיים, ציינה חיים, כי אילת הינה העיר השנייה במחוז המחלקת מחשבים ניידים לגננות ובכך משלימה מהלך בו כלל מערכת החינוך באילת מתוקשבת.

אורי בן-ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה ציין כי "עד היום, מעל ל- 7,100 מורים נהנים ממחשבים ניידים ומקורסי הכשרה מקצועיים. אנו מברכים על החלטת ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי להצטרף ל- 187 הישובים שכבר נהנים מהצלחת תכנית "מחשב נייד לכל מורה" ומחיזוק והעצמת מעמדם של המורים".

מאיר יצחק הלוי, ראש העירייה: "תכנית "מחשב נייד לכל מורה" ועתה גם לגננות, מוסיפה נדבך חשוב בקידום מערכת החינוך להשגת היעד של הכנת התלמידים למאה ה 21, מעצימה את המורים ומציבה בפניהם אתגרים רבים. תודות למשרד החינוך ולקרן אתנה והשותפים על התרומה החשובה הזאת".

יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים: הסתדרות המורים נמצאת על מסלולי הגלישה של אוטוסטראדת המידע. היא משתדלת לצעוד עם הזמן, היא מפתחת "אופק חדש" ופותחת אופקים חדשים ומוכנה להתמודד הן עם אתגרי המדע והן עם מסכי המגע. גם אנחנו מסיקים מסקנות על בסיס ניסיון מצטבר, ובונים את דרכנו נדבך על-גבי נדבך. עתה הגיעה עת הגננות והגנים, ואנו שמחים לצרף אתכן אל המרחב המתוקשב, האינטראקטיבי והאטרקטיבי. זהו בהחלט צעד נוסף בעולם של קידמה, שאי אפשר, וגם לא צריך, לסגת ממנה. אנו משוכנעים שהמחשב הנייד הוא היום אחד מכלי העזר הנצרכים ביותר להעצמת חוויית הלמידה.

יעקב שורי, מנכ"ל בנק מסד: "בנק-מסד, הבנק של המורים, רואה בקרן אתנה ובתוכנית "מחשב נייד לכל מורה" חשיבות עליונה וחש אחריות מיוחדת לתרום לקידום מעמדם של המורות והמורים בישראל. אנחנו גאים שבאמצעות חסות זו יזכו עוד מאות מורים להצטייד במחשב אישי נייד ובהשתלמות מקצועית מקיפה שתסייע בשדרוג יכולותיהם המקצועיות ובקידום החינוך".

קרן אתנה הוקמה בשנת 2006 כארגון ללא כוונת רווח, במטרה להעצים את המורים בישראל ולהעניק להם כלים להעצמה אישית, תוך קידום מעמדם. הקרן הוקמה על ידי מספר אנשי עסקים בהובלת אורי בן - ארי (מנכ"ל יו.בי.איי ונצ'רס ולשעבר סגן נשיא בכיר בחברת נס טכנולוגיות).

תוכנית הליבה של הקרן היא תוכנית "מחשב נייד לכל מורה" להעצמת המורים. התוכנית הוקמה תחת חסות משרד ראש הממשלה ובשותפות הדוקה עם הסתדרות המורים, משרד החינוך ובנק מסד. במסגרת התוכנית, מחלקות קרן אתנה והסתדרות המורים ובנק מסד מחשבים ניידים למורים בבתי ספר יסודיים, לצד קורסי הדרכה בהיקף של 120 שעות, הכוללים ידע בסיסי בהפעלת המחשב וכן הדרכה בנושאי מיומנויות דיגיטליות, ע"י מדריכי משרד החינוך, שילוב מחשב בהוראה פרונטלית, שימוש במידע נגיש באינטרנט ועוד. מבדיקת נתוני שביעות רצון המורים המשתתפים בתוכנית, עולה כי חלה עלייה משמעותית ברמת הקשב בכיתות ובהעשרת המורים במקורות מידע חדשים בסביבה מתוקשבת וביכולת הקנייתם לתלמידים.

התכנית הפכה להצלחה וכיום נהנים כבר למעלה מ - 7100 מורים, 428 בתי ספר וגנים ב- 187 יישובים, ומעל – 90,000 תלמידים, מהשיפור ברמת הלימודים בזכות תכנית "מחשב נייד לכל מורה".

קרן אתנה שמה לה למטרה, כי עד שנת 2014, כל מורה וגננת במדינת ישראל תצויד במחשב נייד, בשילוב הדרכה, אשר תקנה להם כלים להעצמתם כמורים מתקדמים, מתוקשבים ובעל כלים מקצועיים להתמודד עם מהפכת המידע ועם השינויים בתפקידו של המורה מ"מקור ידע" ל"מנטור".

חלוקת המחשבים הניידים המשמשים כלי עבודה בידי המורים והגננות הנה, כאמור חלק ממהפכה דיגיטלית שמובילה המנהיגות החינוכית ואשר כוללת כיתות חכמות, רכישת מאות מחשבים מידי שנה לבתי הספר, אינטרנט בכל גן, רשת לימודית חברתית סיסמה לכל תלמיד, סביבות למידה מתוקשבות ועוד.

מטרת מהלך התקשוב הנה רכישת מיומנויות של המאה ה-21, התאמה טובה יותר של ההוראה לשונות התלמידים, צמצום המחיצות בין עולם החוץ והתוך בית ספרי ושימוש בטכנולוגיה לקידום תהליכי הוראה, למידה, הערכה ותהליכי ניהול פדגוגי. התכנית, הפועלת בשיתוף עם משרד החינוך, כוללת הכשרה אינטנסיבית של צוות המורים מבחינה פדגוגית וטכנית תוך שימוש בציוד מתוקשב שסופק לבתי הספר. הציוד כולל כיתות מקוונות מתקדמות (מקרנים, מחשבים, סביבות תוכן מתוקשבות) ומחשבים ניידים, שקיבלו המורים בבתי הספר להשגת המטרות. חלק עיקרי מיעדי מינהל שח"ק בעירייה כפי שהוגדרו על ידי ד"ר דרורי גניאל – המשנה למנכ"ל העירייה וראש מינהל שח"ק הינו הטמעת המדע והטכנולוגיה בחיי התלמיד, המורה והקהילה. "בשנים האחרונות, עסקנו בהכנת תשתיות למהלך הזה" ציין ד"ר גניאל. "אנחנו מכשירים את הלבבות לתהליך השינוי שמתחייב מעבודה במאה ה-21 ומשתדלים להכשיר את הדור הצעיר לחיים בעולם עתיר טכנולוגיות; אנו מכינים תשתיות פיזיות, מלמדים את הדור הצעיר, מכשירים את המורים לנושא ומקיימים שיח קהילתי - ציבורי שעתיד לעזור לנו בבניית תמונת עתיד מלאה של העיר בה אנו רוצים לחיות".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד